כך תוכלו לקרוא שפתיים

פורסם ב: 08/11/2022

איך תטפחו את אזור השפתיים?

כשזה מגיע לטיפוח העור, אזור השפתיים הוא האזור שאנחנו הכי נוטות להזניח. אבל דווקא באזור הזה, העור דק, רגיש ופגיע במיוחד, וזקוק להגנה ולטיפוח יותר מכל אזור אחר בפנים. גורמים סביבתיים כמו קרינת השמש, מזג האוויר – הרוחות, הקור בחורף והחום בקיץ, חשיפה מרובה למזגנים, תנועות מימיקה ועישון – כל אלה פוגעים בעור העדין ומובילים ליובש, סדקים וקמטים באזור השפתיים. מדוע בעצם העור באזור השפתיים כה עדין, במה הוא שונה מהעור בשאר אזורי הפנים והגוף, ואיך מטפלים בו ושומרים עליו?

השפתיים הן אחד החלקים האטרקטיביים ביותר של נשים, כך מראים לא מעט סקרים ומחקרים. מחקר שנערך באוניברסיטת מנצ'סטר לפני כמה שנים מצא שמתוך עשר שניות לאחר פגישה ראשונה עם אישה, הגבר הממוצע מבלה יותר ממחצית זמנו בהתבוננות על פיה.

לא מפתיע אפוא שהטיפולים הקוסמטיים לשפתיים, כמו גם טיפולי ההזרקה והמילוי למיניהם לאזור השפתיים, נמצאים בעלייה מתמדת. אף על פי כן, כשזה מגיע לטיפוח יומיומי של העור, משום מה, אזור השפתיים הוא האזור שאנחנו הכי נוטות לשכוח ולהזניח. 

הבעיה שדווקא באזור הזה, העור דק, רגיש ופגיע במיוחד, וזקוק להגנה ולטיפוח יותר מכל אזור אחר בפנים. גורמים סביבתיים כמו קרינת השמש, מזג האוויר – הרוחות והקור בחורף והחום בקיץ, חשיפה מרובה למזגנים, תנועות מימיקה ועישון, ואפילו טיסות – כל אלה פוגעים בעור העדין ומובילים ליובש, סדקים וקמטים באזור השפתיים. מדוע בעצם העור באזור השפתיים עדין כל כך, במה הוא שונה מהעור בשאר אזורי הפנים והגוף, איך מטפלים בו ושומרים עליו, ואיך משמרים את תוצאות הטיפולים הקוסמטיים וטיפולי ההזרקה לשפתיים?

מה מייחד את העור באזור השפתיים ומדוע הוא כל כך עדין ורגיש?

קצת אנטומיה על קצה המזלג. עור השפתיים איננו מכיל בלוטות חלב, בלוטות זיעה וזקיקי שיער. לכן, שכבת ההגנה שלו דקה מאוד, והוא אינו מוגן כמו אזורים אחרים בפנים ובגוף. יתירה מכך, בלוטות החלב הן אלו שמייצרות את החלב ששומר על העור שלנו רך ומלוחח. ללא בלוטות אלו, העור באזור השפתיים אינו מסוגל לשכבת שומן שמגינה עליו, מה שאומר שהוא רגיש יותר ליובש ולקילוף, בעיקר בתנאים של חשיפה לגורמים סביבתיים כמו חום, קור ורוחות.

עור השפתיים גם אינו מכיל מלנין, ולכן אין מה שיגן עליו מפני הקרינה האולטרה סגולה של השמש – כשבשונה מהעור באזור העיניים שזוכה לפחות להגנה של משקפי שמש – הוא חשוף באופן תמידי לשמש.

נוסף על כך, אזור השפתיים הוא אחד האזורים שבהם אנו נוטים לבצע הכי הרבה תנועות מימיקה. למעשה, הוא כמעט אינו נמצא במנוחה. דיבור והבעות פנים, בין אם במודע ובין אם שלא במודע, גורמים לנו להניע את האזור הזה, וכמובן גם אכילה, שתייה ועישון. אצל מעשנים רבים, אזור השפתיים הוא אחד הראשונים בפנים שבהם מופיעים קמטים.

בעונת החורף במיוחד, התייבשות עור השפתיים כתוצאה מהקור והרוחות מובילה לעתים קרובות לסדקים, שמעבר לבעיה האסתטית, הם מציקים וכואבים. ואילו בקיץ, קרני השמש פוגעות בו ומאיצות את הזדקנותו. אבל הבעיה איננה עונתית בלבד. חשוב לדעת שבטווח הארוך, הזנחה של העור באזור השפתיים גורמת להזדקנות מואצת ולקמטים.


אז איך ניתן לשמור על עור השפתיים בצורה הטובה ביותר?


בראש ובראשונה, חשוב מאוד ללחח ולהזין בקביעות את אזור השפתיים – ואם השפתיים שלכם נוטות ליובש, אל תסתפקו בשפתון נגד יובש, אלא השתמשו בתכשיר ייעודי ומקצועי לשפתיים. קרם שפתיים מקצועי שהושק לאחרונה מצטרף לסדרת ג'ובילסט, המיועדת במיוחד לשיקום עור יבש, לליחוחו ולהזנתו. היתרון החשוב של התכשיר על פני שפתונים 'רגילים' נגד יובש, הוא שכמו יתר תכשירי הסדרה, הוא מכיל לא רק מרכיבי לחות והזנה, אלא מבוסס על הפטנט הייחודי DNA CoFactor.

DNA CoFactor הוא פטנט רשום אשר נבדק והוכח במחקרים קליניים כיעיל במיוחד לשיקום העור היבש, לשיפור מרקם העור ולהפחתת עומק הקמטים. הפטנט מבוסס על שני מרכיבים ייחודיים וחדשניים: קומפלקס נחושת-פפטידי ואנזימי תיקון. קומפלקס הנחושת הפפטידי הוא שילוב של נחושת עם פפטיד, המאפשר ספיגה טובה יותר של הנחושת בתאי העור.

הנחושת מהווה מרכיב חיוני בחלבונים ובאנזימים רבים, ולה תפקיד חשוב בפעילותם. בין היתר, היא  חיונית ליצירת קולגן ואלסטין, החלבונים שמעניקים לעור חוזק וגמישות. תפקידם של אנזימי התיקון הוא לתקן את הנזקים שמחוללים הרדיקלים החופשיים לדנ"א של תאי העור. הקומפלקס מעורר את ייצור הקולגן, האלסטין וחלבונים סוכריים, וכתוצאה מכך מאיץ את תהליכי התיקון ברקמת העור.

בנוסף לפטנט, מרכיב מרכזי נוסף בסדרת ג'ובילסט שעוזר להעלות משמעותית את רמת הלחות הטבעית של העור הוא חומצה היאלורונית. המולקולות של החומצה ההיאלורונית, שמיוצרות באופן טבעי בגופנו, מסוגלות לקשור אליהן מים ולאגור אותן, וכתוצאה מכך פועלות למעשה כמעין ספק לחות לעור, ומעניקות לו נפח, רכות וגמישות.

קרם השפתיים החדש מסדרת ג'ובילסט המועשר בקומפלקס הנחושת הפפטידי מיועד במיוחד לשיקום שפתיים יבשות וסדוקות, ופועל להזנת עור השפתיים, להעלאת רמת הלחות ולמראה שפתיים בריא. בנוסף, הוא יעיל מאוד לשמירה על תוצאות הטיפולים האסתטיים, כמו הזרקות ועיבוי שפתיים.

קרם שפתיים

למידע נוסף על קרם השפתיים מסדרת ג'ובילסט >>

אם אתם סובלים מעור יבש באזור השפתיים, הנה עוד כמה טיפים שיעזרו:

  • כדי לשמור על עור השפתיים, להזין ולטפח אותו, הקפידו למרוח את קרם השפתיים מדי יום – וכדאי לעשות זאת לפחות פעמיים ביום, ובימי החורף כשהשפתיים יבשות במיוחד, אף יותר.
  • בחורף נסו להימנע מכיוון החימום ברכב ישירות לפנים – כדי למנוע את ייבוש העור, ובמיוחד את עור השפתיים.
  • נסו גם להתאפק ולהימנע מללקק את השפתיים – פעולה זו רק מגבירה את היובש באזור השפתיים.
  • אם אתן משתמשות בשפתון כדי לצבוע את השפתיים, בחרו בשפתון עשיר בלחות שיעזור להמשיך ללחח את עור השפתיים במהלך היום – מומלץ להימנע משימוש בשפתונים עמידים, שהמרקם שלהם יבש יותר.
  • כשאתן מסירות את השפתון, הקפידו לעשות זאת בעדינות – באמצעות פיסת צמר גפן רכה ומסיר איפור שימיס בקלות את הפיגמנט מבלי ליצור חיכוך.
  • הימנעו במידת האפשר מתכשירי ניקוי שעלולים לייבש או לגרות את אזור השפתיים – כמו סבון, מי פנים שמכילים אלכוהול, תכשירים מכווצים וכדומה. סבון ג'ל מרענן לניקוי יסודי מסדרת ג'ובילסט, המבוסס על סרמידים, תמציות צמחים, קמומיל ואוריאה, יעזור לשמור על עור נקי, ובו בזמן להגן על הלחות הטבעית של העור ולמנוע תחושת יובש.
  • הקפידו לשתות מים – שתייה מרובה של מים עוזרת לשמור על לחות העור בכלל, ועור השפתיים בפרט.
  • חכמים בשמש – גם ביחס לעור השפתיים. חשיפה מרובה לשמש היא מזיקה אף היא מאוד לשפתיים ומובילה להזדקנות מואצת של האזור. לכן, הקפידו למרוח תכשיר הגנה גם על השפתיים בכל יציאה לשמש.
  • טסים לחו"ל? אירזו בתיק הטיסה את קרם הזנה לשפתיים מסדרת ג'ובילסט – האוויר היבש שבמטוס עלול לייבש מאוד את השפתיים, ולגרום לשפתיים סדוקות. הקפידו לחזור וללחח את עור השפתיים במהלך הטיסה.

 

אם הגעתם עד לפה, הנה מה שכדאי שתזכרו:

עור השפתיים העדין והרגיש זקוק לטיפוח מיוחד, שכן שכבת ההגנה שלו דקה מאוד, והוא אינו מוגן כמו אזורים אחרים בפנים ובגוף. לכן, הוא רגיש יותר ליובש, לקילוף ולהזדקנות מואצת, בעיקר בתנאים של חשיפה לגורמים סביבתיים כמו חום, קור ורוחות. אם אתם סובלים מעור יבש באזור השפתיים, חשוב שתשתמשו בתכשיר ייעודי ומקצועי לשפתיים. קרם השפתיים החדש מסדרת ג'ובילסט עם הפטנט הרשום DNA CoFactor המיועד במיוחד לשיקום שפתיים יבשות וסדוקות, ופועל להזנת עור השפתיים, להעלאת רמת הלחות ולמראה שפתיים בריא, כמו גם לשמירה על תוצאות הטיפולים האסתטיים.

הקפידו למרוח אותו מדי יום, רצוי פעמיים ביום.

 

לאבחון עור ורכישת מוצרים דרך קוסמטיקאיות מורשות בפריסה ארצית לחצי כאן

לכתבות נוספות לחצי כאן