חומצה היאלורונית גם בבית? כך תעשי את זה נכון!

כל מה שחשוב לדעת על חומצה היאלורונית
images

חומצה היאלורונית – גם בבית? כך תעשו את זה נכון

 

החומצה ההיאלורונית היא חומר המילוי לקמטים מספר אחת המככב כיום במרפאות הכירורגיה הפלסטית בעולם. אבל בעשורים האחרונים השימוש בה הולך וגובר לא רק בהזרקה לקמטים, ולמעשה היא הפכה לאחד המרכיבים הפעילים החשובים ביותר גם כחומר למריחה בתכשירים קוסמטיים, ובפרט בקוסמטיקה המקצועית. מה הופך את החומר הזה לפופולרי כל כך, מהן התועלות שלו, כיצד ניתן להשתמש בו גם בבית ובאילו תכשירים ניתן למצוא אותו, מה חשוב לבדוק במוצרים שמכילים אותו?

 

מהי בדיוק החומצה ההיאלורונית?

החומצה ההיאלורונית היא חומר שמיוצר באופן טבעי בגופנו, והיא ממלאת תפקידים מרכזיים במגוון תהליכים ביולוגיים בעור, בהם ליחוח העור, פעילות אנטי-אייג'ינג, יכולת לחדש רקמות ולרפא פצעים, ופעילות אנטי דלקתית. הבעיה היא שעם השנים, חלה ירידה משמעותית בכמויות המיוצרות, עד כי בגילאי 60-70 צונחות הכמויות לכדי 50% מאלו המיוצרות בגיל צעיר. כתוצאה מכך, פוחתת במידה ניכרת יכולתה למלא את תפקדיה בעור.

 

מהן התועלות של החומצה ההיאלורונית ומה הופך אותה לפופולרית כל כך?

  • היא מלחחת את העור – למולקולות של החומצה ההיאלורונית יש תכונה ייחודית: הן מסוגלות לקשור אליהן מים ולאגור את המים. מאחר שהן נוטות לחבור למולקולות דומות להן וליצור מבנה גדול, מצליחות מולקולות החומצה ההיאלורונית לספוח אליהן אלפי מולקולות של מים. כתוצאה מכך, הן פועלות למעשה כספק המים של העור, ומעניקות לו נפח, רכות וגמישות.
  • היא עוזרת למנוע קמטים – החומצה ההיאלורונית פועלת כמעין "שליח" המעביר את המסרים בין התאים. לדוגמה, המסר לייצר קולגן והאלסטין, החלבונים החיוניים לשמירה על עור מוצק וגמיש. החומצה ההיאלורונית מגרה את יצירת הקולגן והאלסטין, ורכיבים נוספים החשובים להתחדשות העור. כתוצאה מכך, תכשירים קוסמטיים המבוססים על חומצה היאלורונית מדגימים השפעה מרשימה על גמישות העור ועוזרת למנוע קמטים ולצמצם קמטים קיימים.
  • היא ממלאת תפקיד מפתח בתיקון ובריפוי רקמת העור – כמו גם בזירוז תהליכי ההחלמה מפציעות ומזיהומים. בין היתר, על ידי כך שהיא מנטרלת תגובות חמצוניות הכרוכות בתגובת מערכת החיסון לפציעה.

 

כיצד ניתן להשתמש בחומצה ההיאלורונית גם בבית ובאילו תכשירים ניתן למצוא אותה?

מחקרים רבים הראו שבאמצעות מריחה חיצונית של החומצה ההיאלורונית, ניתן להעלות את רמתה בעור, לשפר משמעותית את רמת הלחות בו ולהפוך את תהליכי ההזדקנות. בנוסף, נמצא כי החדרת החומצה ההיאלורונית לעור בשטח מגע גדול ולא רק לקמטים עצמם, יוצרת מאגר גדול של מים בעור ופועלת לשיפור מוצקותו ומראהו. כמו כן, מסייעים תכשירים אלו לשיקום התקשורת התאית, וכתוצאה מכך לעידוד יצירת קולגן ולהצערת העור.

מחקרים אלה הביאו בשנים האחרונות לפיתוח תכשירי אנטי אייג'ינג חדשניים ומקצועיים המבוססים על חומצה היאלורונית במריחה ומעודדים את ייצורה. בין היתר, ניתן למצוא קרם פנים עם חומצה היאלורונית, סרום חומצה היאלורונית, קרם עיניים עם חומצה היאלורונית ועוד.

דוגמה לכך היא סדרת ויטאלייז. הסדרה, הכוללת תכשירים המיועדים למכון הקוסמטי וגם לטיפול ביתי, מבוססת על חומצה היאלורונית ומשלבת גם חומצה לקטית, שהיא חומצה אלפא הידרוקסית המופקת מחלב. כמו כן, היא מכילה רכיבים שהוכחו במחקרים כבעלי יכולת לעודד את ייצור החומצה ההיאלורונית הטבעית בעור, בהם ויטמיני C, A ו-E, פפטידים, תה ירוק ושמני בורגי, קוקואי, מקדמיה ואגוז ברזיל. 

הסדרה המבוססת על חומצה היאלורונית לשימוש ביתי כוללת סרום לחות אינטנסיבי, קרם יום לחותי וקרם לילה לחותי, מסכה לחותית, קרם עיניים וקלינזר.

בוסט מיוחד של לחות מעניקים סרום הלחות האינטנסיבי והמסכה הלחותית. שימוש יומיומי בתכשירי הסדרה פועל ביעילות להעלאת רמת הלחות הטבעית של העור ולמניעת התאדות הלחות, מעניק לעור נפח, רכות וגמישות, משפר את מוצקות העור ומצמצם קמטים וקמטוטים.

תכשיר נוסף המבוסס על חומצה היאלורונית הוא קרם השפתיים החדש שהצטרף לסדרת ג'ובילסט. תכשיר זה מבוסס על הפטנט הרשום DNA CoFactor בשילוב עם חומצה היאלורונית. הוא מיועד במיוחד לשיקום שפתיים יבשות וסדוקות, ופועל להזנת עור השפתיים, להעלאת רמת הלחות ולמראה שפתיים בריא, כמו גם לשמירה על תוצאות הטיפולים האסתטיים. הקפידו למרוח אותו מדי יום, רצוי פעמיים ביום.

מה חשוב לבדוק בתכשירים שמכילים חומצה היאלורונית?

הנקודה המרכזית שחשוב לוודא היא שהחומצה ההיאלורונית שהתכשיר מכיל הינה חומצה היאלורונית במשקל מולקולרי נמוך. מה שמייחד את המולקולה בעלת המשקל המולקולרי הנמוך הוא שהיא יכולה לשאת יותר מים ולחדור לעומק העור. כתוצאה מכך, היא יכולה לשפר משמעותית את תפקוד העור ומראהו, להגביר את האלסטיות שלו ולהפוך אותו לרך וחלק יותר.

 


החומצה ההיאלורונית היא אחד החומרים הפופולריים ביותר בתחום האסתטיקה, ומגמת השימוש בה גוברת בעשורים האחרונים – לא רק בהזרקות חומרי מילוי, אלא גם במריחה, בתכשירים קוסמטיים לשימוש ביתי!

התכונות הייחודיות המרכזיות של החומצה ההיאלורונית הן יכולתה לספוח כמויות גדולות מאוד של מים ולאגור אותם; היכולת לגרות את הייצור של קולגן ואלסטין ורכיבים אחרים החשובים להתחדשות העור; ותפקיד המפתח שלה בתיקון ובריפוי רקמת העור. מחקרים רבים הראו שבאמצעות שימוש בחומצה היאלורונית למריחה, ניתן לחדש את מראה העור, להחזיר לו את החיות ולמנוע הזדקנות מואצת שלו. מחקרים אלה הביאו לפיתוח תכשירים מקצועיים חדשניים, כגון סדרת ויטאלייז המבוססת על חומצה היאלורונית בשילוב עם חומצה לקטית ורכיבים נוספים המעודדים את ייצור החומצה ההיאלורונית בעור.

 

HL – מוצרי קוסמטיקה מקצועית, לאבחון עור ורכישת מוצרים דרך קוסמטיקאיות מורשות בפריסה ארצית לחצי כאן

לכתבות נוספות לחצי כאן

כתבות נוספות

עשי זאת בעצמך: טיפול פילינג ביתי

הגיע הזמן לחדש: כל מה שאת צריכה לדעת על חידוש העור וטיפולי פילינג ביתיים בכתבה הבאה >>

מה ההבדל בין תוסף תזונה לקרם?

חומרים פעילים רבים נמכרים בשנים האחרונות גם כתוספי תזונה ולכן השאלה שעולה היא - מה ההבדל ביניהם לבין קרמים כזה מגיע לטיפוח העור? התשובה לשאלה נמצאת בכתבה הבאה >>

השאלות והתשובות: פילינגים

ישנם לא מעט מיתוסים על פילינגים בתחום הקוסמטיקה, הנה כמה מהשכיחים שבהם – והתשובות שיעזרו לכן להשתמש בהם נכון יותר >>