מילון החומצות השלם

מילון החומצות השלם: החומצות שיגרמו לעור שלכן להיראות טוב יותר

 

בשנים האחרונות אנחנו שומעים בכל פעם על עוד ועוד חומצות שמתווספות לתיבת הכלים של המכונים הקוסמטיים, ולכל אחת מהן יתרונות ייחודיים ותפקידים שונים – חלקן נועדו לחדש את העור, אחרות להבהירו, להילחם בדלקות עור ובאקנה או לחדש ולשקם את העור. מה תפקידה של כל חומצה ואיך בוחרים את זו שמתאימה לעור שלכן? המדריך הבא במיוחד בשבילכן:

 

  • החומצות שיגרמו לעור שלכן להיראות טוב יותרחומצה היאלורונית
    לחומצה היאלורונית יש תפקיד מרכזי בשימור המים בעור. המולקולה שלה מסוגלת לספוח אליה אלפי מולקולות של מים - פי 1,000 לערך ממשקלה. בנוסף, היא פועלת לתיקון רקמת העור ולזירוז תהליכי שיקום והחלמה מפציעות ומזיהומים.

למי היא מתאימה? לעור הזקוק ללחות ולעור מבוגר, התכשירים המבוססים על החומצה היאלורונית מעלים משמעותית את רמת הלחות הטבעית בעור, משפרים את מוצקות העור ומעניקים לו נפח, רכות וגמישות. בנוסף, העלאת רמת החומצה היאלורונית בעור מעודדת את יצירת הקולגן בעור, מעכבת את התקמטות העור ומצמצמת את מראה הקמטים.

סדרת ויטאלייז שלנו מבוססת על חומצה היאלורונית, בשילוב עם חומצה לקטית, ויטמיני A, C ו-E, פפטידים, תה ירוק ושמני בורג', קוקואי, מקדמיה ואגוז ברזיל, המסייעים לשימור הלחות בעור, ומובילה לתוצאות משמעותיות בהעלאת רמת הלחות של העור, בטשטוש קמטים ובשיפור מוצקותו.

  • חומצות אלפא הידרוקסיות                                                                                                                                                        החומצות האלפא הידרוקסיות מופקות מצמחים ומפירות שונים, או לחילופין מיוצרות באופן סינתטי על בסיס החומצות הטבעיות. הן נחשבות לאחד הכלים הקוסמטיים היעילים ביותר בחידוש העור, בשיקומו ובהצערתו. בין החומצות האלו נמנות החומצה הגליקולית, חומצה ציטרית, חומצה לקטית, חומצה מלית וחומצה טרטרית.

למי הן מתאימות?

1)  לעור הזקוק לחידוש ושיקום - כשמורחים אותן על העור החומצות האלפא הידרוקסיות ממריצות את קילוף התאים המתים בשכבה החיצונית של העור ומאפשרת את קילופם, וכתוצאה מכך מעודדת את התחדשות התאים.

2) לעור הזקוק לשיקום הלחות – בעיקר החומצה הלקטית, שמהווה חלק ממרכיבי מחסום העור (NMF). היא משפרת את תפקוד מחסום העור ואת יכולתו לשמר מים.

3) לעור מבוגר או עור הזקוק לשיקום וחידוש – שכן החומצות האלפא הידרוקסיות חודרות גם לעומק העור ועוזרות לשפר את איכותם של הקולגן והאלסטין, וכתוצאה מכך מביאות לשיפור במראה ובמרקם העור ובאלסטיות שלו.

  • חומצה בטא הידרוקסית                                                                                                                                                                                                                                           החומצה הבטא הידרוקסית (סליצילית) דומה לחומצות האלפא הידרוקסיות, אך בשונה מהן היא מסיסת שומן, עובדה המאפשרת לה לחדור אל הנקבוביות ולתוך זקיקי בלוטות החלב בעור.

למי הן מתאימות?
1) למי שסובל מאקנה – בזכות יכולתה לחדור לנקבוביות ולזקיקי בלוטות החלב, החומצה הסליצילית מסוגלת לקלף את תאי העור המתים המצטברים בתוך דופנות הנקבוביות ולנרמל את פעילות הבלוטות.
2) לטיפול במחלות עור דלקתיות, כמו סבוריאה או פסוריאזיס – זאת, בזכות הפעילות נוגדת הדלקת והאנטיספטית של החומצה הזו, שהופכת אותה לאמצעי יעיל למלחמה בחיידקים ובפטריות עור.

 סדרת ABR קומפלקס מבוססת על שילובים פעילים ומרוכזים של חומצות אלפא ובטא הידרוקסיות, רטינול וויטמין C. הסדרה פותחה במיוחד לחידוש ולשיקום עור הפנים ולהשבת המראה הצעיר. הטיפול בתכשירים מזרז את קילוף העור בשכבה הקרנית, מגביר את ייצורם של תאי עור חדשים וסיבי קולגן ואלסטין, מצמצם את עומק הקמטים והקמטוטים, מבהיר כתמי שמש ופיגמנטציה ומעניק לעור מראה בריא וזוהר.

  • חומצה אסקורבית

החומצה האסקורבית (ויטמין C) היא הוותיקה והמוכרת מבין החומצות, ותעשיית היופי עושה בה שימוש כבר עשורים רבים. הריכוז הפעיל למטרות קוסמטיות הוא 5% ומעלה.

למי היא מתאימה?

1) לעור מבוגר – ויטמין C הוא אחד מנוגדי החמצון העוצמתיים ביותר, והוא מגן על העור מפני הרדיקלים החופשיים. בנוסף, הוא חיוני לייצור הקולגן, וגם מעודד ייצור חומצה היאלורונית בעור.

2) לעור הזקוק להבהרה – ויטמין C פועל להבהרת העור על ידי כך שהוא חוסם את הפעילות של האנזים טירוזינאז, האחראי ליצירת המלנין בעור בעת חשיפה לשמש.                  

3)  לעור הסובל מאקנה או רוזציאה – בזכות פעילות נוגדת הדלקת של הוויטמין.

תכשירי סדרת סי דה סקסס מכילים ריכוז פעיל וגבוה של ויטמין C , בשילוב עם שמן מנדרינות והממליס. הוויטמין נספג בשכבות העמוקות של העור, בונה מחדש את סיבי הקולגן ומתקן את נזקי הפוטו-אייג'ינג. שימוש קבוע בתכשירי הסדרה מביא לשיפור מרשים במראה העור, מצמצם את עומק הקמטים, מבהיר כתמי פיגמנטציה ומחזיר לעור את מוצקותו.

  • חומצה קוג'ית

החומצה הקוג'ית היא תוצר לוואי שנוצר בתהליך התסיסה של האורז, וגם היא משמשת בטיפולים להבהרת העור.

למי היא מתאימה? לעור הסובל מכתמים ובעיות  פיגמנטציה, החומצה הקוג'ית פועלת לעיכוב הייצור של פיגמנט המלנין באופן דומה לחומצה האסקורבית, על ידי עיכוב הייצור של פיגמנט המלנין.  

תכשירי סדרת דרמה לייט מבוססים על חומצה קוג‘ית, בשילוב עם ארבוטין, ויטמין C וקומפלקס ייחודי של רכיבים צמחיים מבהירים. השימוש בסדרה מוביל להבהרת כתמי שמש וגיל והענקת גוון אחיד לעור.

 

לכתבות נוספות לחצי כאן

למוצרי HL לחצי כאן