המבהירה האולטימטיבית: חומצה קוג'ית

החומר הפעיל להבהרת העור
images

המבהירה האולטימטיבית: חומצה קוג'ית

החומצה הקוג'ית היא חומר פעיל מוכר בתחום הבהרת העור בעולם הקוסמטיקה המקצועית. אז מה גרם לה להפוך לכה פופולרית בשנים האחרונות? התשובה נעוצה בתוצאות המרשימות שהיא מספקת בהבהרת העור. איך בדיוק היא עושה את זה, למי היא מתאימה וכיצד משתמשים בה?

אם תשאלי קוסמטיקאיות ודרמטולוגים מהם לדעתם המרכיבים היעילים ביותר בהבהרת העור, בראש הרשימה, ללא ספק, תככב החומצה הקוג'ית. החומצה הייחודית הזו נמצאת בתכשירי הבהרה מתקדמים, ולאחרונה גם במרפאות רופאי עור מובילים בעולם. על המרכיב הזה אנחנו שומעות שוב ושוב לאחרונה. אבל מה הופך אותו לכל כך יעיל ופופולרי? מה בדיוק עושה החומצה הזו לעור הפנים? כל התשובות בכתבה שלפניך.

מהי החומצה הקוג'ית ועל מה היא מבוססת?

למעשה, מדובר בתוצר לוואי שנוצר בתהליך התסיסה של סאקי – יין האורז היפני, ושל לתת אורז. במהלך התסיסה נוצרות פטריות, כגון פניציליום או אספריגילוס, שהן המקור שממנו מופקת החומצה הזו. החומצה הקוג'ית בודדה לראשונה בשנת 1907, ורק בשנת 1924 פוענח המבנה של המולקולה שלה.

 

מה הופך אותה לפופולרית כל כך?

התשובה פשוטה: הפופולריות הרבה של החומצה הקוגי'ת נעוצה ביעילות הרבה שלה, שנובעת מהעובדה שהיא מטפלת ישירות במקור הבעיה – ייצור עודף של פיגמנט המלנין. בעוד שמרבית החומצות שאנו מכירות גורמות לחידוש העור על ידי כך שהן מקלפות את התאים המתים בשכבה הקרנית של העור, החומצה הקוג'ית עובדת על ידי כך שהיא מעכבת את ייצור המלנין בעור.

מדוע זה חשוב?
המלנין, שהוא הפיגמנט שמעניק לעור שלנו את צבעו, אומנם פועל כמנגנון הגנה חשוב של העור, המסנן את קרני השמש, ולכן יש לו חשיבות רבה. ואולם, כשאנו נחשפים באופן מוגזם לשמש, התאים המלנוציטים מייצרים כמויות גדולות שלו. הבעיה היא שלעיתים המלנין מצטבר באזורים מסוימים, התוצאה היא הכתמים והפיגמנטציה, שמתרבים עם הזמן והופכים לקבועים, חמורים ובולטים יותר ככל שהחשיפה לשמש מצטברת.

 

מה הופך את החומצה הקוג'ית ליעילה כל כך?

 • היא מעכבת את ייצור הטירוזינאז – המסלול המוביל לעודף מלנין או פיגמנט הוא מורכב, אך בלב התהליך נמצא אנזים שנקרא טירוזינאז, אשר מופעל עם החשיפה לקרניים האולטרה סגולות של השמש, ובתורו מעודד את היצירה של מלנין. החומצה הקוג'ית חוסמת את ההפעלה של הטירוזינאז, ובכך מפחיתה את ייצור המלנין ומונעת יצירת כתמים ופיגמנטציה.
 • מבהירה את העור וגורמת להבהרה ודהייה של כתמים קיימים – כתוצאה מעיכוב הייצור של פיגמנט עוד, החומצה הקוג'ית תורמת גם להבהרת כתמי שמש ופיגמנטציה קיימים, ואף מסייעת להפחית כתמי מלזמה (התכהות של העור כתוצאה משינויים הורמונליים, השכיחה למשל בהריון) וכתוצאה מאקנה או פצעונים.
 • היא פועלת כנוגדת חמצון – זהו מנגנון חשוב נוסף של החומצה הקוג'ית, שכן לחמצון יש תפקיד משמעותי ביצירת המלנין. החומצה הקוג'ית עוזרת לתאי העור לנטרל את ההשפעות ההרסניות של הרדיקלים החופשיים, שחשיפה לשמש מגבירה את ייצורם.
 • היא גם נוגדת חיידקים, פטריות ונגיפים – שכן היא מעכבת את ההתרבות והצמיחה שלהם. לכן, היא יכולה לעזור בהפחתת התפרצויות דלקתיות ופיגמנטציה פוסט דלקתית.

 

רוצה תוצאה יעילה ומרשימה במיוחד להבהרת העור? בקשי מהקוסמטיקאית שלך טיפול משולב בחומצה קוג'ית, ארבוטין ו-וויטמין C.
אחד הממצאים החשובים ממחקרים שנערכו בשנים האחרונות הוא שהחומצה הקוג'ית פועלת בסינרגיה עם רכיבים מבהירים אחרים כמו ארבוטין וויטמין C, וגם עם חומצות נוספות כמו חומצה גליקולית, ומשפרת את התוצאות שלהם!
למעשה, זהו אחד היתרונות המרכזיים של החומצה הקוג'ית. ויטמין C וארבוטין פועלים אף הם לעיכוב יצירת הטירוזינאז, ובמקביל, ויטמין C הוא נוגד חמצון ונוגד דלקת ידוע. המחקרים הצביעו על כך ששילוב בין החומצה הקוג'ית לבין רכיבים אלה יוצר סינרגיה עוצמתית שמגבירה את האפקטיביות של טיפולי ההבהרה.

סדרת דרמה לייט, סדרה חדשנית המיועדת להבהרת העור, מציגה תוצאות יעילות ומרשימות במיוחד בהעלמת כתמים ופיגמנטציה. מילת המפתח בסדרה היא סינרגיה. תכשירי הסדרה מבוססים על שילוב של רכיבים פעילים ייחודיים, בהם ארבוטין, חומצה קוג'ית וויטמין C, שכל אחד מהם פועל לעיכוב הטירוזינאז, כשהשילוב ביניהם מאפשר להשיג תוצאה מהירה ויעילה במיוחד. בנוסף, ויטמין C הידוע בפעילות נוגדת החמצון החזקה שלו, פועל ביעילות לעיכוב שלב החמצון ביצירת המלנין, ועל ידי כך, מעצים את פעילות התכשיר. 

במקביל, הוא מזרז את ייצור הקולגן, וגם משפיע בעצמו על ויסות המלנין, וכך מסייע להבהרת העור וליצירת מראה עור בריא ובעל גוון אחיד. ויטמין B3  (ניאצינאמיד) פועל אף הוא להפחתת ייצור המלנין. כמו כן, הוא ידוע כבעל יכולת לנקות, להעניק לחות, לחדש את העור ולעודד צמיחת תאים.  הסינרגיה בין החומצה הקוג'ית לבין הרכיבים המבהירים הנוספים מוביל לאפקט עוצמתי בהבהרת כתמי שמש וגיל, מבהיר את העור ומונע היווצרות כתמים נוספים.

 

ולסיכום, מה חשוב לזכור?

 • החומצה הקוג'ית מככבת כיום בראש רשימת הרכיבים היעילים ביותר להבהרת העור.
 • הפופולריות הרבה שלה נעוצה ביעילותה הרבה, שנובעת מהעובדה שהיא מטפלת ישירות במקור הבעיה – ייצור עודף של פיגמנט המלנין.
 • היא מעכבת את ייצור הטירוזינאז – האנזים שמעודד את יצירת המלנין.
 • היא מבהירה את העור וגורמת לדהייה של כתמים קיימים, ואף להבהרת כתמי מלזמה וכתמים בעקבות אקנה.
 • היא פועלת כנוגדת חמצון, שגם לו תפקיד משמעותי ביצירת המלנין.
 • היא נוגדת חיידקים, פטריות ונגיפים.
 • כדי לקבל תוצאה יעילה ומרשימה במיוחד להבהרת העור, בקשי מהקוסמטיקאית שלך טיפול משולב בחומצה קוג'ית, ארבוטין וויטמין C. השילוב בין רכיבים אלה, שכולם פועלים לעיכוב יצירת הטירוזנאז ולהבהרת העור, יוצר סינרגיה עוצמתית שמגבירה משמעותית את יעילות הטיפול.

לאבחון עור ורכישת מוצרים דרך קוסמטיקאיות מורשות בפריסה ארצית לחצי כאן

לכתבות נוספות לחצי כאן

כתבות נוספות

איך בוחרים את הפילינג הנכון?

הפילינג הנכון - איך בוחרים? ההסברים, התועלות והרכיבים הפעילים בסדרת הפילינגים לבית שיעזרו לכן לבחור את הפילינג האחד שלכן! לקריאת הכתבה לחצו כאן>>

חומצה אלפא ליפואית

על החומצה האלפא ליפואית שמעת? החומר הפעיל הזה נחשב לאחד ממרכיבי האנטי אייג'ינג היעילים ביותר, אבל מה מייחד אותו? ומהן התועלות של החומצה? כל התשובות בכתבה הבאה >>

על סרום מקופסל שמעת?

טכנולוגיית הקפסול היא פטנט בלעדי של מותג HL, שפותח ומיושם במעבדות הפיתוח ובמפעל החברה שהינו מפעל כחול-לבן הממוקם ביבנה.
איך בדיוק עובדת הטכנולוגיה, מדוע היא כה חשובה ובאילו תכשירים ניתן למצוא אותה? כל התשובות בכתבה >>