7 סימנים שהעור מאותת לך שהגיע הזמן ללכת לקוסמטיקאית

פורסם ב: 26/06/2022

7 סימנים שהעור מאותת לך שהגיע הזמן ללכת לקוסמטיקאית

 

גם תכשירי הטיפוח הטובים ביותר לא תמיד מספיקים כדי לטפל במצבי עור בעייתיים, כגון:  רגישות, פצעונים, אקנה, יובש וכתמים.
כדי למנוע החמרה של המצב ולשקם את העור חשוב לפנות לטיפול מקצועי.
הנה 7 סימנים שמעידים שהגיע הזמן לקבוע תור לטיפול פנים במכון הקוסמטי:

אחד המיתוסים הרווחים בתחום הקוסמטיקה הוא שטיפול מקצועי בעור הפנים הכרחי רק בגיל מבוגר, ואילו בגיל צעיר ניתן להסתפק בטיפול ביתי בתכשירי מדף.

ואולם, ישנם מצבי עור שכיחים מאוד שמחייבים אבחון וטיפול מקצועיים.

 

במצבים כאלה, כגון עור מיובש, רגישות ואדמומיות, פצעונים או כתמים, אין די בטיפול הביתי, וגם תכשירי הטיפוח הטובים

 ביותר לא יספיקו כדי לתקן את הבעיה ולשקם את העור.


יתירה מכך, דחייה של טיפול פנים מקצועי עלולה לעתים לגרום להחמרת המצב ולהוביל להיווצרות סימנים וצלקות שייוותרו על העור גם לאחר שהבעיה הסתיימה.

 

 כדי להימנע מכך, חשוב לטפל בעור בשלב מוקדם. הקוסמטיקאית המקצועית תדע לאבחן את מצב העור, להרגיע אותו ולטפל בו.
איך תדעו מתי חשוב ללכת לקוסמטיקאית? העור שלכם כבר יאותת לכם.הנה 7 סימנים שמעידים שהגיע הזמן לקבוע תור במכון הקוסמטי:

 1. רגישות ואדמומיות


  מצב עור זה הינו שכיח מאוד – בין 50% ל-70% מהאוכלוסייה מדווחים על דרגה כלשהי של רגישות בעור (נשים יותר מגברים).
  בנוסף לאדמומיות, הרגישות יכולה להתבטא גם בפריחה, גרד, צריבה או תחושת עקצוץ, ולעתים בהופעת פצעונים.

  הגורמים לרגישות יכולים להיות פנימיים – כגון שינויים הורמונליים או מחלות עור, או גורמים חיצוניים, כמו חום או קור קיצוניים, זיהום או חשיפה לחומרים שונים, כגון רכיבים מסוימים בתכשירי טיפוח.מטרת הטיפול המקצועי:
שיקום מחסום ההגנה של העור.

בנוסף להתאמת תכשירים ייעודיים שיעזרו להרגיע את העור הרגיש, יש צורך לשקם את מחסום העור ולהרוות את העור בלחות. לכן, אם העור שלכם רגיש ואדמומי, חשוב שתפנו לקוסמטיקאית כדי שתאבחן את בעיה ואת מצב העור.
סדרת קאלם דרם – סדרה טיפולית יעילה הפועלת להרגעת העור, להקלה על תחושת גרד, להפחתת הדלקת, לשיקום העור ולהעלאת רמת הלחות.
הסדרה מיועדת לעור רגיש, קופרוזי ואדמומי, וגם לטיפול במחלות עור דלקתיות כגון רוזציאה, סבוריאה, אסתמה של העור ופסוריאזיס.

 

 1. עור מיובש

  אם העור שלכן מרגיש מיובש, ולא משנה כמה אתן מורחות, תכשירי הלחות פשוט לא מרווים אותו – זהו סימן מובהק לכך שהוא זקוק לטיפול מקצועי יסודי.

  חוסר בלחות נובע מירידה בתכולת המים בעור, והוא מתבטא בהופעת רשת קמטוטים עדינה על פני העור, ובמרקם ומראה מחוספס. תכולת המים בשכבה הקרנית של העור (השכבה החיצונית ביותר שלו) תלויה במידה רבה בתפקודו התקין של מחסום העור, האחראי למניעת אובדן מים מהעור ולשמירה על ליחוח העור.

  מחסום זה, מורכב מיסודות חיוניים המיוצרים בעור, בהם סרמידים, חומצות אמינו, חומצות שומן ועוד, ובמקביל, חומרים האחראים לספיחה ולאגירת מים, כמו החומצה ההיאלורונית, חומצה לקטית, אוריאה ועוד.
  חשיפה לגורמים סביבתיים, כמו רמת לחות נמוכה באוויר, קור ורוחות, קרינת השמש, זיהום האוויר, תרופות, כימיקלים ודטרגנטים שונים (לעתים שילוב של גורמים אלה), היא גורם מרכזי לפגיעה במחסום העור ולהתייבשותו. מטרת הטיפול המקצועי: במצב זה, המטרות המרכזיות הן החדרה מסיבית של לחות לעור,  ובמקביל, שיקום מחסום העור על ידי החזרת הרכיבים שנפגעו – אלו החיוניים לספיחת המים ולמניעת אידויים והתנדפותם לסביבה.

במטרה להעלות את רמת הלחות בעור ולשפר את מוצקותו ומראהו, פותחה במעבדות HL סדרת ויטאלייז, המבוססת על גורמי לחות טבעיים, בהם חומצה היאלורונית, חומצה לקטית וויטמיני A, C ו-E, וכן פפטידים ומגוון שמנים. רכיבים אלו פועלים להעלאה משמעותית של הלחות בעור ומסייעים להשיג מראה עור חיוני וצעיר.

 

 1. עור עמום


  מראה עור עמום, עייף וחסר ברק הוא לרוב תוצאה של מגוון גורמים, כגון חום קיצוני, יובש, הצטברות תאי עור מתים וזיהום אוויר. לעתים, העור גם נראה גס ומחוספס במקצת.


  מטרת הטיפול המקצועי:
  במצב כזה, טיפול פילינג מקצועי אצל הקוסמטיקאית, שמבוסס על  חומצות אלפא ובטא הידרוקסיות יכול לקלף את התאים המתים ולעזור לחדש את מראה העור ולהאיר אותו.

  למעשה, טיפולי הפילינג המבוצעים במכון הקוסמטי נחשבים כיום לאחד הכלים היעילים ביותר לחידוש העור, ובנוסף מאפשר לשפר את הקליטה של חומרים פעילים בהמשך הטיפול.
  לכן, כבר לאחר הטיפול הראשון, העור ייראה בריא, גמיש וחיוני יותר.  יעיל במיוחד למטרה זו הוא טיפול הפילינג מס' 4 בסדרת הפילינגים המקצועיים של HL המיועדים למכון הקוסמטי – רה-ניו פילינג. פילינג זה מבוסס על חומצות אלפא הידרוקסיות, רטינול וויטמין C. הוא יעיל מאוד בתיקון העור, בשיקומו ובהבהרתו, והטיפול בו מעניק לעור מראה ומרקם חלקים ובריאים יותר וגוון אחיד וקורן.
  במקביל, מומלץ טיפול בסדרת סי דה סקסס, ובעיקר הוספת סרום ויטמין C לשגרת הטיפוח – אשר יעזור להגביר את החיות והזוהר של העור.


 2. התפרצות של פצעונים

  זו אולי הסיבה מספר אחת שבגללה רוב האנשים פונים למכון הקוסמטי. הופעת פצעונים היא תופעה שכיחה, ולרוב לא מהווה סיבה לדאגה.

  ואולם, אם התופעה חוזרת על עצמה, ובמיוחד כשמדובר באקנה, חשוב לפנות לטיפול מקצועי, שכן ללא טיפול מתאים, ההתפרצויות עלולות להחמיר ולהתפתח למצב של דלקת וזיהום אגרסיבי שעלול להוביל לצלקות וכתמים. ככל שתפנו לטיפול בשלב מוקדם יותר, כך ההחלמה תהיה קלה יותר ורקמת העור תשתקם טוב יותר.


  מטרת הטיפול המקצועי: המטרות העיקריות הן לאזן את פעילות בלוטות החלב, למתן את הפרשות הסבום (חלב) ולהרגיע את התהליך הדלקתי, כך שהעור ייראה בריא, רגוע וחלק.

  במצב זה, טיפול יעיל במיוחד ניתן להשיג באמצעות סדרת אקנוקס פלוס שפותחה במיוחד להרגעת הדלקת ופעילות חיידקית בעור, והיא מבוססת על רכיבים נוגדי דלקת, כמו חומצה סליצילית וחומצה שיקימית, פרוביוטיקה, תמצית Rosebay, וכן אבץ הפועל לחידוש העור.


 3. נקודות שחורות


  "נקודות שחורות" או בשמן המקצועי קומדונים, הם למעשה הצטברות של סבום בתוך בלוטת החלב.

  הסבום מורכב מתערובת של שומנים ושעווה, יש תפקיד חשוב, שכן הוא משמש כחלק משכבת הגנה על פני העור ומונע אבדן לחות. אולם, במצב שבו ישנה הפרשה מוגזמת שלו, הוא עלול לחסום את תעלות הזקיק וליצור מעין פקק שומני.
  ישנה חשיבות רבה לטיפול מקצועי אצל קוסמטיקאית במצב זה, ולמעשה כבר במצב של "מיקרו-קומדונים" – כאשר הם עדיין זעירים, מאחר שסתימת תעלות הזקיק עלולה להוביל להתפתחות אקנה.

  חשוב מאוד לא לנסות ללחוץ בעצמכם על הפצעונים או לפתוח אותם בדרך אחרת, שכן אתם עלולים לגרום כך לזיהום ולדלקת, ועל ידי כך להתפרצות אקנה.


  מטרת הטיפול המקצועי:
  לנקז את הקומדונים כדי למנוע התפרצות אקנה, לטהר את העור ולאזן אותו. אחת הדרכים היעילות היא החומצה הבטא הידרוקסית, המשמשת במכון הקוסמטי לטיפול בעור שמן, בקומדונים ופצעים. במקרה זה, טיפול הפילינג האולטימטיבי הוא באלאנס פילינג.


 4. כתמים ופיגמנטציה

  אם אתם סובלים מכתמים ובעיות פיגמנטציה – אתם לא לבד. הבעיה הזו שכיחה מאוד, ובעיקר בקרב נשים, בשל שינויים הורמונליים במהלך החיים, המעודדים פיגמנטציה מוגברת.

  הגורם העיקרי לכתמים הוא כמובן החשיפה לקרינה האולטרה סגולה של השמש, והוא קשור לשינויים המתרחשים במלנין – פיגמנט העור הקובע את צבע העור.
  למלנין יש תפקיד חשוב – להגן על תאי העור ועל רקמת העור מפני הקרינה המזיקה. לכן, כאשר אנו נחשפים לשמש, האנזים האחראי לייצור המלנין בעור, שנקרא טירוזינאז, מאיץ את ייצורו.
  הבעיה היא שפיזור חלקיקי המלנין לא תמיד אחיד, כך שחלקיקי הצבע מצטברים באזור מסוים – מה שיוצר את הכתמים.

  ככל שהחשיפה לשמש מתמשכת ומצטברת, כך מתרבים הכתמים ואזורי ההיפר-פיגמנטציה והופכים לקבועים, חמורים ובולטים יותר.


  מטרת הטיפול המקצועי: כתמי פיגמנטציה נחשבים לאחד האתגרים המורכבים לטיפול בתחום אסתטיקת העור. ואולם, טיפולי פילינג המבוססים על חומצות אלפא ובטא הידרוקסי המבוצעים במכון הקוסמטי מאפשרים להגיע לתוצאות מרשימות בהבהרתם ובחידוש העור.

  כדי להשיג תוצאות משמעותיות, מומלץ לטפל בסדרת דרמה-לייט – סדרה חדשנית להבהרת העור, הפועלת להאטת ייצור המלנין, ובמקביל, מכילה מרכיבים התורמים להבהרת העור.
  סדרה ייחודית זו מבוססת קומפלקס ייחודי היוצר טיפול עוצמתי רב-שלבי, מבהיר כתמים ומצמצם נזקי היפר-פיגמנטציה.


 5. סימני הזדקנות (קמטוטים, קמטים ורפיון עור)

  הזדקנות העור היא בלתי נמנעת, וככל שאנו מתבגרים, אין מנוס מהופעת קמטים, קמטוטים וצניחה של עור הפנים.
  התהליכים האלו נובעים הן מגורמים פנימיים, שמובילים להאטה בייצור רכיבים חיוניים האחראים לגמישות העור וליציבותו כמו קולגן, אלסטין, חומצה היאלורונית ועוד, והן כתוצאה מחשיפה למגוון גורמים סביבתיים, ובראש ובראשונה לקרני השמש.

  החדשות הטובות הן שכיום ניתן לעכב את הופעת סימני הגיל ואף להפחיתם באמצעות מגוון טיפולים מקצועיים הזמינים במכון הקוסמטי.


  מטרת הטיפול המקצועי: חידוש העור, הזנה ועידוד תהליכים של שיקום תאי העור וייצור מחודש של הרכיבים החיוניים. טיפולי פילינג ייעודיים לחידוש העור ולהצערתו הם השלב המרכזי בתהליך.
   פילינג מס' 2 בסדרת הפילינגים המקצועיים של HL - אנטי-אייג' פילינג, יעיל במיוחד למטרה זו. פילינג זה מתאים לכל סוגי העור, אך פותח במיוחד עבור מי שזקוק/ה לאפקט אנטי-אייג'ינג.
  בנוסף לחומצות האלפא הידרוקסיות, הוא מכיל תוספת של תמצית ענבים שמסייעת לשפר את רמת הלחות, ובנוסף בעל אפקט ליפטינג.

  פילינג עוצמתי במיוחד הוא פילינג מס' 5 בסדרת הפילינגים המקצועיים – אקסטרים פיל.
  הוא מבוסס על חומצות אלפא הידרוקסיות, רטינול ותמצית רימונים, אשר מעניקים לו ערך נוגד חמצון, כמו גם יכולת חידוש ושיקום אפקטיבית במיוחד.

 

עור מיובש, רגישות ואדמומיות, עור עמום, התפרצות של פצעונים, נקודות שחורות, כתמים ופיגמנטציה, וסימני הזדקנות – כל אלה הם סימנים המעידים שהעור שלכם זקוק ליד מקצועית.

אבחון נכון של מצב העור וטיפול מקצועי ואינטנסיבי יכולים למנוע החמרה של המצב, לשפר משמעותית את מראה העור, לחדש ולשקם אותו.

 

לאבחון עור ורכישת מוצרים דרך קוסמטיקאיות מורשות בפריסה ארצית לחצי כאן.
לכתבות נוספות לחצי כאן.