שתי חומצות וויטמין אחד לחידוש העור

פורסם ב: 08/05/2022

שלושת נוגדי החמצון שיהפכו את העור שלכן לבריא וקורן 

לוויטמין C ולחומצה אלפא ליפואית יש שני מאפיינים חשובים משותפים: שניהם מוגדרים כחומצות ושניהם נמנים על נוגדי החמצון העוצמתיים ביותר בטבע. בסדרת רה-ניו-פורמולה שתי החומצות הללו משולבות עם נוגד חמצון עוצמתי נוסף – ויטמין E. הסינרגיה בין שלושה נוגדי חמצון אלה יוצרת טיפול יעיל במיוחד לחידוש העור שנפגע מנזקי השמש והסביבה, ולהאטת הזדקנות העור.
כיצד בדיוק פועלים שלושת המרכיבים הללו, ומדוע הסינרגיה ביניהם כה עוצמתית?

 

מחקרים שבחנו את השימוש של ויטמין C, ויטמין E וחומצה אלפא ליפואית במריחה חיצונית על העור בתכשירים קוסמטיים הצביעו על כך שכדי להשיג יעילות גבוהה, יש צורך בריכוז גבוה יחסית שלהם. סדרת רניו פורמולה מבוססת על ריכוז גבוה במיוחד של שלושת המרכיבים האלה, כך שהיעילות שלהם בתכשירים היא מקסימלית, והשילוב ביניהם מביא לתוצאות יוצאות דופן.

  • ויטמין C, שמכונה גם חומצה אסקורבית, נחשב לחומצה הוותיקה ביותר. מאחר שזהו ויטמין מסיס מים, הוא פועל בעיקר בסביבה מימית, כמו החלל שבין תאי העור. 
  • ויטמין E הוא נוגד חמצון מסיס שומן, וככזה, הוא פועל בעיקר באזורים השומניים, בהם קרומי התאים, שמורכבים מחומצות שומן.
  • חומצה האלפא ליפואית (ALA) משלבת את הטוב משני העולמות – חומר דמוי ויטמין זה, המצוי בכל תא מתאי גופנו, פועל נגד נזקי הרדיקלים החופשיים הן בסביבה שומנית והן בסביבה מימית, ולכן גם מכונה "נוגד חמצון אוניברסלי". יתירה מכך, התכונות נוגדות החמצון של החומצה האלפא ליפואית עד כדי כך דומות לאלו של ויטמין C וויטמין E, שהיא נחשבת למאגר טבעי של הגוף למילוי רמות חסר בשני וויטמינים אלו, ובמצבים שבהם הגוף נקלע למחסור בהם, היא יכולה למלא חלק מתפקידיהם.

מכאן, ברור ששלושת נוגדי החמצון העוצמתיים הללו משלימים זה את זה, ושפעילותם המשותפת וההדדית יוצרת סינרגיה שיעילותה גבוהה לאין שיעור מהיעילות של כל אחד מהם בנפרד. יתירה מכך, מתברר שזו אינה התכונה המשותפת היחידה לשלושת המרכיבים האלו, נמצא שכל אחד מהם משמש גם כנוגד דלקת חשוב בגוף, וביחד, שלושתם פועלים בעוצמה גבוהה במיוחד לשיכוך תהליכי דלקת בתאי העור, שמאיצים את הזדקנות העור. כמו כן, שתי החומצות – ויטמין C והחומצה האלפא ליפואית, פועלות כל אחת בנפרד ושתיהן ביחד בעוצמה רבה עוד יותר, להבהרת העור.

ויטמין C חוסם את הפעילות של האנזים טירוזינאז, האחראי ליצירת המלנין בעור בעת חשיפה לשמש, ועל ידי כך מפחית את היצירה של ריכוזי מלנין שאחראים לכתמי הפיגמנטציה. בדומה לכך, נמצא שגם החומצה האלפא ליפואית מסייעת במלחמה בנזקי הפיגמנטציה על ידי כך שהיא מעכבת את היצירה הבלתי מבוקרת של מלנין בעור. שלושת המרכיבים גם מעצימים את פעילותם של מנגנוני התיקון הטבעיים בתאים, ועל ידי כך מצמצמים את הנזקים הנגרמים לעור כתוצאה מחשיפה לקרינה האולטרה סגולה של השמש, ואף מסייעים לתיקון קמטים.

נוסף על התכונות המשותפות, יש לכל אחד משלושת המרכיבים הללו גם כמה מאפיינים ייחודיים שהופכים אותם למרכיבי-על בשיקום נזקי שמש וסביבה ובעיכוב הזדקנות העור, כאשר כל אחד מהם משלים את השניים האחרים. ויטמין C חיוני לייצור הקולגן והאלסטין – חלבוני העור האחראים לגמישות ולמוצקות שלו, ומחקרים הראו שמריחתו על העור מגבירה את יצירתם גם בעור מבוגר. ויטמין E פועל לשיפור רמת הלחות בעור ולמניעת איבוד מים מהאפידרמיס, ואילו החומצה האלפא ליפואית  מונעת את תהליך הגליקוליזציה בעור – תהליך שבו סוכר נקשר לקולגן ויוצר אפקט רעיל שגורם להפחתת הגמישות של העור, להתקמטות מהירה, לנוקשות ולנטייה להצטלקות.

כדי להעצים עוד יותר את יעילות התכשירים, הסדרה משלבת גם רכיבים נוגדי חמצון ונוגדי דלקת נוספים, כמו תה ירוק ואלפא ביסבולול, חומרים מבהירים נוספים כמו חומצה אזלאית, תמצית פרוביוטית שמחזקת את מערכת החיסון של העור, ורכיבי אנטי אייג'ינג הפועלים לחידוש העור כמו חומצה סליצילית ורטינול.

הריכוז הגבוה של שלושת הרכיבים הפעילים המרכזיים בסדרת רניו פורמולה – ויטמין C, ויטמין E וחומצה אלפא ליפואית – יוצר סדרה עוצמתית ובעלת פעילות רב-גונית, שנובעת מהמאפיינים המשותפים החשובים שלהם, כמו גם מהסינרגיה בין שלושתם.

מאפיינים אלו כוללים פעילות נוגדת חמצון ונוגדת דלקת, והעצמה של פעילות מנגנוני השיקום הטבעיים בעור. בנוסף, תכונות ייחודיות כמו הבהרה, תמיכה בייצור הקולגן, שמירה על לחות העור ומניעה של הרס התאים. השילוב של מרכיבים נוספים, כמו תה ירוק, אלפא ביסבילול, תמצית פרוביוטית, חומצה סליצילית ורטינול, מגביר עוד יותר את הסינרגיה ומביא לתוצאות מרשימות בתיקון נזקי עור ובחידושו, ולמראה עור בריא וקורן מתמיד.

 

 

לאבחון עור ורכישת מוצרים דרך קוסמטיקאיות מורשות בפריסה ארצית לחצי כאן


לכתבות נוספות לחצי כאן