השילוב המושלם להבהרה

הבהרה אופטימלית
images

הבהרה אופטימלית

 

מהו הטיפול האופטימלי להבהרת העור? בראש רשימת המרכיבים היעילים לטיפול בפיגמנטציה מככבים ארבוטין, חומצה קוג'ית ו-ויטמין C. שגרת טיפוח שמשלבת בין החומרים האלה היא המפתח להשגת תוצאות יעילות ומרשימות

 

אם תשאלי קוסמטיקאיות מהם לדעתן המרכיבים היעילים ביותר בהבהרת העור, בראש הרשימה, ללא ספק, יככבו ארבוטין, חומצה קוג'ית ו-ויטמין C. שלושת החומרים הללו פועלים לדיכוי המלנין ולהבהרת העור. מה שפחות ידוע הוא העובדה שהשילוב ביניהם יוצר סינרגיה המגבירה את האפקט של כל אחד מהם בנפרד, ושגרת טיפוח המשלבת תכשירים שמ

כילים את שלושתם בריכוזים נכונים מאפשרת להשיג תוצאות מרשימות בהרבה ומהירות יותר. מה בדיוק עושה כל אחד מהחומרים וכיצד ניתן לשלב ביניהם בשגרת הטיפוח היומי? בכתבה לפניכן.

 

ארבוטין

מהו ארבוטין?

ארבוטין הוא מרכיב צמחי המופק ממקורות צמחיים שונים, כגון עלי תות יער, חמוציות, אוכמניות וצמחים דומים. זוהי למעשה הנגזרת הצמחית והטבעית של הידרוקינון – תרכובת כימית שהוכחה כבעלת יכולת לדכא את ייצור המלנין על ידי עיכוב אנזים הטירוזינאז. למרות יעילותו, ההידרוקינון נמצא כיום בשימוש מוגבל במרשם רופא בלבד, ואף אסור לשימוש בחלק מהמדינות, בשל תופעות הלוואי והסיכונים שהוא כרוך בהם.

מה הארבוטין עושה?

בדומה להידרוקינון, גם הארבוטין מעכב את אנזים הטירוזינאז ומפחית מיעילותו, אך בניגוד אליו, הוא הוכח כבטוח לשימוש, כולל שימוש ממושך ורציף. במחקר שפורסם ב-2021 נמצא שהטיפול בארבוטין מאפשר לעכב ביעילות את ייצור המלנין ולהפחית כתמי פיגמנטציה, בעיקר בשילוב עם חומרים אחרים הפועלים כמדכאי מלנין.

מחקרים נוספים מצביעים על כך שלארבוטין יש גם תכונות נוגדות חמצון, התורמות ליכולת שלו להבהיר פיגמנטציה. זאת, מאחר שלחמצון יש תפקיד משמעותי ביצירת המלנין. הארבוטין עוזר לתאי העור לנטרל את השפעות הרדיקלים החופשיים, המוגברות בחשיפה לשמש, להפחית את מצבורי המלנין ולהבהיר את הכתמים.

 

חומצה קוג'ית

מהי חומצה קוג'ית?

החומצה הייחודית הזו היא למעשה תוצר לוואי שנוצר בתהליך התסיסה של סאקי – יין האורז היפני, ושל לתת אורז. במהלך התסיסה נוצרות פטריות, כגון פניציליום או אספריגילוס, שהן המקור שממנו מופקת החומצה הזו. החומצה הקוג'ית בודדה לראשונה בשנת 1907, ורק בשנת 1924 פוענח המבנה של המולקולה שלה.

מה החומצה עושה?

מה שהופך את החומצה הקוג'ית ליעילה במיוחד היא העובדה שהיא פועלת במספר מנגנונים במקביל. ראשית, גם היא מעכבת את ייצור הטירוזינאז. למעשה, החומצה הקוג'ית חוסמת את ההפעלה של הטירוזינאז, ובכך מפחיתה את ייצור המלנין ומונעת יצירת כתמים ופיגמנטציה.

כמו כן היא גם פועלת כנוגדת חמצון, ובכך תורמת גם להבהרת כתמי שמש ופיגמנטציה קיימים, ואף מסייעת להפחית כתמי מלזמה (התכהות של העור כתוצאה משינויים הורמונליים, השכיחה למשל בהריון).


ויטמין
C

ויטמין C, שהוא אחד המרכיבים הוותיקים ביותר בתעשיית הקוסמטיקה, ידוע בעיקר בשל יעילותו הרבה כנוגד חמצון. אבל לוויטמין החשוב הזה יש גם תפקיד חשוב בהבהרת כתמים ופיגמנטציה, כשהוא פועל במגוון מנגנונים.

מחקרים מראים שגם הוא פועל לעיכוב פעילותו של הטירוזינאז ולדיכוי ייצור המלנין. עם זאת, יש צורך בריכוז של 10% לפחות כדי להשיג תוצאות. כך למשל, במחקר מצרפת שפורסם ב-2019, נמצא שבריכוז של 10%, ויטמין C מפחית יצירת פיגמנטציה על ידי דיכוי יצירת המלנין בעור.

בנוסף, בזכות יכולתו לנטרל את הרדיקלים החופשיים, הוא פועל כמגן שמש, וממלא תפקיד מרכזי בהגנה על תאי העור מפני קרינת ה-UV – הן כנגד קרני ה-UVB והן כנגד קרני ה-UVA. מחקרי מעבדה הוכיחו שמריחת ויטמין C בריכוז של 10% הובילה להפחתה מובהקת באדמומיות בעור כתוצאה מקרינת UVB, ולהפחתה של 40%-60% ביצירת כוויות תאיות. 

יתירה מכך, מחקרים מהשנים האחרונות הראו שהוא גם מתקן ביעילות נזקים בדנ"א של תאי העור. נמצא שכאשר חושפים תאי עור אנושיים לוויטמין C, הוויטמין מגרה את החלוקה של תאים פיברובלסטים (התאים שמייצרים את הקולגן והאלסטין), ומעודד את נדידתם לאזורים פגועים.

 

השילוב המנצח: סדרת דרמה לייט וסרום ויטמין C

לצד היעילות של כל אחד מהמרכיבים האלה בנפרד, נמצא כי שילוב שלהם מאפשר להשיג תוצאות משמעותיות ומהירות במיוחד. זאת, בשל הסינרגיה שיוצר השילוב הזה – המגביר פי כמה את האפקט של כל אחד מהם בנפרד.

כדי להשיג את המטרה הזו מומלץ לשלב בשגרת הטיפוח היומיומי בין סדרת דרמה לייט לבין סרום ויטמין C מסדרת סי דה סקסס.

סדרת דרמה לייט – סדרה חדשנית לטיפול ביתי הפועלת להבהרת העור, מבוססת על קומפלקס תמציות צמחים המשלב בין חומצה קוג'ית וארבוטין, ובנוסף כולל רכיבים נוספים הפועלים לדיכוי המלנין, בהם חומצה אזלאית, חומצה מנדלית וניאצינאמיד, וכן ויטמיני C ו-E.

החודש הושק מארז צרכני של הסדרה, שמאגד בתוכו את הקלינזר, קרם ההבהרה וסרום ההבהרה.

סרום ההבהרה דרמה לייט מבוסס על ריכוזים גבוהים של רכיבים הפועלים להבהרת העור, בהם ארבוטין, חומצה אזלאית וחומצה מנדלית, וכן על רכיבים נוגדי חמצון עוצמתיים – ויטמין E וליפוזום נוגד חמצון. בזכות הריכוז הגבוה של מרכיבים אלו, הסרום מאפשר להשיג תוצאות אפקטיביות ומרשימות בהבהרת כתמי היפר-פיגמנטציה ובשיפור וחידוש העור, ומעניק לו מראה אחיד, בהיר וזוהר.

קרם ההבהרה מבוסס על תמצית צמחים מבהירה, חומצה קוג'ית, ויטמין C וויטמין 3B. הוא פעיל במיוחד ופועל לטשטוש כתמי פיגמנטציה ולהבהרת העור, וכן להגנה על העור מנזקי השמש, ומעניק לעור גוון אחיד, בהיר ובריא.

הקלינזר מסדרת דרמה לייט מבוסס על ויטמיני C ו-3B, ועל שמני שקדים, מקדמיה וזית. תחליב זה מספק לעור ניקוי יסודי תוך שהוא שומר על רמת הלחות ומסייע ליצירת גוון אחיד.

 

סרום ויטמין C מסדרת סי דה סקסס סרום ייחודי זה מכיל ריכוז גבוה במיוחד של ויטמין C – 17% חומצה אסקורבית (!) מתוכן 12% בפאזה המימית של התכשיר ו-5% האגורים בתוך המיליקפסולות. בנוסף לריכוז הגבוה הזה, הסרום גם מכיל שמן מנדרינות והממליס, שאף הם מספקים השפעה נוגדת חמצון.

על מנת למנוע מהויטמין להתפרק ולשמר אותו במצב פעיל, הסרום מבוסס על מיליקפסולות האוצרות בתוכן את הויטמין הפעיל ומאפשרות לשמרו עד לשימוש בו.

בשימוש קבוע בסרום המקופסל תוכלי לראות שיפור דרמטי במראה העור, כאשר הוא מוביל לצמצום עומק הקמטים, מבהיר כתמי פיגמנטציה ומחזיר לעור את מוצקותו.

ולסיכום, מה חשוב לזכור?

  • ארבוטין, חומצה קוג'ית וויטמין C פועלים לדיכוי המלנין ולהבהרת העור.
  • הארבוטין, שהוא מרכיב צמחי המופק עלי תות יער, חמוציות, אוכמניות וצמחים דומים, פועל על ידי כך שהוא מעכב טירוזינאז ומפחית מיעילותו, ובמקביל בעל תכונות נוגדות חמצון, התורמות ליכולתו להבהיר פיגמנטציה.
  • החומצה הקוג'ית היא תוצר לוואי שנוצר בתהליך התסיסה של סאקי, והיא פועלת במספר מנגנונים במקביל, כאשר גם היא מעכבת את ייצור הטירוזינאז, ובנוסף פועלת כנוגדת חמצון.
  • ויטמין C פועל גם הוא לעיכוב פעילותו של הטירוזינאז ולדיכוי המלנין, וכידוע הוא גם נוגד חמצון עוצמתי, שבזכות יכולתו לנטרל את הרדיקלים החופשיים, פועל כמגן שמש, וממלא תפקיד מרכזי בהגנה על תאי העור מפני קרינת ה-UV. כמו כן, נמצא שהוא גם יכול לתקן נזקים בדנ"א של תאי העור שנגרמו כתוצאה מחשיפה לשמש.
  • לצד יעילותו של כל מרכיב בנפרד, נמצא כי שילוב שלהם מאפשר להשיג תוצאות משמעותיות ומהירות במיוחד. על מנת להשיג את המטרה הזו מומלץ לשלב בשגרת הטיפוח היומיומי בין סדרת דרמה לייט לבין סרום ויטמין C מסדרת סי דה סקסס.

 

לאבחון עור ורכישת מוצרים דרך קוסמטיקאיות מורשות בפריסה ארצית לחצי כאן

לכתבות נוספות לחצי כאן

כתבות נוספות

פילינג זה לא רק גרגירים

בקוסמטיקה המקצועית יש מגוון סוגים של פילינגים הפועלים לחידוש העור והסרת התאים המתים. מהם ואיך כל אחד מהם עובד? כל התשובות בכתבה >>

דלקת עור סבוראית

סבוריאה היא מחלת עור שכיחה, ממנה סובלים כחמישית מהאוכלוסיה. מהם התסמינים של המחלה? ואילו טיפולים מומלצים? התשובות בכתבה >>

9 סיבות לאדמומיות בעור הפנים

גורמים רבים יכולים להוביל לאדמומיות בפנים. איך תדעו ממה היא נובעת? ומהו הטיפול הנכון? המדריך הבא יעשה לכן סדר >>