גבר מטופח

טיפוח גברי

אם בעבר הסתפקו רוב הגברים בגילוח ובאפטר שייב, הרי שבעשורים האחרונים יותר ויותר גברים מקפידים, לא פחות מנשים, על שגרת טיפוח ועל ביקורים קבועים אצל קוסמטיקאית מקצועית


טיפוח העור הוא כבר מזמן לא נחלתן הבלעדית של נשים. אם בעבר הסתפקו רוב הגברים בגילוח ובאפטר שייב, הרי שבעשורים האחרונים, יותר ויותר גברים מאמצים שגרת טיפוח יומית – החל ממריחת קרם לחות וסרום וכלה בשימוש בפילינג ובמסכות פנים, ובנוסף מקפידים, לא פחות מנשים, על ביקורים קבועים במכון הקוסמטי. איך עושים את זה, מה כולל הטיפול במכון הקוסמטי בעור הגבר, באיזו תדירות מומלץ לבצע אותו, ואיך מתאימים את שגרת הטיפוח הביתית?

 

מהם המאפיינים של העור הגברי?


בדיוק כמו העור הנשי, עור הגבר מושפע ממגוון גורמים סביבתיים, כגון קרינת השמש, יובש, זיהום אוויר, עישון, מתח ותזונה, ובמקביל גם משינויים פיזיולוגיים פנימיים, ובעיקר כאלה הקשורים להתבגרות. עם זאת, לעור הגברי מספר מאפיינים ייחודיים, המתבטאים במבנה האנטומי ובמרקם העור ומשפיעים על מבנה העור ומראהו, על מהירות הזדקנותו ועל תופעות שונות בעור. הבדלים אלה משפיעים על אופי הטיפול הקוסמטי בגברים, ומצריכים תכשירי טיפוח המותאמים במיוחד לאיפיונים הייחודיים של עורם:  

 

  • עובי העור – רקמת העור של גברים עבה יותר לרוב מזו של נשים, כולל שכבת הדרמיס, מה שמסביר את העובדה שעורם מזדקן לאט יותר. שכבת הדרמיס בעור הגברי גם מכילה יותר קולגן, אם כי פחות אלסטין.
  • מסת השרירים – מסת שרירי ההבעה בפנים הגבריות גדולה יותר בהשוואה לנשים, והשרירים אף עבים ומסיביים יותר לעומת של הנשים. כתוצאה מכך, הקמטים המופיעים אצל גברים עמוקים יותר בהשוואה לנשים באותו גיל.
  • שיער הפנים – העור הגברי עשיר יותר בזקיקי שיער, כאשר גם הזקיקים עצמם גדולים יותר וגם השיער עצמו עבה יותר. כתוצאה מכך, לעתים שורש השערה יוצר קצה קרני והשערה גורמת לדלקת. נוסף על כך, שיעור הפנים מצריך גילוח יומיומי, פעולה הגורמת להסרת שכבת השומן הטבעית המופרשת על ידי העור ולקילוף שכבת התאים העליונה שמהוות את ההגנה הטבעית של העור. התוצאה במקרים רבים מתבטא ברגישות יתר, אדמומיות ופריחה בעור הפנים.
  • בלוטות חלב – בלוטות החלב בעור הגבר גדולות בהרבה לעומת העור הנשי. לכן, הוא נוטה יותר לנקבוביות מורחבות, הפרשת שומן מוגברת, מוקדים דלקתיים וחטטים.
  • נימי דם – עור הגבר מכיל יותר נימי דם הנראים לעין לעומת העור הנשי, וצפיפותם גדולה יותר, מה שאומר שגם השכיחות של תופעות כגון קופרוז ושטפי דם גבוהה יותר בעורם.

 

שגרת הטיפוח לעור הגברי צריכה להיות כזו שמחד, תענה על הצרכים הבסיסיים של העור, כמו העלאת רמת הלחות שלו, שיפור הגמישות והמוצקות ועיכוב הזדקנותו, אך במקביל, תספק מענה למאפיינים הייחודיים של העור הגברי, כמו הרגעת העור לאחר הגילוח, הקלה במצבים של עור מגורה, חידוש ושיקום העור ופעילות נוגדת דלקת. כדי לענות על כל הצרכים הללו חשוב לשלב בין שגרת טיפוח ביתית לבין טיפול קבוע אצל קוסמטיקאית מוסמכת.

 

באיזו תדירות מומלץ לבצע את הטיפול הקוסמטי במכון?

 

בדיוק כמו עבור נשים – התשובה תלויה במצב העור, בסוג הטיפול הנחוץ ובתוכנית הטיפול שמותאמת על ידי הקוסמטיקאית. באופן כללי, הסדרה הראשונית של הטיפולים היא לרוב אינטנסיבית יותר, ותבוצע בתדירות גבוהה יותר. לאחר סיום התהליך, טיפולי התחזוקה מתבצעים בתדירות של אחת לחודשיים לערך.

 

מה כולל טיפול פנים לגברים, ועד כמה הוא שונה מטיפול פנים לנשים?

 

למעשה, אין הבדל בין טיפול פנים לגברים ולנשים. בשני המקרים מבצעת הקוסמטיקאית בשלב הראשון אבחון מקיף ויסודי לעור, כדי לזהות את המצב ואת סוג העור ואת הבעיות המצריכות טיפול, להחליט אילו רכיבים פעילים נחוצים ובאילו ריכוזים, ולבנות עבורו תוכנית טיפול אישית המשלבת את הטיפול המקצועי במכון עם התאמה של תכשירים להמשך הטיפול בבית.

בשלב שני תבצע הקוסמטיקאית ניקוי יסודי של עור הפנים של המטופל, שמטרתו לפתוח את הנקבוביות ולהסיר את הלכלוך ואת התאים המתים. חלק חשוב בטיפול הוא ניקוי הקומדונים ("הוצאת השחורים"), שמחייב מיומנות מקצועית כדי לא לפגוע בעור.

השלב שלישי תלוי במטרת הטיפול, וכמובן במצב העור ובצרכיו, כפי שהם מאובחנים על ידי הקוסמטיקאית. לדוגמה, במצב שבו יש צורך בחידוש העור, תבצע הקוסמטיקאית טיפול פילינג.  

השלב הרביעי בטיפול הוא שלב ההרגעה של עור הפנים, ובו מתבצע עיסוי של עור הפנים, תוך שילוב של מסכות, שמנים מרגיעים ותמציות צמחים מרגיעות. הרכיבים המרגיעים שבהם בוחרת הקוסמטיקאית להשתמש עשויים להיות שונים מטיפול לטיפול בהתאם לסוג העור ולצרכיו.

 

כיצד מתבצע הטיפול המשלים בבית, ובאילו תכשירים מומלץ להשתמש?

 

במקביל לביקורים אצל הקוסמטיקאית, ביסוס שגרת טיפוח קבועה בבית חשובה לטיפוח עור צעיר, רענן ובריא גם עבור גברים, לא פחות מאשר עבור נשים. בשל איפיוניו השונים של העור הגברי, בלוטות החלב הגדולות יחסית והנטייה לנקבוביות מורחבות, חשוב להתאים לעור הגברי תכשירי טיפוח שיענו לצרכיו ויעזרו לשמור על העור, ללחח ולהזין אותו, להפחית גירויים ולמנוע מצבי דלקת.

למטרה זו פותחה במיוחד סדרת בי פירסט – סדרת אנטי אייג'ינג ייעודית לגברים, המותאמת במיוחד לטיפוח יומיומי של העור הגברי, לשיפור מרקמו ומראהו ולהאטת הזדקנותו. סדרה זו, המומלצת למגוון רחב של סוגי עור גברי, מבוססת על רכיבים צמחיים בעלי תכונות טיפול, חידוש, ליחוח והרגעה כמו אלוורה, ארניקה, הממליס וקמומיל, וכן על רכיבים בעלי תכונות נוגדות דלקת. שימוש קבוע בתכשירי הסדרה יוביל לצמצום קמטים וקמטוטים, למיצוק העור, להזנתו ולהרגעתו, יעזור להפחית גירויים ולמנוע הופעת דלקות, ויעניק לעור מראה בריא ומטופח.


לעור הגברי מספר מאפיינים ייחודיים, המשפיעים על המבנה ועל המראה שלו, על מהירות הזדקנותו ועל הצרכים שלו. כדי לענות על הצרכים הללו חשוב לשלב בין טיפול קבוע אצל קוסמטיקאית מוסמכת, לבין שגרת טיפוח ביתית המותאמת במיוחד לטיפוח יומיומי של העור הגברי, לשיפור מרקמו ומראהו ולהאטת הזדקנותו.

 

לאבחון עור ורכישת מוצרים דרך קוסמטיקאיות מורשות בפריסה ארצית לחצי כאן

לכתבות נוספות לחצי כאן