בקוצ'יול

בקוצ'יול: התחליף החדש לרטינול לעור רגיש שאתן חייבות להכיר

עד לאחרונה, הטיפולים הקוסמטיים והרפואיים בעור רגיש ובעור הסובל ממחלות עור התמקדו אך ורק בהרגעה, בשיקום ובהקלה על התסמינים. אבל עור רגיש זקוק אף הוא לחידוש. אז מה עושים?

 

הטיפולים הקוסמטיים החדשניים לחידוש העור שפותחו בעשורים האחרונים חוללו מהפיכה של ממש בתחום האנטי-אייג'ינג. ואולם, עד לא מזמן, טיפולים אלה לא היו אפשריים כמעט לעור רגיש. הסיבה לכך היא שהרכיבים הפעילים שמשמשים לחידוש העור עלולים לגרות אותו ולגרום לצריבה, אי נעימות ודלקת. לכן, הטיפולים בעור רגיש ובעור המאופיין בבעיות עור כמו סבוריאה, אסתמה של העור, רוזציאה או פסוריאזיס, התמקדו אך ורק בהרגעה, בשיקום ובהקלה על התסמינים.

 

אבל עור רגיש זקוק אף הוא לחידוש ולטיפולי אנטי אייג'ינג שיעזרו להפחית קמטוטים וקמטים, לצמצם פיגמנטציה ולשמור על מראה צעיר ובריא. אצלנו, במעבדות HL, זיהינו את הצורך בחידוש העור גם כשמצבו רגיש, ופיתחנו קרם מחדש ייחודי המאפשר לחדש את העור, להעלות את קצב תחלופת התאים ולהאט את תהליך הזדקנות העור, ובו בזמן, להגן על העור הרגיש ולמנוע גירוי ואדמומיות.

 

הקרם המחדש, שהתווסף לסדרת קאלם דרם, מבוסס על מרכיב שנחשב לכוכב החדש בעולם הקוסמטיקה המקצועית– הבקוצ'יול.

 

מהו בקוצ'יול?

חומר המופק מזרעי צמח השרעול ונמצא בשימוש נרחב בהודו וכן ברפואה הסינית לטיפול במגוון מחלות עור.

בקוצ'יול מהווה אלטרנטיבה צמחית לרטינול ופועל על אותם קולטנים בתאי העור שבהם פועל הרטינול ובכך מגרה באופן משמעותי את ייצור הקולגן, מאיץ את התחדשות התאים, משפר את גמישות העור, מפחית קמטוטים וקמטים  ומשמש כחומר נוגד חמצון,
בנוסף בקוצ'יול הינו בעל תכונות אנטי-דלקתיות ואנטי-בקטריאליות אך פחות מגרה את העור מאשר רטינול, דבר שמתאים במיוחד לעור רגיש.

 

מה ההבדל בין בקוצ'יול לבין רטינול?

רטינול הוא נגזרת של ויטמין A. יכולת החידוש והשפעות האנטי אייג'ינג שלו נובעות מכך שהוא מגביר את תחלופת התאים ומאיץ את התחדשות האפידרמיס – שכבת העור העליונה. בדרך זו, הוא עוזר ליצירת תאי עור חדשים ובריאים, מפחית קמטים וקמטוטים, משפר מצבי פיגמנטציה וכתמי עור, ואף משפר מצבי אקנה. עם זאת, החיסרון העיקרי שלו הוא בכך שהוא מגרה את העור וגורם להגברת הרגישות לשמש.

בעור רגיש ובמצבים של מחלות עור דלקתיות, הרגישות לרטינול מוגברת, והוא עלול לגרום לגירוי ולתופעות כמו צריבה, ואף להגברת הדלקת. זו הסיבה שבגללה נמנעו עד כה בעולם הקוסמטיקה והרפואה להשתמש בו במצבים אלו. בנוסף, לא ניתן להשתמש ברטינול במהלך ההריון ובתקופת ההנקה, שכן ויטמין A, ואף הנגזרות שלו, נחשבים לטרטוגניים לעובר ולתינוק.

לעומתו, הבקוצ'יול מופק ממקור צמחי – הוא נמצא בזרעים ובעלים של הצמח שרעול (פסורליה קוריליפוליה). הסיבה שמתייחסים אליו כאל האלטרנטיבה הטבעית לרטינול היא שהוא פועל באמצעות אותם קולטנים בתאי העור שבהם משתמש הרטינול ומגרה את ייצור הקולגן.

 

כיצד משפיע הבקוצ'יול על העור?

אז כמו שהזכרנו, הבקוצ'יול משתמש בקולטנים ייחודיים בתאי העור כדי לגרות ולעודד את ייצור הקולגן בעור, ומכאן יעילותו הרבה בחידוש העור. יתירה מכך, מחקרים קליניים הצביעו על כך יעילותו הרבה בטשטוש קמטוטים, בהפחתת פיגמנטציה ובשיפור גמישות העור ומוצקותו, וגם בהתמודדות עם מצבי אקנה.

לצד יעילותו הרבה, כפי שנמצא במחקרים קליניים – הבקוצ'יול הינו עדין ואינו גורם לגירוי, ליובש או לרגישות לשמש. זאת, בזכות העובדה שמדובר במרכיב ממקור צמחי. תודות לכך, הוא מכיל רכיבים נוגדי חמצון ונוגדי דלקת, כמו גם רכיבים מרגיעים, שמונעים את גירוי העור ואף יכולים לעזור לטפל בעור הרגיש ובמצבי דלקת.

אם העור שלכן רגיש, כדאי לכן להכיר את הקרם המחדש מסדרת קאלם דרם, שמבוסס על המרכיב בקוצ'יול. תכשיר ייחודי זה מאפשר לחדש באופן בטוח גם עור רגיש, מאיץ את התחדשות תאי העור ואת יצירת הקולגן, פועל כנוגד דלקת וחמצון, מפחית קמטוטים, קמטים וסימני הזדקנות מוקדמת, עוזר להפחית פיגמנטציה וכתמי שמש, וגם לטפל באקנה. בנוסף לבקוצ'יול, הקרם המחדש מסדרה זו מכיל גם חומצות פולי הידרוקסיות (PHA) המופקות ממקור צמחי, שאף הן פועלות לחידוש משמעותי של העור, ואינן גורמות לאדמומיות ולתחושת גירוי. כתוצאה מכך, הוא תורם למראה עור צעיר יותר, חלק, בריא וקורן.

 

7 יתרונות של הבקוצ'יול לעור הפנים

  1. בטוח לעור רגיש, ולמצבים של מחלות עור דלקתיות, כמו אטופיק דרמטיטיס, סבוריאה, רוזציאה ועוד.
  2. ניתן להשתמש בו גם בהריון ובהנקה
  3. מאיץ את התחדשות תאי העור.
  4. ממריץ יצירת קולגן.
  5. פועל כנוגד דלקת ונוגד חמצון.
  6. מפחית קמטוטים, קמטים וסימני הזדקנות מוקדמת.
  7. בדומה לרטינואידים, עוזר לטפל במצבי אקנה.

 


עד לאחרונה, חידוש העור היה משימה כמעט בלתי אפשרית כשמדובר בעור רגיש אבל מעכשיו ניתן לחדש גם אותו. זאת, תודות לבקוצ'יול, מרכיב טבעי המופק ממקור צמחי. הבקוצ'יול, שעליו מבוסס הקרם המחדש מסדרת קאלם דרם, מעודד את ייצור הקולגן ופועל ביעילות מרשימה לחידוש העור, להפחתת קמטים וקמטוטים, להבהרת פיגמנטציה וכתמים, ולשיפור גמישות העור ומוצקותו.

 

לרכישת מוצרים אצל קוסמטיקאיות מורשות לחצי כאן

לכתבות נוספות לחצי כאן