Extreme Peel: פילינג קוסמטי עמוק שמשלב יעילות ובטיחות

Extreme Peel: פילינג קוסמטי עמוק שמשלב יעילות ובטיחות

טיפולי הפילינג מבוססים על קילוף והמסה של תאי העור המתים בשכבות העור העליונות. כתוצאה מכך, תאי עור מתים נושרים ומפנים מקום לצמיחה של תאי עור חדשים ובריאים. כך נוצרת רקמת אפידרמיס חדשה, צפופה ואחידה, בעלת מרקם וגוון בריאים יותר.  בנוסף, הקילוף גורם להפרשת מתווכי דלקת שונים, המאיצים ומנרמלים תהליכים שונים שהואטו ונפגעו עם השנים. 

סוג הפילינג ודרגת העומק שלו, הרכבו ועוצמתו נקבעים בעיקר על פי סוג העור ומצבו. באופן כללי, ככל שקילוף העור עמוק יותר, כך הטראומה לעור גדולה יותר ושכיחות הסיכונים ותופעות הלוואי גבוהה יותר, וגם זמן ההחלמה ממושך יותר.

טיפולי הפילינג העמוק המבוצעים על ידי רופאי עור ופלסטיקאים עושים שימוש בחומצת פנול (ולעתים באמצעות חומצה טריכלורואצטית), והם מקלפים את העור עד לחלקה העמוק של שכבת הדרמיס. פילינג זה מבוצע בטיפול אחד, אך כרוך בחסרונות ובסיכונים לא מבוטלים, בהם הצורך בביצוע טשטוש, החלמה ממושכת יחסית וכאבים, וכן סיכון לנזקים לכבד וללב. בבעלי עור כהה תהליך הריפוי עלול לגרום לצלקת חומה. לחילופין, מאחר שהחומר הורס את תאי המלנין, העור עלול להיראות לבן.

Extreme Peel: פילינג קוסמטי עמוק שמשלב יעילות ובטיחות - פילינג מקצועי

בשונה מכך, בטיפולי הפילינג המבוצעים על ידי קוסמטיקאיות מככבים שני רכיבים מרכזיים: חומצות אלפא ובטא הידרוקסיות. חומצות אלו, שלגבי יעילותן קיים קונצנזוס בקהילה המדעית, מאפשרות להשיג באמצעות סדרה בת מספר טיפולים את אותה תוצאה בהצערת העור ללא הסיכונים הנלווים לפילינג העמוק, ותוך גרימת הרבה פחות טראומה לעור ולמטופל וקיצור משמעותי של זמן ההחלמה.

 

במטרה להשיג תוצאות משמעותיות וארוכות טווח בחידוש ובהצערת העור במכון הקוסמטי, פותח במעבדות HL תכשיר פילינג מקצועי, פעיל ועוצמתי במיוחד. פילינג מתקדם זה מבוסס על פורמולה

פעילה, הכוללת, נוסף על חומצות אלפא ובטא הידרוקסיות, גם רטינול ורכיבים פעילים חדשניים וייחודיים המגבירים את אפקט הפילינג, ובו בזמן גם בעלת פרופיל בטיחות גבוה, שלצד הטראומה מסייעת להרגעת העור ולשיקומו המהיר. שלוש אסטרטגיות מרכזיות מאפשרות את השילוב בין יעילות גבוהה לבין בטיחות הפילינג:

 

שימוש במגוון רחב של חומצות AHA המאזנות זו את זו 

במקום להסתפק בחומצת אלפא הידרוקסי אחת ולהשתמש בריכוז גבוה שלה כדי להשיג את אפקט הפילינג, הפורמולה של Extreme Peel מבוססת על קומפלקס חומצות AHA טבעיות, המופקות מקני סוכר, מעץ האדר (מייפל) וממגוון פירות, בהם תפוזים, לימונים, ענבים ואוכמניות. השילוב בין מגוון החומצות הללו יוצר פעילות סינרגטית אשר מאפשרת להגיע לאפקט מרשים מבלי להזדקק לריכוזים גבוהים העלולים לגרום לטראומה משמעותית ולנזקים. כמו כן, הסינרגיה בין החומצות השונות גורמת לכך שהחומצות השונות מאזנות האחת את פעילותה של השנייה וכך תורמת לאיזון הטראומה הנגרמת לעור.

 

שילוב רטינול לצד החומצות האלפא והבטא הידרוקסיות

החומצה הרטינואידית, שהיא החומר הפעיל ברטינול, מסייעת להתחדשות תאי העור ומגבירה את ייצור הקולגן והאלסטין, וכך משפיעה על שכבות העור העמוקות. שילוב הרטינול לצד החומצות ההידרוקסיות מעצים עוד יותר את פעילותן המחדשת, וכך עוזר אף הוא להגביר את יעילותן גם כאשר הריכוז של כל אחת מהן נמוך יחסית.

 שילוב רכיבים משקמים 

מחקרים שבחנו את הבטיחות של פילינגים המבוססים על חומצות אלפא ובטא הידרוקסיות הצביעו על כך שפורמולות המכילות במקביל לחומצות גם חומרים נוגדי גירוי (anti-irritant) מפחיתים את הסיכון לגירוי יתר של העור ולנזקים, מבלי לפגוע ביעילות הפילינג. בהתבסס על מחקרים אלו, מכילה הפורמולה של Extreme Peel לצד החומצות האלפא והבטא הידרוקסיות, גם רכיבים הפועלים לשיקום העור ולהתחדשות מואצת של תאי העור. רכיבים אלו, בהם ויטמין C ותמציות רימונים ותאנים, מפחיתים את הטראומה הנגרמת לעור, מסייעים להרגעת העור ולשיקומו המהיר. במקביל, הם מגבירים במקביל את אפקט הפילינג ואת יעילותו. כך לדוגמה, נמצא במחקרים ששילוב של חומצה גליקולית (AHA המופקת מקני סוכר) וויטמין C בטוחה יותר ומביאה לתוצאות טובות יותר בשיפור מרקם העור, בהבהרת נגעי פיגמנטציה ובזוהר העור, ולשיקום מהיר יותר של העור, לעומת שימוש בחומצה גליקולית בלבד. בדומה לכך, נמצא ששילוב של רטינול וחומצה גליקולית מסייע אף הוא לשיקום מהיר יותר של העור ואף מגביר את יעילות הפילינג בחידוש העור. ממצאים אלו אינם מפתיעים, שכן הן לוויטמין C והן לרטינול תכונות המעודדות את חידוש הקולגן, את הבהרת העור ואת מנגנוני התיקון והשיקום הטבעיים. במקביל, לרכיבים כמו תמצית רימונים וויטמין C יש השפעה נוגדת גירוי, שכן הפעילות האנטי דלקתית שלהם, באמצעות עיכובו של החלבון NF-kappa-B (חלבון הממלא תפקיד מרכזי ביצירת תהליכי דלקת בגוף), מפחיתה יצירת דלקת בעור. בדרך זו, הם מעודדים ריפוי ושיקום מהיר יותר של העור ומסייעים למנוע היפר-פיגמנטציה פוסט דלקתית.

 

לפרטים נוספים על Extreme Peel  לחצי כאן