החומר הפעיל לחידוש העור

פורסם ב: 28/10/2020

רטינול


רטינול נחשב בשנים האחרונות לאחד המרכיבים הקוסמטיים היעילים ביותר, ולא מעט תכשירים קוסמטיים, בעיקר כאלו המיועדים לחידוש העור ולהצערתו, מכילים אותו.         

 

מהו בדיוק רטינול וכיצד הוא פועל?

רטינול הוא נגזרת של ויטמין A, שלה יעילות מוכחת בעיכוב הזדקנות העור, בחידוש העור ובשיקומו. לאחר מריחתו על העור, הוא מתפרק והופך לחומצה רטינואית הפועלת על תאי העור – מגביר את תחלופת התאים ומאיץ את התחדשות האפידרמיס (שכבת העור העליונה), ועוזר ליצור תאי עור בריאים ובעלי צורה ותפקוד תקינים. במקביל, הוא פועל גם בשכבת הדרמיס (השכבה האמצעית). למעשה, זהו אחד הרכיבים הבודדים שהמולקולה שלהם קטנה דיה כדי לחדור לדרמיס – שם הוא מזרז תהליכי תיקון ושיקום, מגביר את ייצור הקולגן והאלסטין, החלבונים החיוניים לשמירה על המבנה והאלסטיות של העור, ושל חומרים המעניקים לעור לחות כמו חומצה היאלורונית. ואכן, מחקרים מראים שמריחה חיצונית לאורך זמן של רטינול מאיצה משמעותית את ייצור הקולגן, מסייעת לשמור על מבנה העור ועל חוזקו, מחדשת את העור, פועלת לטשטוש קמטים ולהחלקת מרקם העור.


הרטינול גם מסייע לוויסות ייצורו של פיגמנט המלנין (הצבען המגן על העור מקרינת השמש), והוכח מחקרית כבעל יכולת לתקן נקי עור מצטברים המופיעים לאחר חשיפה לשמש, ואף להבהיר כתמי פיגמנטציה.על אף יעילותו המוכחת של הרטינול, אחת הסוגיות שלגביה הייתה במשך שנים מחלוקת בקרב חוקרים היא שאלת יציבותו בתכשירי קוסמטיקה. בשנים האחרונות פותחו טכנולוגיות המאפשרות לייצב את הרטינול בצורה טובה יותר בתכשירים, ועל ידי כך, לאפשר תוצאות טובות. זאת, על ידי קפסול החומר – כלומר, עטיפתו במיליקפסולות, אשר נפתחות אך ורק במגע עם העור. באופן זה, החומר נותר יציב ופעיל. יתרון חשוב נוסף של הקפסולות הוא בכך שהן מבודדות אותו מפני גורמים מחמצנים, כמו אור למשל. שילוב הרטינול עם רכיבים נוספים כמו חומצות אלפא ובטא הידרוקסיות ונוגדי חמצון כמו ויטמין C הופכים את התכשיר ליעיל הרבה יותר, שכן רכיבים אלו פועלים במשולב עם הרטינול ומשלימים את שיקום העור.

 

השילוב המחדש

במטרה לאפשר השגת תוצאות מרשימות במיוחד בחידוש העור פותחה סדרת ABR COMPLEX של מעבדות HL. הסוד מאחורי הסדרה הוא השילוב בין חומצות אלפא ובטא הידרוקסי, לבין רטינול ורכיבים פעילים נוספים, בהם ויטמין C. מחקרים שבדקו את יעילות הטיפול בחומצות אלפא ובטא הידרוקסיות, מצאו ששילוב שלהן עם רטינול ועם חומרים נוגדי חמצון כמו ויטמין C שלהם תכונות נוגדות דלקת ומעודדות שיקום, מביא לתוצאות טובות יותר בשיפור מרקם העור ובחידושו לעומת שימוש בחומצות אלו בלבד. שילוב רב עוצמה זה יוצר טיפול יעיל ביותר, המביא לתוצאות ניכרות לעין בטווח הקצר והארוך, בהבהרת כתמי שמש ופיגמנטציה, בצמצום עומק הקמטים והקמטוטים, וביצירת מראה עור זוהר ובריא.

לפרטים נוספים על סדרת ABR COMPLEX לחצי כאן

וזה הזמן להכיר: סרום מחדש מסדרת ABR קומפלקס

סרום עוצמתי הפועל לחידוש העור ולהאטת תהליך הזדקנות, הסרום מכיל חומצות אלפא ובטא הידרקוסיות בריכוז גבוה במיוחד הפועלות להסרת תאי עור מתים, ורטינול המאוחסן במילקפסולות המסייע להגברת קצב חידוש התאים, לצמצום הקמטים ושיפור מרקם וגוון העור.

החומרים הפעילים שמצויים בסרום המחדש ויתרונותיהם:

  • חומצות האלפא הידרוקסיות המופקות מפירות ונחשבות יעילות ביותר לחידוש והצערת העור.
  • חומצה הבטא הידרוקסית (סליצילית) שפועלת בשכבות העמוקות של האפידרמיס ובנוסף משמשת כרכיב אנטי דלקתי.
  • רטינול (נגזרת של ויטמין A) המזרז את התחדשות תאי העור, משפר את זרימת הדם והספקת החמצן לעור, ומעניק לעור מראה אחיד וזוהר יותר.
  • ויטמין C ותה ירוק המשמשים כנוגד חמצון רב עוצמה ויוצרים מראה עור בריא ובעל גוון אחיד.

טכנולוגית הקיפסול - יתרונות הרטינול המקופסל:

רטינול הוא חומר הרגיש לאור, הקיפסול מגן ושומר עליו מפני חמצון וחשיפה ישירה לאור. הרטינול כמולקולה ליפופילית "מעדיפה" להיות בסביבתה הטבעית. המילי-קפסולה מאפשרת זאת, היא מהווה מאגר עבור הרטינול עד לרגע מריחתו על העור, ובכך בכל מריחה העור מקבל את הריכוז המקסימלי הרצוי.

לפרטים נוספים על הסרום המחדש לחצי כאן

 

לאבחון עור ורכישת מוצרים דרך קוסמטיקאיות מורשות בפריסה ארצית לחצי כאן
לכתבות נוספות לחצי כאן