מהי חומצה אזלאית?

מהי חומצה אזלאית ומה היא עושה לעור הפנים?

אחד החומרים החדשניים המשמשים כיום בטיפול הקוסמטי הוא חומצה אזלאית.

החומצה האזלאית היא תרכובת טבעית, הנמצאת בגרעיני חיטה, שעורה או שיפון, כאשר היא פועלת בצמחים להגנה מפני מזיקים. בשל תכונותיה הייחודיות, מחקרים רבים בחנו בשנים האחרונות את השימוש בה לטיפול בעור, והדגימו יעילות גבוהה במגוון פעילויות, שהופכות אותה למרכיב חשוב בתכשירים קוסמטיים טיפוליים, להבהרת העור, לאיזונו ולחידושו.

 

מה היא תעשה לעור הפנים שלכם?

  • תבהיר את כתמי הפיגמנטציהאחד המנגנונים החשובים שבהם פועלת החומצה האזלאית היא הבהרת כתמי עור. מחקרים מהשנים האחרונות הצביעו על היעילות הרבה שלה הן בעיכוב כתמי פיגמנטציה והן בהתפתחותם. היא עושה זאת על ידי עיכובו של אנזים טירוזינאז - האנזים האחראי ליצירת פיגמנט המלנין בעור. אנזים זה מייצר מלנין מהחומצה האמינית טירוזין. כשאנו נחשפים לשמש, הטירוזינאז מאיץ את ייצור המלנין כדי להגן על העור, והתוצאה היא שהעור "משתזף" והופך כהה יותר. הבעיה היא שפיזור חלקיקי המלנין איננו תמיד אחיד, ולעתים הם מצטברים באזור מסוים, וכך נוצרים כתמים בעור, או אזורי היפר-פיגמנטציה.
    מהי חומצה אזלאית ומה היא עושה לעור הפנים?
  • תצמצם את עוצמת הדלקת צמצום עוצמת הדלקת הוא שלב מרכזי מאוד במניעת הצלקות, בחידוש העור ובשיקומו, ונמשך גם לאחר ריפוי בעיית האקנה הפעילה. לחומצה האזלאית יש יכולת נוגדת דלקת עוצמתית, ובמקביל גם תכונות אנטי בקטריאליות, מה שהופך אותה לכלי יעיל מאוד לטיפול בבעיות עור כמו אקנה למשל, ובמניעת התפתחות צלקות ופיגמנטציה שקוראת לאחר האקנה.
  • תאזן את העור – מנגנון חשוב נוסף שבו פועלת החומצה האזלאית הוא הפחתת קצב חלוקת התאים בעור, ובהם תאי בלוטת החלב המפרישים שומן (סבום) על פני העור. בנוסף, נמצא שהיא מסייעת להפחית את קצב החלוקה המוגבר של תאי הקרטין במצבים של בעיות עור כמו פסוריאזיס, ולהפחית את עודף השומן המופרש מבלוטות החלב, שמביא לסתימת זקיקי השיער ולהיווצרות קרקע פורייה לחיידקי האקנה.

 

תודות לשילוב מנגנונים זה, החומצה האזלאית נחשבת כיום למרכיב טיפולי חשוב בתכשירים מתקדמים המשמשים לטיפול במצבי אקנה, רוזציאה, פסוריאזיס וסבוריאה. היא משמשת כמרכיב מרכזי בקרם הטיפולי עם חומצה אזלאית – תכשיר חדש בסדרת רה ניו פורמולה שלנו. קרם טיפולי עוצמתי ורב-תועלתי זה מאפשר להשיג תוצאות מרשימות בטיפולים לחידוש ולשיקום העור, ובמקביל גם להבהרתו ולאיזון רמת הסבום. בנוסף, משלבת הפורמולה הייחודית גם רטינול וחומצה סליצילית, שני רכיבים הפועלים אף הם למניעת התפתחות צלקות ולשיקומן, וכן ויטמין E ואלפא ביסבולול. הסינרגיה בין הרכיבים בקרם פועלת להשגת תוצאות ממשיות בתהליך התחדשות העור, ומסייעים למנוע ולמזער סימני פוסט-אקנה, להבהרת העור, לשיקומו, לשיפור גונו ומרקמו. בזכות רב-גוניותו וכושר הפעולה הרחב שלו, התכשיר מיועד למגוון רחב של קהלי יעד, ובעיקר לעור מעורב המאופיין בסימני גיל התחלתיים ובסימני פוסט-אקנה.

 

כפי שניתן לראות, התכונות הרב-גוניות של החומצה האזלאית הופכות אותה למרכיב אידיאלי בטיפול במצבי דלקת בעור, ובטיפולים לשיקום העור, לחידושו, לאיזונו ולהבהרתו. היא הוכחה מחקרית כיעילה מאוד בהבהרת כתמי עור, בעלת תכונות נוגדות דלקת ונוגדות חיידקים, מסייעת לאזן את העור ולהפחית את קצב חלוקת התאים בעור, ולאיזון בלוטת החלב. שילוב תכונות זה הופך אותה למרכיב טיפולי מרכזי בתכשירים מתקדמים המשמשים לטיפול באקנה ובבעיות עור דלקתיות נוספות, כמו רוזציאה, פסוריאזיס וסבוריאה.

 

לרכישת הקרם הטיפולי בקרב קוסמטיקאיות מורשות לחצי כאן

לפרטים נוספים על הסדרה לחצי כאן