כל מה שרציתן לדעת על ויטמין C

פורסם ב: 10/08/2021

ויטמין C: למה הוא כל כך חשוב לעור הפנים שלנו?

 

ויטמין C הוא אחד המלכים הבלתי מעורערים של תעשיית הקוסמטיקה. לא משנה כמה טרנדים חדשים באים והולכים בתעשיית הקוסמטיקה – מקומו של ויטמין C בתכשירים לטיפוח העור נותר מרכזי מאוד. הסיבה לכך היא שהוא פועל במגוון מנגנונים, ולכן מהווה מרכיב חשוב ורב-גוני לטיפולים בטווח רחב של מצבי עור, החל מאנטי-אייג'ינג, דרך כתמים ופיגמנטציה, וכלה בבעיות עור דלקתיות

 

כיצד בדיוק משפיע ויטמין C על עור הפנים?

 

  • פועל כנוגד חמצון עוצמתי – למעשה, ויטמין C נחשב לאחד מנוגדי החמצון העוצמתיים ביותר שקיימים בטבע. ככזה, הוא מהווה מרכיב חשוב מאוד בהגנה על העור שלנו מהרדיקלים החופשיים – המולקולות ההרסניות הפוגעות בעורנו ומאיצות את הזדקנותו. ההשפעות המזיקות שלהן מתרחשות על ידי כך שהן מחוללות שינויים כימיים בכל מרכיבי התא. למשל, החלבונים (כמו הקולגן). ואולם, ויטמין C מנטרל את פעילותן ובכך מונע את הנזק לתאים. כתוצאה מכך, הוא מגן על העור מפני סטרס חיצוני– מצב שבו התאים אינם מסוגלים כבר להתמודד עם כמות הרדיקלים החופשיים.

 

  • מגן על העור מפני קרינת השמשמאחר שהחשיפה לקרינת UV היא הגורם המרכזי לייצור מוגבר של רדיקלים חופשיים בעור, ויטמין C ממלא גם תפקיד חשוב בהגנה על העור מקרינה מזיקה זו. חשוב ומעניין במיוחד – נמצא שהוא יעיל באופן זהה גם כנגד קרני ה-UVB וגם כנגד קרני ה-UVA. לכן, הוא מספק הגנה גם לשכבות העור העמוקות.

 

  • מתקן נזקי שמש ופועל להבהרת העור נמצא ששימוש בתכשירים המכילים ריכוז גבוה של ויטמין C כמו למשל, סדרת סי דה סקסס, מוביל להפחתה באדמומיות בעור כתוצאה מקרינת השמש האולטרה סגולה, ולהפחתה משמעותית ביצירת כוויות בתאים. פעילות הוויטמין להבהרת העור נובעת מכך שהוא פועל לעיכוב יצירת המלנין. המלנין הוא הפיגמנט המעניק לעור את צבעו, אבל עם השנים, החשיפה המצטברת לקרינת השמש גורמת להפרשה עודפת שלו. על ידי שימוש בתכשירי ויטמין C ניתן לעכב את יצירת המלנין, להפחית פיגמנטציה ולהבהיר את העור.

 

  • פועל כנוגד דלקת - זו אחת הפעילויות החשובות של ויטמין C. נמצא שהוויטמין מעכב את היצירה של חלבונים מסוימים, הממלאים תפקיד מרכזי ביצירת תהליכי דלקת בגוף. המשמעות היא שהוא יכול לשמש כטיפול יעיל למצבי עור דלקתיים כמון אקנה ורוזציאה, לעודד ריפוי פצעים ולמנוע פיגמנטציה פוסט דלקתית.

 

 

איך משתמשים בוויטמין C נכון?

 

כתוצאה ממגוון המנגנונים שבהם פועל הוויטמין החשוב הזה, התכשירים המבוססים עליו מומלצים לטווח רחב של מצבי עור. טיפול המותאם באופן אינדיבידואלי ומקצועי למצב העור יביא לשיפור משמעותי במצבו:

  • כטיפול אנטי אייג'ינג תכשירים המכילים ריכוז גבוה ופעיל של הוויטמין מהווים טיפול יעיל במיוחד, שעוזר משמעותית לתקן ולשקם קמטים, קמטוטים וסימני גיל.
  • לשיקום נזקי שמש ולהבהרת העור הוא מיועד לכל מי שסובל מנזקי פוטו-אייג'ינג, מכתמים ומפיגמנטציה, ללא קשר לגיל, ומעניק לעור מראה בהיר ואחיד.
  • לטיפול בבעיות עור דלקתיותבמצבים כמו אקנה ורוזציאה, תכשירי ויטמין C פעילים המכילים ריכוז גבוה יחסית הם אחד הטיפולים היעילים ביותר, שעוזרים להפחית את הדלקת, להרגיע את העור ולהביא לשיפור ניכר במראהו ובמרקמו.

 

סדרת סי דה סקסס פועלת להאטת תהליך הזדקנות, צמצום והחלקת הקמטים והקמטוטים בעור הפנים.
המוצרים בסדרה מכילים ריכוז גבוה של ויטמין C, אחד מנוגדי החמצון העוצמתיים ביותר,  אשר פועל לנטרול הרדיקלים החופשיים, לשיפור גמישות העור, הרגעה והזנה.

 

לאבחון עור ורכישת מוצרים דרך קוסמטיקאיות מורשות בפריסה ארצית לחצי כאן

לכתבות נוספות לחצי כאן