כל מה שרצית לדעת על קרם העיניים שלך

פורסם ב: 03/08/2023

נבחרת קרמי העיניים

 

האם אני באמת זקוקה לקרם עיניים? השאלה הזו עולה לעתים תכופות – מדוע בעצם יש צורך בקרם נפרד לאזור כל כך קטן, כשכבר יש לך קרם לחות לפנים? לעור העדין סביב העיניים שלך יש מאפיינים וצרכים ייחודיים. לכן, חשוב להשתמש בתכשירים שפותחו במיוחד לשימוש באזור זה. החל מקרמי אנטי אייג'ינג לקמטים באזור מתאר העין, ועד לקרמי עיניים המבוססים על קפאין שעוזרים להפחית נפיחות – לעולם הקוסמטיקה יש כיום פתרונות חדשניים לכל המצבים והצרכים הללו. אז מהו בעצם קרם עיניים, כיצד ומתי מורחים אותו, ואיך תבחרי את קרם העיניים המתאים ביותר לעור שלך

למה בכלל צריך קרם עיניים? לעור באזור מתאר העין יש מאפיינים וצרכים ייחודיים. שילוב קרם עיניים לשגרת הטיפוח היומית שלך יכולה לעזור לך לשמור על העור העדין הזה, להפחית סימני עייפות והזדקנות ולהתמודד עם בעיות כמו נפיחות, עיגולים שחורים מתחת לעיניים, יובש, קמטים וקמטוטים. הכתבה הבאה בוחנת את מגוון הקרמים לעיניים, וגם - מהו בעצם קרם עיניים, כיצד ומתי בדיוק מורחים אותו, ואיך תבחרי את קרם העיניים המתאים ביותר לעור שלך.

 

 

מהו בעצם קרם עיניים ולמה באמת צריך קרם ייעודי לאזור כל כך קטן?

 

קרם עיניים הוא תכשיר קוסמטי שפותח במיוחד לשימוש בעור העדין סביב העיניים שלך, במטרה לענות על הצרכים הספציפיים של אזור זה. לעור באזור מתאר העין יש מאפיינים ייחודיים, שהופכים אותו לעדין ופגיע יותר:

  • זוהי שכבת העור הדקה ביותר בכל הגוף שלנו – עובי העור באזור הזה הינו כרבע בממוצע לעומת אזורים אחרים. על פי מחקרים, עובדה זו בלבד הופכת אותו לשברירי יותר ורגיש יותר לקרינת השמש ולנזקי הסביבה, ולכן, פגיע יותר ליובש, פיגמנטציה ולהופעה מוקדמת של סימני גיל. זו גם הסיבה העיקרית שבגללה זהו האזור בפנים שבו ניכרת העייפות אם איננו ישנים מספיק. כמו כן, זו הסיבה המרכזית לעיגולים השחורים מתחת לעיניים – משום שהעור כה דק, עד כי ניתן לראות בעדו את כלי הדם מתחתיו.
  • אין באזור מתאר העין בלוטות חלב – לכן, הוא חסר שומן ונוטה עוד יותר ליובש.
  • שכבת השומן התת-עורי באזור זה דקה אף היא – ועם הגיל גם מתרחשת ספיגה הדרגתית שלו, מה שיוצר את השקעים מתחת לעיניים, ואצל חלק מהאנשים, גם אשליה של כהות.
  • אזור מתאר העין נמצא בתנועה מתמדת – משום שאנחנו נוטים לבצע בעזרת העיניים הרבה מאוד פעולות מימיקה, שגורמות לכיווץ השריר החוגי הסובב את העין. תנועות אלה מהוות למעשה את הגורם העיקרי לקמטי הבעה בצידי העיניים ובין הגבות.

 

האם יש גיל מסוים שבו כדאי להתחיל להשתמש בקרם עיניים?

 

אין גיל מדויק שבו כדאי להתחיל להשתמש בקרם עיניים. ישנם כיום קרמי עיניים במגוון פורמולות, המיועדים לבעיות ומצבים שונים, שיכולים להופיע בטווח גילאים רחב - כולל עיגולים שחורים, נפיחות מתחת לעיניים, קמטים וקמטוטים, פיגמנטציה, יובש וחוסר לחות. קוסמטיקאית מקצועית תוכל לאבחן את מצב העור שלך באזור העיניים ולייעץ לך לגבי הסוג המתאים ביותר של קרם עיניים שתוכלי לשלב בשגרת הטיפוח שלך. 

 

איך משתמשים בקרם עיניים?

 

בשונה מהקרם הרגיל – את קרם העיניים מומלץ להניח ולא למרוח. קחי כמות קטנה של הקרם והניחי אותו בטפיחות עדינות מתחת לעפעף התחתון ובזוויות החיצוניות של העיניים. המתיני לספיגה.

מתי במהלך היום מומלץ לשים אותו?
הזמן החשוב ביותר למרוח קרם עיניים הוא בערב, לפני השינה, אבל מומלץ להשתמש בו פעמיים ביום, בבוקר ובערב.

איך משלבים אותו בשגרת הטיפוח?
הדרך המומלצת היא להתחיל עם קרם העיניים מיד לאחר שאת מנקה את הפנים, ולאחר מכן להמשיך בשגרת הטיפוח הרגילה.

 

נבחרת קרמי העיניים שפותחה במעבדות HL כוללת 6 תכשירים מגוונים, כאשר כל אחד מהם ממוקד בבעיה אחרת בעור העדין של מתאר העין:

 

1.הבעיה: עיגולים שחורים מתחת לעיניים.
באיזה קרם לבחור: קרם העיניים מסדרת דרמה לייט.
על מה הוא מבוסס:
הקרם מבוסס על קפאין, קומפלקס נחושת וויטמין C. הקפאין הוכח כבעל יכולת להמריץ את פעילות התאים ואת זרימת הדם והלימפה, וכך לסייע בניקוז הנוזלים מהחלל הבין-תאי ולהפחית את הנפיחות והשקיות. קומפלקס הנחושת מעורר את ייצור הקולגן, האלסטין וחלבונים סוכריים, וכתוצאה מכך מאיץ את תהליכי התיקון ברקמת העור. לשימוש נוח בשעות היום, קרם עיניים זה קיים גם בגירסה עם דמי מייק-אפ.
מה הוא יעשה לעור העיניים שלך: קרם עיניים ייחודי זה פועל להבהרה ולהפחתת כהויות ומעניק לאזור מתאר העין מראה אחיד וקורן.

 

2. הבעיה: נפיחות באזור מתאר העין
באיזה קרם עיניים לבחור: קרם העיניים המזין מסדרת ג'ובליסט.
על מה הוא מבוסס:
הוא מבוסס על קומפלקס נחושת פפטידי ועל ליפוזום מצמח הארבידופסיס, כמו גם על פפטידים ייחודיים, שפועלים לשיפור זרימת הדם והניקוז הלימפטי, ועל ידי כך לצמצום משמעותי של הנפיחות, לחיזוק העור ולמיצוקו.
מה הוא יעשה לעור העיניים שלך: קרם עיניים זה פועל להורדת הנפיחות באזור מתאר העין,  לשיפור הגמישות של העור העדין ולטשטוש קמטי הבעה.

3. הבעיה: יובש ורגישות באזור מתאר העין
באיזה קרם עיניים כדאי לבחור: קרם העיניים מסדרת ביו-ריפאר.
על מה הוא מבוסס:
קרם עיניים זה מבוסס על ויטמין E, קולגן, אלסטין וקומפלקס מתקן.
מה הוא יעשה לעור העיניים שלך: השילוב בין הרכיבים המשקמים האלו פועל להזנת העור ולטשטוש השקעים והקמטים מתחת לעיניים.

 

4. הבעיה: קמטים מתחת לעיניים.
באיזה קרם עיניים כדאי לבחור: קרם העיניים מסדרת סי דה סקסס.
על מה הוא מבוסס: קרם עיניים אינטנסיבי זה מבוסס על ויטמין C, חמאת שיאה, תמצית תפוח, פפטידים וחומצה היאלורונית.
מה הוא יעשה לעור העיניים שלך: הקרם המזין פועל לטשטוש קמטי ההבעה ומעניק בוסט של לחות והזנה לאזור מתאר העין.

 

5. הבעיה:  קמטים, שקעים ונפיחות מתחת לעיניים
באיזה קרם עיניים כדאי לבחור: קרם העיניים מסדרת פרפקט טיים
על מה הוא מבוסס: הוא מבוסס על ליפו-פפטידים חדשניים, פיטו-אסטרוגנים וקפאין
מה הוא יעשה לעור שלך:  קרם עיניים זה פועל להעלאת נפח השומן התת עורי, לטשטוש נפיחויות באזור מתאר העין ולצמצום קמטים.


6. הבעיה: חוסר בלחות וקמטי הבעה
באיזה קרם עיניים כדאי לבחור: קרם העיניים מסדרת ויטאלייז
על מה הוא מבוסס: קרם עיניים לחותי זה מועשר בחומצה היאלורונית
מה הוא יעשה לעור שלך: הוא מסייע לאיזון ולהעלאה של רמת הלחות הטבעית של העור, פועל לצמצום קמטי הבעה ומעניק לעור מוצקות וגמישות.

 

ולסיכום, מה חשוב לזכור?

  • קרם עיניים הוא תכשיר קוסמטי שפותח במיוחד לשימוש בעור העדין באזור מתאר העין, שלו מאפיינים וצרכים ייחודיים, ההופכים אותו לעדין ופגיע יותר: העור בו דק ועדין במיוחד, אין בו בלוטות חלב, וגם שכבת השומן התת עורי בו דקה. בנוסף, האזור הזה נמצא בתנועה מתמדת, מה שמוביל להתפתחות קמטי הבעה בצידי העיניים ובין הגבות.
  • מומלץ להניח את קרם העיניים לפחות פעם אחת ביום – בערב, לפני השינה, ורצוי פעמיים ביום. הניחי את הקרם מיד לאחר ניקוי הפנים, בטפיחות קלות.
  • נבחרת קרמי העיניים של HL כוללת 6 תכשירים מגוונים המתאימות למצבים ולבעיות שונים – החל מעיגולים שחורים וכהויות מתחת לעיניים, דרך נפיחות, יובש וחוסר לחות, וכלה בקמטים וקמטוטים.

 

לאבחון עור ורכישת מוצרים דרך קוסמטיקאיות מורשות בפריסה ארצית לחצי כאן

לכתבות נוספות לחצי כאן