העת לחידוש

 

7 יתרונות שיגרמו לכן לעשות פילינג, ומהר: 

זה לא סוד שבראש רשימת הטיפולים היעילים ביותר במכון הקוסמטי נמצאים כיום טיפולי הפילינג לחידוש עור הפנים. אבל למה בעצם זה חשוב כל כך לחדש את עור הפנים ומה בדיוק עושה הפילינג לעור?

 

אין כמעט מי שלא יודע היום שהפילינג הוא אחד הטיפולים הכי יעילים לעור הפנים, ובעצם – אולי הטיפול המוביל ביעילותו. אבל מדוע בעצם חשוב כל כך לחדש את עור הפנים, ומה בדיוק עושה הפילינג לעור? מנגנון הפעילות הידוע והמוכר ביותר שבו פועלים טיפולים אלה הוא באמצעות המסת החומר הבין-תאי וקילוף תאי העור המתים והסרתם, כאשר על ידי כך הם מעודדים צמיחה של תאים חדשים וגורמים לחידוש העור. אך מתברר שלפילינג יש יתרונות חשובים ומהותיים נוספים, פחות מוכרים. לפניכם שבעה מהם שחשוב שתכירו.

  1. אנטי אייג'ינג עוצמתי מבפנים – הפילינג ובפרט זה המבוסס על חומצות אלפא ובטא הידרוקסיות גורם לחידוש העור מבפנים, ולמעשה פועל כטיפול אנטי-אייג'ינג פנימי. הסיבה היא שהחומצות האלה מצליחות להשפיע לא רק על השכבה הקרנית (החיצונית) של העור, אלא גם חודרות לעומק הדרמיס (השכבה האמצעית של העור), ושם מעודדות את ייצור הקולגן והאלסטין, שאחראים לאלסטיות ולמיצוק העור, משפרות את צפיפותם וגם מעלות את עובי העור. כמו כן, מספר מחקרים גם דיווחו על שינויים משמעותיים באיכות סיבי האלסטין והקולגן, והחוקרים הסיקו שהפילינגים המבוססים על חומצות אלפא הידרוקסיות מגרים ישירות עיצוב מחדש של הדרמיס בעור. לכל זה יש השפעות משמעותיות שמתבטאות בהפחתה במראה הקמטים ובשיפור הגמישות והמוצקות של העור.
    אם את נמנית על הנשים שרוצות לראות תוצאות מהירות בחידוש העור ובהצערתו, הפילינג עבורך הוא סופרליפט פילינג – פילינג כימי המבוסס על שילוב עוצמתי בין חומצות אלפא הידרוקסיות ורטינול, בתוספת תמציות ענבים ותאנים. הפילינג מסיר תאי עור מתים וגורם לקילוף עדין של העור, אך במקביל גם פועל מבפנים לעידוד ייצור הקולגן והאלסטין, וכך פועל לחידוש העור ולהפחתת קמטים וקמטוטים, ומעניק אפקט מתיחה ומיצוק לעור.

  2. תיקון נזקי שמש – פעולת הקילוף, בשילוב עם החומצות האלפא והבטא הידרוקסיות, מובילה לשיפור ניכר בנזקי פוטו-אייג'ינג ובמראה של כתמי שמש ופיגמנטציה. תוצאה זו נצפתה היטב במחקרים שבהם השתמשו בחומצות אלפא הידרוקסיות, כגון חומצה גליקולית, חומצה לקטית או חומצה ציטרית בעור שניזוק מהשמש, כאשר כבר בתוך שישה שבועות נצפו שינויים משמעותיים באיכות העור שהובילו לשיקום שלו. למי שזקוקה לתיקון נזקי שמש מומלץ לנסות את אנזימטיק פילינג, שהוא פילינג עדין במרקם קרמי, המבוסס על קומפלקס אנזימים, חומצות אמינו, פרו-ויטמין B5 וסיבי צלולוז. פילינג זה מתאים למגוון סוגי עור – ובזכות עדינותו גם לעור רגיש. הוא ממיס ומסיר תאים מתים, תוך שמירה על רמת הלחות הטבעית של העור, מפחית נזקי שמש וקמטוטים ויוצר גוון אחיד ובריא.

  3. הבהרת העור – רקמת העור החדשה שמופיעה במקום התאים המתים שנושרים ומוסרים בפעולת הקילוף תיראה בהירה יותר וגוון העור יהיה אחיד יותר. אם העור שלך זקוק להבהרה, נסי את וויט פילינג. פילינג עדין ומיוחד זה מבוסס על חומצה לקטית וגבינה, ומכיל בנוסף גם חומצות אמינו, אנזימים, ויטמינים ומינרלים. הוא מבצע המסה של החומר הבין תאי, ובדרך זו מעודד הסרה של תאי העור המתים ויצירה של תאי עור בריאים וחדשים. בנוסף, הוא פועל להבהרת העור וליצירת גוון אחיד ובהיר, כמו גם להעלאת רמת הלחות בעור.

  4. החדרת חומרים פעילים מתכשירים אחרים – אחת הסיבות החשובות להקפיד על טיפולי פילינג בשגרת הטיפול הביתית היא שתודות לקילוף תאי העור, הפילינג מאפשר לרכיבים הפעילים בתכשירים אחרים בשגרת הטיפוח לחדור לעומק העור ולהזין אותו. למעשה, ללא שימוש קבוע בפילינג, לא משנה כמה קרם הפנים שלך יקר ואיכותי – הוא לא ישפיע מספיק.

  5. העלאת רמת הלחות בעור – הפילינג מעלה את רמת הלחות בעור בשתי דרכים עיקריות:

# על ידי העלאת הייצור של חומצה היאלורונית – נמצא שכבר כעבור 4 שבועות של טיפול בחומצה לקטית, רמת החומצה ההיאלורונית בעור עולה. לכך יש חשיבות גדולה מאוד, שכן החומצה ההיאלורונית סופחת וקושרת אליה כמויות גדולות מאוד של מים, וכך מונעת את התנדפות המים מהעור ומספקת לו לחות.

# על ידי שיפור התפקוד של מחסום העור – מספר מחקרים הראו שהחומצות האלפא הידרוקסיות משפרות את תפקוד מחסום העור (המערכת ההידרוליפידית), שתפקידו למנוע אובדן מים מהעור.  

התוצאה היא שהעור יהיה רווי יותר בלחות וייראה רך וגמיש יותר.
להעלאת רמת הלחות בעור מומלץ גם כן להשתמש בוויט פילינג, שבנוסף ליכולת ההבהרה שלו, מעניק לעור גם הרבה מאוד לחות. זאת, בעיקר תודות לחומצה הלקטית שהוא מכיל, הנמנית עם גורמי הלחות הטבעיים בעור (NMF).  

  1. מניעת התפרצויות אקנה ודלקת – הפילינג פועל גם למניעת התפרצויות אקנה ומחלות דלקתיות, בעיקר אם מדובר בתכשיר כולל חומצה בטא הידרוקסית (סליצילית). חומצה זו, שנמנית על משפחת האספירין, פועלת כחומר נוגד דלקת, וכן לנטרול זיהומים ולדיכוי הפרשת חומרים בעור המעודדים התרבות חיידקים ופטריות. חשוב לציין שתהליכי דלקת ממלאים תפקיד מרכזי לא רק במחלות עור כמו אקנה ופסוריאזיס, אלא גם בהזדקנות העור, כאשר הם מאיצים את תהליך ההזדקנות ופוגעים ביכולת החלוקה והצמיחה של תאי עור חדשים ובייצור רכיבים חיוניים בעור. לכן, פילינגים מתקדמים לחידוש העור מכילים במקרים רבים שילוב של חומצות אלפא ובטא הידרוקסיות.

  1. פתיחת הנקבוביות החסומות – הסרת תאי העור המתים מסייעת לפתוח את הנקבוביות החסומות, ועל ידי כך עוזרת אף היא למנוע התפרצויות אקנה והתפתחות פצעים וקומדונים. כדי למנוע חסימה של הנקבוביות, מומלץ להשתמש בדיילי מיקרו פילינג, המאפשר שימוש יומיומי. פילינג ייחודי זה, המכיל מיקרו-גרגרים עדינים, מבוסס על פורמולה הכוללת חומצה סליצילית, אנזימים וויטמיני B3 ו-C, ובכך יוצר למעשה פעילות משולבת – מכנית, אנזימטית וכימית. פעילות עדינה זו מאפשרת הסרה של תאי עור מתים, מעודד התחדשות והבהרה של העור ומעניקה לו מרקם חלק, אחיד וקורן.

לאבחון עור ורכישת מוצרים דרך קוסמטיקאיות מורשות בפריסה ארצית לחצי כאן

לכתבות נוספות לחצי כאן