גם את רגישה?

פורסם ב: 23/03/2020

טיפים לטיפול בעור רגיש ומגורה

מרבית מהאוכלוסיה מעידים על רגישות במידה כלשהי בעור. המונח "עור רגיש" כולל קשת רחבה של תסמינים וגורמים. במידה וגם לכן יש עור רגיש, הכתבה הזו עבורכן

 

המונח "עור רגיש" מתאר מגוון רחב של בעיות, החל ממחלות עור כגון סבוריאה, פסוריאזיס, רוזציאה ואטופיק דרמטיטיס, ועד לרגישות לרכיבים מסוימים. גם התסמינים מגוונים, וכוללים בין היתר אדמומיות, גרד, אי-נוחות, עקצוץ, צריבה, קילופים ופצעונים, שלעתים יכולים להשפיע משמעותית על אורח החיים. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לטפל בעור רגיש ומגורה:

 

  • בחרו בתכשירים בעלי חומציות נייטרלית – הטיפול בעור הרגיש חייב להתבסס על תכשירים בעלי חומציות (PH) נייטרלית, שלא תפר את האיזון של שכבת המגן של העור. רמת החומציות הנייטרלית של העור הינה 5.5. תכשירים בעלי רמת חומציות זו יאזנו את העור ולא ייבשו או יגרו אותו.

 

  • העדיפו תכשירים נטולי בושם וחומרים משמרים – כגון פרבנים, שנמצאו כקשורים לגירויים, רגישות ואלרגיות בעור. ותרו על השימוש בסבון ונקו את עור הפנים בעזרת תכשיר ניקוי עדין. הימנעו משימוש במרכיבי טיפוח אחרים המגרים את העור, ובעיקר כאלו המכילים אלכוהול.

 

  • הקפידו להשתמש בקרם לחות איכותי – פגיעה במחסום העור, ששומר על לחות העור, היא אחד מגורמי המפתח לרגישות יתר של העור אצל אנשים רבים. לכן, חשוב לבחור בתכשיר לחות המכיל אחוז גבוה של מים, וכמו כן, גורמים קושרי לחות (כגון חומצות אמינו, חומצות אלפא הידרוקסיות, אוריאה וחומצה היאלורונית) ונוגדי חמצון, העוזרים להגן על העור.

 

  • השתמשו בתכשירים ייעודיים לריפוי ולשיקום העור כאלו המבוססים על רכיבים שיעזרו להרגיע את העור ולהקל על תחושות הגירוי, הגרד ואי-הנוחות, להפחית דלקת ולחדש ולשקם את מרקם העור.

 

  • אם אתן סובלים מגירוי כתוצאה מדלקת עור אטופית (אסתמה של העור) או תגובה אלרגית, כדאי לבחור בתכשירים המבוססים על רכיבים הפועלים לשיקום ולתיקון העור, כמו קומפלקס נחושת פפטידי ובטא גלוקן; רכיבים אנטי דלקתיים כגון חומצה סליצילית וחומצות שומן מסוג אומגה 3; ורכיבים שיעזרו להרגיע את העור ולהפחית את הרגישות, כגון אלנטואין ואלוורה.

 

  • גם לעור הסובל מסבוריאה מומלץ לבחור בתכשירים הכוללים רכיבים אנטי דלקתיים כגון חומצת שומן גאמא לינולאית וחומצות שומן מסוג אומגה 3; כמו גם רכיבים אנטי סבוראים וחלבונים אנטי בקטריאליים ואנטי פטרייתיים, כמו לקטופרין ולקטופראוקסידז; ורכיבים מרגיעים ונוגדי גירויים כמו ביסבלול, המופק מצמח הקמומיל.

 

  • לעור הסובל מרוזציאה מומלץ במיוחד לבחור בתכשירים הכוללים רכיבים שיסייעו להפחתת האדמומיות, להרגעה ולריפוי, כגון בטא גלוקן, שגם פועל להרגעה ולחיזוק מערכת החיסון; תמציות צמחים ייעודיות הפועלות להפחתת האדמומיות ולהרגעה, כגון צמח הטמבוריזה, וחומרים מלחחים.

 

עור רגיש ומגורה יכול להיות מצב מאתגר לניהול, אבל עם הטיפים והטכניקות הנכונות, אפשר למצוא הקלה. ראשית, חשוב לבחור במוצרי טיפוח המיועדים במיוחד לעור רגיש, תוך הימנעות ממרכיבים וריחות קשים שעלולים לעורר גירוי.

מומלץ לנקות את העור עם תכשירי ניקוי עדינים ללא ריח ומים פושרים. מריחת קרם לחות מדי יום יכולה לעזור לשמור על המחסום הטבעי של העור ולמנוע יובש.

בנוסף, חיוני להגן על העור מפני חשיפה מוגזמת לשמש על ידי שימוש בקרם הגנה רחב טווח עם מקדם הגנה גבוה.

 

לאבחון עור ורכישת מוצרים דרך קוסמטיקאיות מורשות בפריסה ארצית לחצי כאן

לכתבות נוספות לחצי כאן