שוב יובש בפנים?

שוב יובש בפנים?


החורף רק החל ואת מרגישה שהעור שלך מיובש? את בהחלט לא לבד. יותר מכל תקופה אחרת בשנה, עונת החורף היא הזמן שבו העור מרגיש מיובש, מתוח, אדמומי ומגורה. הגורמים לכך הם הקור, הרוחות, אחוזי הלחות הנמוכים באוויר, וגם החשיפה המתמדת למזגנים ולחימום. מהו בעצם עור מיובש, למה זה קורה ואיך מטפלים בעור ומונעים את התייבשותו?

 

התחושה של עור מיובש, מתוח, אדמומי ומגורה היא אחד המאפיינים הבולטים של עונת החורף. לבעיה זו מובילים מגוון גורמים, בהם היובש וחוסר הלחות באוויר, הקור, הרוחות, המזגנים והחימום בחדרים, ואפילו המקלחות החמות. כל אלה פוגעים במחסום העור וגורמים להתאדות של הלחות מהעור. מהו בעצם עור מיובש, למה זה קורה ואיך מטפלים בעור ומונעים את התייבשותו? כל התשובות בכתבה הבאה.

 

מהו עור מיובש?


עור מיובש הוא עור חסר לחות. להבדיל מעור יבש שמאופיין במחסור בשומנים, האחראים להזנת העור ולהגנה עליו – מה שמוביל לעור מיובש הוא ירידה בתכולת המים בעור. לכן, מצב זמני זה יכול להופיע בכל סוגי העור, כולל עור שמן, וגם אצל אנשים.

 

מה הגורמים ליובש בפנים?


מגוון גורמים יכולים להוביל ליובש בפנים – רובם סביבתיים:

 • יובש ורמת לחות נמוכה באוויר – שמאפיינים עונות מעבר, ובעיקר את החורף.
 • קור ורוחות
 • חשיפה למזגנים ולחימום
 • טמפרטורות גבוהות במיוחד
 • שימוש מוגזם בתכשירים שמייבשים את העור (כמו סבון מייבש)
 • זיהום אוויר
 • עישון

כל הגורמים האלה מובילים לפגיעה ישירה בתפקודה התקין של המערכת ההידרו-ליפידית, שמהווה למעשה את מחסום העור. מחסום זה מורכב מיסודות חיוניים המיוצרים בעור, בהם גורמי לחות כמו החומצה ההיאלורונית שקושרת אליה כמויות גדולות של מים; סרמידים; חומצות אמינו; חומצות שומן ועוד.

החשיפה לגורמים אלה גם מעודדת יצירה מוגברת של רדיקלים חופשיים – אותן מולקולות הרסניות המחמצנות את מבני העור ופוגעות בהם – וכך גם לפגיעה נוספת במחסום העור ובגורמי הלחות הטבעיים.

לצד הגורמים הסביבתיים, ישנם גורמים פנימיים התורמים להחמרת הבעיה:

 • גיל – ככל שהעור מתבגר תסמיני היובש עלולים להיות משמעותיים יותר, בגלל הירידה בייצור אותם יסודות חיוניים הבונים את מחסום העור, שהופכים את העור לדק ופגיע יותר לגורמי הסביבה.
 • הריון – השינויים ההורמונליים במהלך ההריון גורמים אף הם לירידה בתפקוד מחסום העור השומר על גמישות העור ומונע את התייבשותו.
 • מחלות ותרופות שונות – שאף הן תורמות לירידה בייצור הטבעי של היסודות החיוניים הבונים את מחסום העור.

 

כיצד ניתן לטפל בעור מיובש?


כמו בהרבה תחומים, הגדרת הבעיה היא המפתח לפתרון. כאמור, חוסר הלחות בעור היא הבעיה המרכזית במצב של עור מיובש, והגורם המרכזי בבסיס הבעיה הוא חשיפה לגורמים הפוגעים במחסום העור, ולמעשה בייצור התקין של היסודות החיוניים הבונים אותו.

כדי להתמודד עם הבעיה יש צורך איפה להחזיר לעור את הרכיבים האלה – בעיקר הרכיבים המלחחים, כמו החומצה ההיאלורונית, חומצה לקטית וגורמי לחות נוספים, וגם רכיבים מזינים כמו חומצות שומן, סרמידים וחומצות אמינו.

סדרת ויטאלייז פותחה במיוחד למטרה הזו. תכשירי הסדרה מבוססים על גורמי לחות טבעיים, בהם חומצה היאלורונית וחומצה לקטית. במקביל, היא מכילה ויטמינים נוגדי חמצון –  A, C ו-E, וכן פפטידים ומגוון שמנים, בהם שמן הבוראג', קוקואי, מקדמיה ואגוז ברזיל. רכיבים אלו פועלים להעלות משמעותית את רמת הלחות בעור ולתקן את המחסום העורי ומסייעים להשיג מראה עור חיוני וצעיר.

סדרה נוספת שאף היא מיועדת באופן ספציפי להגנה על מחסום העור ולשיקומו היא סדרת ג'ובילסט. סדרה חדשנית זו מסייעת להעלות משמעותית את רמת הלחות הטבעית של העור על ידי העלאת רמתם של גורמי הלחות; למנוע נזקי חמצון ולעודד את ייצור הקולגן בעור.
הסדרה מבוססת על פטנט רשום – Topical DNA Repair Composition (הרכב לתיקון נזקי דנ"א לשימוש מקומי), המכיל שתי פורמולות ייחודיות: קומפלקס קופר-פפטיד וליפוזומים עם אנזימים מתקני דנ"א. פורמולות אלה משלבות בתוכן שתי טכנולוגיות הובלה מתוחכמות, המובילות את המרכיבים הפעילים ישירות אל אתרי המטרה בתאי העור, וכך מאפשרות להם לפעול ביעילות לתיקון הנזקים בדנ"א של תאי העור, להגביר את ייצור חלבוני העור החשובים ולהאיץ תהליכי תיקון וריפוי בעור. 


באילו סוגי תכשירים חשוב להשתמש כדי ללחח ולהזין את העור?

 

 • קרם לחות – שימוש יומיומי, פעמיים ביום, בתכשיר לחות הוא כמובן הקו הראשון בטיפול בעור מיובש.

קרם היום הלחותי מסדרת ויטאלייז יעזור להעלות משמעותית את רמת הלחות בעור ולמנוע את תחושת היובש בעור. הוא מבוסס על חומצה היאלורונית, חומצה לקטית, ויטמיני A, C ו-E, תה ירוק וסנטלה אסיאטיקה.
קרם היום האקטיבי מסדרת ג'ובליסט יעניק אף הוא לעור שלך לחות והזנה ויעזור לשקם אותו. הוא מכיל קומפלקס נחושת-פפטידי, ליפוזום מצמח הארבידופסיס, חומצה היאלרונית, סרמידים, ויטמין E ושמן בוראז'.

 • סרום מרוכז – לצד קרם הלחות, בעור מיובש חשוב מאוד להשתמש גם בסרום לחות. ההבדל בין הסרום לקרם הוא בריכוז הגבוה של המרכיבים בסרום, שהופך אותו ליעיל מאוד, במיוחד במצבים שבהם העור זקוק לתגבור משמעותי של לחות.
  סרום הלחות האינטנסיבי מסדרת ויטאלייז יעלה משמעותית את רמת הלחות בעור, יעזור למצק אותו וישפר את גמישותו. הוא מכיל חומצה היאלורונית, אצות ים, שמן אגוז ברזילאי, תה ירוק, סנטלה אסיאטיקה, סויה, בטטת בר ותמצית אשכוליות.  

טיפים נוספים לשמירה על עור פנים מלוחח, מוזן ובריא:

 

 • הימנעי משימוש בסבון לניקוי עור הפנים – במקום זאת, נקי את העור באמצעות קלינזר מסדרת ויטאלייז המאפשר ניקוי עדין ויסודי של העור ללא תחושת יובש, תוך שמירה על רמת הלחות ושיפור מרקם העור. הוא מבוסס על חומצה היאלורונית, חומצות אלפא הידרוקסיות המופקות מפירות והממליס.
 • לפני השינה, פנקי את העור במסכה מלחחת – שתעניק לו רמה מוגברת של לחות. מסכת הלחות האינטנסיבית מסדרת ויטאלייז מעלה את רמת הלחות, משפרת את מרקם העור ומותירה אותו רך, נעים וגמיש.
 • מרחי את המסכה (וגם את קרם הלחות) על עור לח מעט – כדי שמולקולות המים בתכשיר ייקשרו טוב יותר לעור.
 • תגברי את תדירות הביקור אצל הקוסמטיקאית שלך – במיוחד למי שסובלת מעור מיובש, מומלץ לבצע טיפול פנים בתדירות גבוהה יותר ולהגיע לקוסמטיקאית אחת לחודש וחצי-חודשיים. זאת, כמובן לצד הטיפוח השגרתי בבית.
 • הקפידי על שתיית מים – גם בחורף חשוב לדאוג לשתייה מרובה כדי ללחח את העור גם מבפנים.
 • נסי להימנע ממקלחות חמות ממושכות – למרות הפיתוי, חשיפה ממושכת למים החמים עלולה לגרום לפגיעה בשמנים הטבעיים שמגינים על העור.

 

ולסיכום, מה חשוב לזכור?

 • להבדיל מעור יבש שמאופיין במחסור בשומנים – מה שמוביל לעור מיובש הוא ירידה בתכולת המים בעור.
 • הגורמים לעור מיובש מגוונים, כאשר רובם סביבתיים – כמו יובש ורמת לחות נמוכה באוויר, קור ורוחות או לחילופין חום, חשיפה למזגנים ולחימום, שימוש בתכשירים מייבשים, זיהום אוויר ועישון. עם זאת, גורמים פנימיים כמו גיל, הריון, מחלות ותרופות, עלולים לתרום למצב ולהחמירו.
 • כדי להתמודד עם הבעיה יש צורך להחזיר לעור את הרכיבים שאבדו – בעיקר הרכיבים המלחחים, כמו החומצה ההיאלורונית וגורמי לחות נוספים, וגם רכיבים מזינים כמו חומצות שומן, סרמידים וחומצות אמינו.
 • בעור מיובש חשוב להשתמש בקרם לחות ייעודי על בסיס יומיומי, ולתגבר אותו פעמיים-שלוש בשבוע גם בסרום לחות. זאת, מאחר שהריכוז הגבוה של המרכיבים בסרום הופך אותו לכלי יעיל מאוד בטיפול.

 

לאבחון עור ורכישת מוצרים דרך קוסמטיקאיות מורשות בפריסה ארצית לחצי כאן

לכתבות נוספות לחצי כאן