שקיות מתחת לעיניים - לראות תוצאות בעיניים

פורסם ב: 23/03/2020

מה אומרות עינייך?

"העיניים הן החלונות אל הנפש". הציטוט הזה מיטיב יותר מכל לתאר את חשיבות מראה העיניים במראה הכללי של הפנים וברושם שיוצר האדם.

כאשר העיניים מוארות וחיוניות והעור באזור מטופל ומוזן היטב הפנים משדרות מסר חיובי ומזמין, ומקבלות מראה צעיר ורענן.

אבל ישנם מפגעים רבים, חלקם גנטיים וחלקם נוצרים עם הגיל, אשר פוגעים במראה העיניים ותורמים להופעת עיגולים שחורים, שקעים ושקיות מתחת לעיניים.

מדוע זה קורה? למה האזור הזה הוא הראשון להסגיר את הגיל, ואיך מטשטשים ומעלימים אותם? ואיך פותרים את זה?

אצלנו ב- HL קוסמטיקה יש מגוון של תכשירים ייעודיים לאזור העיניים, אשר פותחו לאחר שנים של מחקר מדעי מבוסס שהוכיח את יעילותם.

מדובר בפורמולות חדשניות אשר מיוצרות בטכנולוגיות מתקדמות ובמעבדות מובילות, תוך תשומת לב מירבית לבטיחות, איכות ויעילות.

אחד המוצרים המובילים הינו קרם עיניים לטשטוש קמטים ונפיחויות מסדרת פרפקט טיים - תכשיר פורץ דרך שנועד להפחית שקיות מתחת לעיניים ומהווה פתרון אפקטיבי בתחום טשטוש קמטים ושקיות מתחת לעיניים.

מה מאפיין את אזור העין?

העור באזור מתאר העין הינו עדין ודק מיתר אזורי הפנים. למעשה עובי העור באזור זה מגיע בממוצע לכרבע מהעובי באזורים אחרים.

בעוד שעובי העור בדרך כלל עומד על כ-2 מילימטרים בממוצע, הרי שעוביו של העור מסביב לעיניים הוא כ-0.5 מילימטר בלבד.

כתוצאה מכך, הוא רגיש ופגיע יותר להשפעתם המצטברת של נזקים סביבתיים, בהם קרינת השמש, רוחות, קור, מזגנים ועוד.

מדוע נוצרות שקיות מתחת לעיניים?

 • גיל – כחלק מהידלדלות העור והשומן התת עורי, נוצר מתחת לעיניים עודף עור אשר גורם למראה רפוי ומקומט.
 • גנטיקה – הנטייה לפתח שקיות מתחת לעיניים היא משפחתית ולכן אנשים יכולים לפתח שקיות מתחת לעיניים בגיל צעיר.
 • מבנה – העור מתחת לעיניים שלנו הוא דק ועדין מאד וכתוצאה מכך רגיש למפגעים שונים כגון מזג אוויר וחשיפה לשמש.
 • אלרגיה – אלרגיה עונתית וגירוי של העיניים יכולים לגרום לנפיחות והיווצרות שקיות מתחת לעיניים.
 • מחלות – ישנן מספר מצבים רפואיים התורמים להיווצרות בצקת ונפיחות מתחת לעיניים כמו בעיות בבלוטת התריס או מחלות כליה שונות.
 • עייפות – ניהול לא מסודר של שעות שינה המתבטא בחסר ממושך או לחילופין בשינת יתר, תורם להיווצרות נפיחות ושקיות מתחת לעיניים.
 • חוסר בבלוטות חלב - בשונה מאזורים אחרים, באזור מתאר העין אין בלוטות חלב, ולכן הוא חסר שומן ונוטה יותר ליובש.
 • שכבת שומן תת עורי דקה - שכבת השומן התת- עורי באזור זה דקה מאוד, ומנגד, נימי הדם בו צפופים מאוד, דבר שהופך אותו מועד יותר לנפיחויות. כתוצאה מכך נוצרים קמטים וקמטוטים, עיגולים שחורים, שקיות ונפיחויות, וכן שקעים מתחת לעיניים.

כדי למנוע הופעה מוקדמת של הנזקים, חשוב להשתמש בתכשירים ייעודיים לאזור העיניים – בשנים האחרונות פותחו תכשירים ייעודיים המתאימים במיוחד לאזור זה, ומבוססים על רכיבים הפועלים לשיפור הניקוז הלימפטי, להעלאת רמת הלחות, להפחתת נפיחות ושקיות מתחת לעיניים, ולצמצום והחלקת הקמטוטים.

איך מטפלים בשקיות מתחת לעיניים?

ישנו מגוון רחב של טיפולים בשקיות מתחת לעיניים, החל מקומפרסים קרים שמשפיעים קלות למשך זמן קצר, דרך טכנולוגיות שונות כגון לייזר וגלי רדיו ועד ניתוח שקיות מתחת לעיניים.

אבל למי שמחפש טיפול שמרני, לא פולשני ולא יקר אשר יכול למנוע מראש הופעה של שקיות מתחת לעיניים וכן לטשטש שקיות מתחת לעיניים ללא ניתוח, יכול להיעזר בתכשירים ייעודיים המתאימים במיוחד לאזור רגיש זה.

קרם העיניים מסדרת פרפקט טיים מבוסס על רכיבים הפועלים לשיפור הניקוז הלימפטי ולהעלאת רמת הלחות, וכתוצאה מכך מסייע בהפחתת נפיחות מתחת לעיניים ופעול להחלקת את הקמטוטים באזור.

שימוש שוטף בקרם העיניים יכול לצמצם את הופעת שקיות מתחת לעיניים ולמצק את העור.

ראי עוד: מידע על פילינג לפנים.

מתי רואים תוצאות?

אחד היתרונות הגדולים של קרם העיניים מסדרת פרפקט טיים הדרך שבה הוא משפיע על העור ותורם להעלמת שקיות מתחת לעיניים.

למעשה במצבים של הופעת נפיחות זמנית מתחת לעיניים הנוצרת בשל מחסור בשינה או בכי ממושך שידוע כמתפיח שקיות מתחת לעיניים, ניתן לסייע בהורדת הנפיחות באופן ממשי באמצעות הקרם.

בנוסף, עשוי לעניין אותך: רוזציאה.

בעיות ופגמים קוסמטיים נוספים באזור העיניים

קמטים וקמטוטים מסביב לעיניים

הגורמים: מימיקה, בעיות ראייה, עישון או טיפול שגוי בעור.

 • תנועת מימיקה – אזור מתאר העין מאופיין בתנועתיות רבה, שכן אנו נוטים לבצע בעזרת העיניים הרבה מאוד פעולות מימיקה, פעולות אלה גורמות לכיווץ שריר ה- orbicularis oculi - שריר העין החוגי הסובב את העין, ומהוות את הגורם העיקרי לקמטים ולקמטוטים שבצידי העיניים ("רגלי העורב") ובין הגבות.
 • חשיפה מרובה לשמש – זהו הגורם העיקרי להופעת קמטים בעור הדק והעדין באזור הזה. הנזק הנגרם מקרני השמש מתווך על ידי הופעת רדיקלים חופשיים בעור. מולקולות פעילות אלו הינן בעלות השפעה הרסנית על תאי העור ועל רקמת החיבור.
 • בעיות ראייה – כדי להתגבר על בעיות של קוצר או רוחק ראייה, אנו נוטים למצמץ ולכווץ את העיניים, וכתוצאה מכך מאיצים את הופעת הקמטים שבצידי העין.
 • עישון – נמצא במחקרים שאנשים מעשנים נוטים יותר להופעה מוקדמת של "רגלי עורב", שכן העישון מגביר את פעילות הרדיקלים החופשיים, ובנוסף, גורם למצמוץ מוגבר בשל הגירוי שנגרם לעיניים מעשן הסיגריות.
 • טיפול לא נכון – כשהעור באזור מתאר העין יבש ואינו מוזן היטב, האלסטיות שלו נפגעת, ולכן השפעתן של פעולות המימיקה גוברת, ועם השנים היא מצטברת ומשווה לעינינו מראה עייף, נפול ומקומט.

איך מטפלים בקמטים וקמטוטים מסביב לעין?

לטיפול יומיומי, השתמשו בקרם העיניים האינטנסיבי מסדרת סי דה סקסס, המבוסס על ויטמין C. הקרם המזין פועל לטשטוש קמטי ההבעה ומעניק בוסט של לחות לאזור מתאר העין.

לטיפול אינטנסיבי במיוחד נסו גם את סרום העיניים מסדרת סי דה סקסס, שמבוסס אף הוא על ויטמין C וחומצה היאלורונית, ובנוסף מכיל גם צמחים מרגיעים, מבהירים ומשקמים.

שימוש יומיומי בסרום ישפר משמעותית את מראה העור באזור מתאר העין ויפעל לצמצום עומק הקמטים.

עיגולים שחורים

הגורמים: תורשה, עור דק ועדין, אנמיה, חוסר שינה ועישון.

 • תורשה – המתבטאת בבעיה מבנית של כלי הדם ו/או בעור דק ושקוף, שדרכו משתקף הדם. האזור שמתחת לעיניים מכוסה ברשת צפופה של כלי דם. בעוד שבעורקים צבע ההמוגלובין העשיר בחמצן הינו אדום, הרי שבוורידים צבע ההמוגלובין, לאחר ששחרר חמצן, נע בין כחול-סגול לחום. מאחר שהעור באזור מתאר העין דק מאוד והנימים עדינים, משתקפים פיגמנטים אלו ויוצרים מראה של עיגולים כהים המקיפים את העין.
 • אנמיה וחוסר בוויטמינים – נמצא במחקרים כי חוסר בברזל הינו גורם מרכזי להופעת כהויות באזור מתאר העין. בנוסף, אנמיה וחוסר בוויטמינים גורמים לחיוורון, המבליט את הנימים מתחת לעור.
 • חוסר שינה – עייפות וחוסר שינה פוגעים בזרימת הדם, דבר המוביל לריכוז גבוה יותר של הדם בנימים שמסביב לעיניים.
 • עישון – עישון הוא גורם ידוע לפגיעה בתפקוד כלי הדם. בנוסף להחדרת רעלים שונים למחזור הדם, הוא פוגע גם בזרימת הדם. זה קורה כמובן בכל חלקי הגוף, אבל בולט במיוחד בכלי הדם העדינים של מתאר העין.

איך מטפלים בעיגולים שחורים מתחת לעיניים?

כדי לטשטש את העיגולים השחורים מתחת לעיניים נסו את קרם העיניים מסדרת דרמה לייט, שפועל להפחתת כהויות ומעניק לאזור מתאר העין מראה אחיד וקורן.

הקרם מבוסס על קפאין, קומפלקס נחושת וויטמין C. הקפאין הוכח כבעל יכולת להמריץ את פעילות התאים ואת זרימת הדם והלימפה, וכך לסייע בניקוז הנוזלים מהחלל הבין-תאי ולהפחית את הנפיחות והשקיות.

קומפלקס הנחושת מעורר את ייצור הקולגן, האלסטין וחלבונים סוכריים, וכתוצאה מכך מאיץ את תהליכי התיקון ברקמת העור.

שקעים מתחת לעיניים

הגורמים: ספיגה של השומן התת עורי.

בעיה שכיחה זו נגרמת עם תהליך הזדקנות העור כתוצאה מספיגה הדרגתית של השומן התת-עורי, אך מופיעה גם אצל אנשים צעירים, כתוצאה ממבנה מולד או בשל ספיגת שומן בעקבות ירידה דרסטית במשקל.

אצל חלק מהאנשים, השקעים יוצרים גם אשליה של כהות מתחת לעיניים, כאשר הכהות היא למעשה הצל של העפעף התחתון.

איך מטפלים בשקעים מתחת לעיניים?

מומלץ להשתמש בקרם עיניים מסדרת ביו-ריפאר, המבוסס על ויטמין E, קולגן, אלסטין וקומפלקס מתקן.

השילוב בין הרכיבים המשקמים האלו פועל להזנת העור ולטשטוש השקעים והקמטים מתחת לעיניים.

האזור העדין של מתאר העין מאופיין במבנה מיוחד, שהופך אותו לרגיש יותר מהעור ביתר חלקי הפנים. לכן, הוא מצריך תשומת לב מיוחדת בטיפול.

חשוב מאוד להתאים את התכשירים הייעודיים בהתאם לבעיה הרלוונטית – קמטים, נפיחות, עיגולים שחורים או שקעים.

לכל אחת מהבעיות ישנם תכשירים קוסמטיים ייעודיים, ששימוש בהם יכול להביא לשיפור משמעותי במראה ובמרקם העור.

מאמרים לקריאה נוספת: אנטי אייגינג | ויטמין סי לפנים.

 

לאבחון עור ורכישת מוצרים דרך קוסמטיקאיות מורשות בפריסה ארצית לחצי כאן

לכתבות נוספות לחצי כאן