מיתוסים

פורסם ב: 31/01/2022

 

6 המיתוסים הכי שכיחים על עור רגיש

גם אתן סובלות מעור רגיש? הנה 6 המיתוסים השכיחים ביותר שכולנו שמענו – ומה באמת נכון מבניהם?

 

עור רגיש הוא בעיה לא שכיחה?

לא נכון. למעשה, מדובר בתופעה שכיחה מאוד. בעוד שרק כ-10% מהאוכלוסייה מדווחים על אלרגיות עוריות לחומרים כלשהם, הרי שלמעלה מ-60% מהנשים וכ-50% מהגברים מדווחים על מידה כלשהי של רגישות בעור.  זו הסיבה שבגללה חברות קוסמטיקה משקיעות מאמץ רב בפיתוח טיפולים ותכשירים שיעזרו להרגיע ולשקם עור רגיש. סדרת קאלם דרם היא סדרה טיפולית יעילה, המותאמת באופן מיוחד להרגעה ולטיפול בעור רגיש ולהפחתת גירויים ודלקת, וכוללת מגוון מוצרים ייעודיים לטיפול בבעיות עור דלקתיות, כגון פסוריאזיס, סבוריאה, אסתמה של העור ורוזציאה. הסדרה נבדקה ואושרה במבחן לעור רגיש.

 

כשמדובר בעור רגיש, עדיף לבחור בתכשירים פחות פעילים, גם אם הם פחות אפקטיביים, כדי לא לגרות אותו?

לא נכון! גם עור רגיש זקוק לחידוש. זה נכון שעד לא מזמן, התכשירים הייעודיים לעור רגיש היו פחות פעילים, ולכן לא ענו על צורך זה. הסיבה היא שהרכיבים הפעילים לחידוש העור, ובראשם רטינול, עלולים לגרות אותו ולגרום לצריבה, אי נעימות ותהליך דלקתי. אבל מהיום, ניתן לחדש גם עור רגיש. זאת, תודות לתכשיר חדש – קרם מחדש מסדרת קאלם דרם המבוסס על המרכיב בקוצ'יאול. מרכיב חדשני זה מופק ממקור צמחי ומהווה תחליף מושלם לרטינול המעודד את ייצור הקולגן ופועל ביעילות מרשימה לחידוש העור, להפחתת קמטים וקמטוטים, להבהרת פיגמנטציה וכתמים, ולשיפור גמישות העור ומוצקותו.

 

מזג אוויר יבש גורם לגירוי העור?

נכון! מזג אוויר יבש עלול להגביר את יובש העור, וכתוצאה מכך לגרום לגירוי ולתסמיני אודם, גירוד וקילוף בעור. זה קורה לעתים קרובות בחורף, בעיקר כאשר קר ויבש בחוץ. אצל חלק מהאנשים, גם העור רגיש יותר גם בעונות המעבר או בימים של מזג אוויר קיצוני.
גם יובש קיצוני של העור, מצב בו העור אינו נהנה משכבת המגן החוצצת בינו לבין הסביבה, עלול להגביר את רגישות העור.

 

עור רגיש זה עניין תורשתי?

נכון, אם כי לא תמיד,רגישות יכולה לעבור בתורשה מההורים (אחד או שניהם), אבל לגורמים סביבתיים יש תרומה לבעיה. למשל, עישון, תזונה לא בריאה, מתח ומחסור בשעות שינה.

 

בבעיות עור כמו סבוריאה או אטופיק דרמטיטיס ניתן לטפל רק באמצעות תכשירים תרופתיים?

לא נכון! מחלות עור כגון סבוריאה, פסוריאזיס, אטופיק דרמטיטיס ורוזציאה מערבות דלקת כרונית. לכן, הטיפול היעיל ביותר הוא כזה שעושה שימוש ברכיבים נוגדי דלקת, כמו חומצות שומן גאמא לינולאית, חומצות שומן מסוג אומגה, רכיבים אנטי בקטריאליים ואנטי פטרייתיים.

 

במהלך ההיריון, גם אצל מי שאין לה עור רגיש בדרך כלל, העור יכול להפוך לרגיש?

נכון! אצל חלק מהנשים, בעקבות השינויים ההורמונליים במהלך ההיריון, העור עלול להפוך לרגיש גם אם לא היה כזה לפני ההיריון, ויכולים להופיע תסמינים כמו אדמומיות, רגישות, פצעונים וסבוריאה. למי שסובלת מרגישות בעור בהריון מומלץ להשתמש בתכשירים המותאמים לעור רגיש. סדרת קאלם דרם מתאימה במיוחד לטיפול במצבים של רגישות בעור, כמו למשל במהלך ההיריון.

 

קאלם דרם: שגרת הטיפוח החדשה לעור רגיש. העובדה שיש לך עור רגיש אין פירושה שאת צריכה להקריב את שגרת היופי שלך. בדיוק מהסיבה הזו פיתחנו את סדרת קאלם דרם, סדרה ייעודית לעור רגיש, אדמומי וקופרוזי, ולעור הסובל מבעיות דלקתיות כמו פסוריאזיס, סבוריאה, אסתמה של העור ורוזציאה.


סדרת קאלם דרם פועלת להרגעת העור, להקלה על תחושת הגרד, להפחתת הדלקת ולהעלאת רמת הלחות בעור.

הסדרה כוללת מגוון תכשירים המאפשר שגרת טיפוח יומית בעור רגיש:

  1. קלינזר סבון תחליבי המבוסס על קומפלקס נחושת פפטידי ואוריאה המאפשר ניקוי עדין של העור ללא תחושת יובש, ומסייע לפעילות התקינה של תאי העור ולתמיכה בקולגן.
  2. סרום סרום לחות זה, המבוסס על תמציות צמחים, בהם תמציות ברוקולי וליקוריץ, ועל ויטמיני E, F ו-H, מכיל מיליקפסולות האוצרות בתוכן את הוויטמינים הללו בריכוז גבוה. הוא תורם להעלאה של רמת הלחות בעור ולהאטת תהליך הזדקנות העור.
  3. תחליבתחליב לחותי זה מבוסס על תמציות צמחים, בהם ברוקולי, הממליס וקמומיל, ועל קומפלקס שמני חוחובה, זרעי ענבים, שקדים וקוקואי. הוא מעודד את פעילות מנגנון הריפוי הטבעי של העור, מרגיע ומונע תחושת יובש בעור.
  4. מסכה מסכה מרגיעה זו מבוססת על תערובת צמחי מרפא ייחודיים, בהם ברוקולי והממליס, ופועלת להפחתה של אדמומיות ולהקלה במצבים של עור מגורה.
  5. קרם מחדש תכשיר חדש וייחודי בסדרת קאלם דרם, הפועל לחידוש ולשיקום מרקם העור. הוא מבוסס על  בקוצ'יאול – מרכיב חדשני המופק ממקור צמחי ומהווה תחליף לרטינול. הוא מעודד את ייצור הקולגן ופועל ביעילות לחידוש העור, להפחתת קמטים וקמטוטים, להבהרת פיגמנטציה וכתמים, ולשיפור גמישות העור ומוצקותו.

 

לצד שגרת הטיפוח היומית בעור הרגיש, מציעה סדרת קאלם דרם גם מגוון תכשירים ייעודיים המיועדים לטיפול משלים במחלות עור דלקתיות, כגון פסוריאזיס, סבוריאה, אסתמה של העור ורוזציאה.

  1. פסורליף להקלה ולהרגעה של תסמיני פסוריאזיס. קרם ייחודי זה מבוסס על קומפלקס נחושת-פפטידי, בטא גלוקן וחומצה סליצילית. תורם לפעילות התקינה של תאי העור, מעניק הזנה אינטנסיבית ומפחית את תחושת הגרד.
  2. סבו רליף לטיפול בסבוריאה ובעור מגורה, יבש באופן קיצוני, הנוטה לחוסר איזון. קרם במרקם קליל, המבוסס על קומפלקס אנטי סבוראי, ביסבלול המופק מצמח הקמומיל, חלבונים, סרמידים ואומגה 3. קרם ייחודי זה פועל לוויסות בלוטות החלב, לחיזוק מנגנון ההגנה הטבעי של העור, לאיזון רמת הלחות ולשיפור גמישות העור.
  3. רדנס רליף לטיפול ברוזציאה ובעור בעל נטייה לאדמומיות, פצעונים ותחושת יובש, המבוסס על תמצית צמח הטרמבוריזה, בטא גלוקן וקומפלקס לחותי טבעי. הוא מפחית אדמומיות, מרגיע את העור, פועל לחיזוק ההגנה הטבעית של העור ומונע תחושת יובש.
  4. טופיקס רליף לטיפול באסתמה של העור. הוא מבוסס על קומפלקס נחושת-פפטידי ובטא גלוקן. מסייע להרגעת הגרד, לחידוש מרקם העור ולשיקומו, ותורם לחיזוק מערכת ההגנה של העור.

 

לרכישת מוצרים אצל קוסמטיקאיות מורשות לחצי כאן

לכתבות נוספות לחצי כאן