איך יוצרים שגרת טיפוח?

שגרת טיפוח פנים לנערות

 

גם את משתמשת בפילטרים בטיק-טוק כדי להסתיר פגמים בעור שלך? במקום זה, כדאי שתתחילי לטפל בעור שלך ולאמץ שגרת טיפוח. כן, כבר עכשיו בגיל ההתבגרות זה הזמן להתחיל. מלבד עור שמן, "נקודות שחורות" ופצעי אקנה שמופיעים כמו אורחים בלתי קרואים על עור הפנים של בני נוער רבים, גם לחשיפה לשמש יש מחיר, שמתחיל להתבטא בדמות נזקי פוטו-אייג'ינג כמו נמשים וכתמי פיגמנטציה. הנה כמה טיפים שיעזרו לך לטפח את העור ולהשיג עור בריא, יפה וחלק

 

גיל ההתבגרות הוא התקופה היפה בחיים, אבל הוא יכול גם להיות מאתגר, לפחות בכל הנוגע לעור. מלבד השינויים ההורמונליים, שמובילים אצל בני נוער רבים לשינויים במצב העור ולהופעת פצעי אקנה, גם לחשיפה לשמש יש מחיר, שמתחיל להתבטא בדמות נזקי הפוטו-אייג'ינג, כמו נמשים וכתמי פיגמנטציה וללא טיפול מתאים הנזקים הללו יהפכו עם השנים לבולטים יותר וקבועים. אז מהם בדיוק נזקי הפוטו-אייג'ינג, מתי כדאי להתחיל לטפל בעור, איך תדעי מהי שגרת הטיפוח המתאימה לך ובאילו תכשירים כדאי להשתמש? התשובות בכתבה הבאה.

 

מהן הבעיות האופייניות לעור צעיר?

שתי הבעיות המרכזיות בגילאים אלה הן עור שמן ואקנתי, ונזקי פוטו-אייג'ינג.

  • עור שמן ואקנתי

השינויים ההורמונליים והפעילות המוגברת של הורמוני המין גורמים להפרשה מוגברת של שומן (סבום) מבלוטות החלב בעור, וכתוצאה מכך, למראה עור שומני. בחלק גדול מהמקרים מלווה הפרשת הסבום המוגברת גם בהופעת "נקודות שחורות" ו"נקודות לבנות" (קומדונים), כתוצאה מהצטברות השומן והתאים המתים בתעלת זקיק השערה. לעתים קרובות, כתוצאה ממעורבות של חיידקי הפ.אקנה, הקומדונים מתפתחים לפצעונים ולפצעים דלקתיים.

 

  • נזקי הפוטו אייג'ינג

במלים פשוטות, המונח פוטו-אייג'ינג מתייחס לנזקים שנגרמים על ידי חשיפה ממושכת לקרינת השמש. הקרניים האולטרה סגולות (UV) של השמש מאיצות את הייצור של רדיקלים חופשיים בגופנו – תהליך שבתורו גורם לתהליכי דלקת ולפגיעה בתאי העור ובכל המבנים והשכבות של העור. הנזקים המצטברים הללו מתבטאים בתחילה בהופעת נמשים וכתמי ופיגמנטציה, ובהמשך גם בהופעה מוקדמת של קמטים וסימני גיל נוספים. מחקרים שעשו שימוש בטכניקת אולטרה-סגול הדגימו נזקים משמעותיים אפילו אצל בני נוער וילדים.

מתי כדאי להתחיל לטפח את עור הפנים?

חשוב להתחיל לטפל בעור הפנים ולאמץ שגרת טיפוח כבר בגילאי העשרה, ולא להמתין עד שהנזקים יצטברו. הקפדה על שגרת טיפוח המבוססת על תכשירי קוסמטיקה מקצועיים היא הדרך היעילה ביותר לנטרל כבר בשלב מוקדם את נזקי הפוטו אייג'ינג ולמנוע את הכתמים והפיגמנטציה, ובמקרה של אקנה, למנוע התפתחות של צלקות וחטטים ולשמור על עור צעיר, בריא ויפה לאורך שנים.

 

איך תדעי מהי שגרת הטיפוח המתאימה לך?


התאמה נכונה של שגרת הטיפוח מחייבת אבחון מקצועי של העור, שכן על אף שפע התכשירים הקיימים בשוק, לא כל תכשיר מתאים לכל עור. גם אם את סובלת למשל מהתפרצויות אקנה, לא בהכרח תכשיר מסוים שמטפל באקנה מתאים לסוג ולמצב העור האינדיבידואלי שלך.

אבחון מקצועי של העור כולל אבחון של סוג העור וזיהוי מצב העור והצרכים השונים שלו. רק לאחר אבחון מדוקדק כזה תוכל הקוסמטיקאית להחליט:

  • מהי המטרה/המטרות הטיפולית/ות.
  • אילו רכיבים נחוצים כדי להשיג את המטרה הטיפולית.
  • באילו ריכוזים.
  • אילו תכשירים הם המתאימים ביותר לעור שלך בהתאם לנתונים אלה.
  • כיצד ומתי בדיוק להשתמש בכל אחד מהם.


כל השיקולים האלה יהוו את הבסיס לתוכנית הטיפולית האישית שהקוסמטיקאית תתאים לך.

 

דוגמה לשגרת טיפוח המתאימה לעור צעיר המאופיין בנזקי פוטו אייג'ינג:

 

ולסיכום, מה חשוב לזכור? 

  • שתי הבעיות המרכזיות המאפיינות את העור הצעיר הן אקנה ונזקי פוטו-אייג'ינג. ללא טיפול מתאים, נזקים אלה יהפכו עם השנים לבולטים יותר וקבועים.
  • לכן, חשוב להתחיל לטפל בעור הפנים ולאמץ שגרת טיפוח כבר בגיל ההתבגרות, ולא להמתין עד שהנזקים יצטברו.
  • התאמה נכונה של שגרת טיפוח מחייבת אבחון מקצועי של העור על ידי קוסמטיקאית, כדי לזהות את סוג ואת מצב העור, ואת הצרכים השונים שלו. בהתאם לאבחון, הקוסמטיקאית תוכל להחליט מהי המטרה הטיפולית, אילו רכיבים נחוצים ובאילו ריכוזים, מהם התכשירים המתאימים, וכיצד ומתי להשתמש בכל אחד מהם, ולבנות עבורך תוכנית טיפולית שתתאים לך אישית.

 

לאבחון עור ורכישת מוצרים דרך קוסמטיקאיות מורשות בפריסה ארצית לחצי כאן

לכתבות נוספות לחצי כאן