מהי חומצה אזלאית?

פורסם ב: 05/10/2021

מהי חומצה אזלאית ומה היא עושה לעור הפנים?

אחד החומרים החדשניים המשמשים כיום בטיפול הקוסמטי - החומצה האזלאית

 

מהי החומצה האזלאית?


החומצה האזלאית היא תרכובת טבעית, הנמצאת בגרעיני חיטה, שעורה או שיפון, כאשר היא פועלת בצמחים להגנה מפני מזיקים. בשל תכונותיה הייחודיות, מחקרים רבים בחנו בשנים האחרונות את השימוש בה לטיפול בעור, והדגימו יעילות גבוהה במגוון פעילויות, שהופכות אותה למרכיב חשוב בתכשירים קוסמטיים טיפוליים, להבהרת העור, לאיזונו ולחידושו.

החומצה היא אחד המרכיבים הפעילים הכי מבוקשים בתחום הקוסמטיקה המקצועית הטיפולית. מרכיב חדשני זה מאופיין בכושר פעולה רחב שהופך אותו לאמצעי טיפולי אפקטיבי במגוון מצבי עור, כולל אקנה, בעיות עור דלקתיות, כתמי פיגמנטציה והצטלקויות.

 

מה היא תעשה לעור הפנים שלך?

 • תבהיר את כתמי הפיגמנטציהאחד המנגנונים החשובים שבהם פועלת החומצה האזלאית היא הבהרת כתמי עור. מחקרים מהשנים האחרונות הצביעו על היעילות הרבה שלה הן בעיכוב כתמי פיגמנטציה והן בהתפתחותם. היא עושה זאת על ידי עיכובו של אנזים טירוזינאז - האנזים האחראי ליצירת פיגמנט המלנין בעור. אנזים זה מייצר מלנין מהחומצה האמינית טירוזין. כשאנו נחשפים לשמש, הטירוזינאז מאיץ את ייצור המלנין כדי להגן על העור, והתוצאה היא שהעור "משתזף" והופך כהה יותר. הבעיה היא שפיזור חלקיקי המלנין איננו תמיד אחיד, ולעתים הם מצטברים באזור מסוים, וכך נוצרים כתמים בעור, או אזורי היפר-פיגמנטציה.
  מהי חומצה אזלאית ומה היא עושה לעור הפנים?
 • תצמצם את עוצמת הדלקת צמצום עוצמת הדלקת הוא שלב מרכזי מאוד במניעת הצלקות, בחידוש העור ובשיקומו, ונמשך גם לאחר ריפוי בעיית האקנה הפעילה. לחומצה האזלאית יש יכולת נוגדת דלקת עוצמתית ובמקביל גם תכונות אנטי בקטריאליות, מה שהופך אותה לכלי יעיל מאוד לטיפול בבעיות עור כמו אקנה למשל, ובמניעת התפתחות צלקות ופיגמנטציה שקוראת לאחר האקנה.
 • תאזן את העור – מנגנון חשוב נוסף שבו פועלת החומצה האזלאית הוא הפחתת קצב חלוקת התאים בעור, ובהם תאי בלוטת החלב המפרישים שומן (סבום) על פני העור. בנוסף, נמצא שהיא מסייעת להפחית את קצב החלוקה המוגבר של תאי הקרטין במצבים של בעיות עור כמו פסוריאזיס, ולהפחית את עודף השומן המופרש מבלוטות החלב שמביא לסתימת זקיקי השיער ולהיווצרות קרקע פורייה לחיידקי האקנה.

 

הנה 10 עובדות חשובות שכדאי לך לדעת על החומצה האזלאית:

 1. זה חומר טבעי – החומצה נמצאת בגרעיני חיטה, שעורה או שיפון והיא פועלת בצמחים להגנה מפני מזיקים.
 2. היא יעילה מאוד בהבהרת כתמי עור ופיגמנטציה – היא עושה זאת על ידי עיכובו של אנזים שנקרא טירוזינאז, האנזים האחראי ליצירת פיגמנט המלנין בעור. על ידי שימוש בקרם המבוסס על חומצה אזלאית, ניתן אפוא להפחית את ייצור הטירוזינאז, ועל ידי כך לעכב את יצירת המלנין – והתוצאה הסופית: הבהרת הפיגמנטציה.
 3. היא מפחיתה דלקת – לחומצה האזלאית יש תכונות נוגדות דלקת ונוגדות חיידקים, מה שהופך אותה לכלי יעיל מאוד לטיפול בבעיות עור דלקתיות כמו אקנה, סבוריאה, פסוריאזיס, אסתמה של העור ורוזציאה – כולל התפרצות פעילה של הדלקת. לאחר הטיפול, העור נראה רגוע יותר ופחות אדום ומגורה.
 4. היא מעודדת בעדינות את תהליך התחדשות התאים – וכתוצאה מכך מפחיתה הצטלקויות. לכן, היא מתאימה גם לטיפול בצלקות אקנה, ובטיפול בשלב מוקדם יכולה גם למנוע את התפתחות הצלקות.
 5. היא מאזנת את הפרשת השומן (סבום) בעור ועוזרת לנקות את הנקבוביות – כתוצאה מכך, היא מעולה לטיפול במצבים של הפרשה עודפת של שומן, שמובילה לסתימת זקיקי השיער ולהיווצרות קרקע פורייה לחיידקי האקנה.
 6. היא גם מהווה כלי אפקטיבי ביותר לטיפול בנגעי רוזציאה – במחקרים קליניים נמצא שתכשיר המבוסס על חומצה אזלאית הפחית את מספר הנגעים אצל אנשים עם אקנה ורוזציאה בעד כדי קרוב ל-60 אחוז.
 7. היא מונעת התעבות של השכבה הקרנית (היפרקרטוזיס) ומשפרת את מרקם העור –זאת, בזכות יכולתה להפחית את יצירה מוגברת של תאי קרטין, שמאפיינת בעיות עור כמו פסוריאזיס.
 8. היא נחשבת לעדינה יותר מחומצות אחרות – ולכן מצוינת לטיפול בכל סוגי העור, כולל באנשים בעלי עור רגיש.
 9. היא מתאימה לשימוש יומיומי ולכל עונות השנה – כולל בקיץ. גם זאת, בזכות הפעילות העדינה שלה.
 10. היא יעילה במיוחד בשילוב עם רכיבים נוספים, כמו למשל רטינול – השילוב של כל התכונות האלה הופך את החומצה האזלאית למרכיב טיפולי מרכזי יעיל ומבוקש במצבי עור מגוונים, כולל אקנה ובבעיות עור דלקתיות נוספות. תכשירים מתקדמים במיוחד משלבים אותה עם רכיבים פעילים אפקטיביים נוספים, כמו למשל רטינול וחומצה סליצילית (בטא הידרוקסית), כאשר הפעילות הסינרגיסטית מאפשרת להשיג תוצאות מרשימות בשיקום העור בהבהרתו ובחידושו.

  הקרם הטיפולי עם חומצה אזלאית מסדרת רה ניו פורמולה הוא בעל יעילות עוצמתית במיוחד. זאת, בזכות העובדה שהפורמולה הייחודית שלו משלבת חומצה אזלאית בריכוז גבוה, ביחד עם רטינול ועם חומצה סליצילית, ויטמין E ואלפא ביסבולול. הסינרגיה בין הרכיבים מאפשרת להשיג תוצאות מרשימות בטיפול במצבי אקנה ורוזציאה ומצבי דלקת אחרים, במניעת התפתחות צלקות פוסט-אקנה ובשיקומן, באיזון רמות הסבום, בהבהרת העור ובשיפור גונו ומרקמו. בזכות רב-גוניותו התכשיר מיועד למגוון רחב של קהלי יעד, ובעיקר לעור מעורב המאופיין בסימני גיל התחלתיים ובסימני פוסט-אקנה.

אז מה חשוב לזכור?

 • החומצה האזלאית היא מרכיב פעיל בעל טווח פעולה רחב ותכונות רב-גוניות, שהופכים אותה לכלי טיפולי יעיל במגוון מצבי עור.
 • זוהי חומצה טבעית המופקת מגרעיני דגנים.
 • היא יעילה מאוד בהבהרת כתמי עור ופיגמנטציה
 • היא גם מהווה נוגד דלקת וחיידקים, מאזנת את הפרשת השומן, מעודדת בעדינות את התחדשות התאים, מונעת היפרקרטוזיס ומטפלת ביעילות בנגעי רוזציאה – מה שהופך אותה לכלי יעיל לטיפול במצבי עור דלקתיים.
 • היא נחשבת לעדינה, ולכן מתאימה לטיפול יומיומי, וגם לטיפול בעור הנוטה לרגישות.
 • שילוב התכונות הללו הופך אותה למרכיב טיפולי מרכזי, בפרט בשילוב עם רכיבים פעילים נוספים, כמו רטינול וחומצה סליצילית, הפועלים למניעה ולשיקום צלקות, כאשר הפעילות הסינרגיסטית מאפשרת להשיג תוצאות מרשימות בשיקום העור, בהבהרתו ובחידושו.

 

לרכישת הקרם הטיפולי בקרב קוסמטיקאיות מורשות לחצי כאן

לפרטים נוספים על הסדרה לחצי כאן