באנו לחדש: טיפולי פילינג ביתיים

פורסם ב: 08/09/2022

עשי זאת בעצמך: טיפול פילינג ביתי

טיפולי הפילינג במכון הקוסמטי הם ללא ספק אחד הטיפולים האפקטיביים ביותר לחידוש העור ולשיקומו, והם מהווים את הבסיס לטיפול בטווח רחב של מצבי עור.

לא פחות חשובה היא ההקפדה על טיפול הפילינג הביתי, כחלק בלתי נפרד משגרת הטיפוח.

מדוע כה חשוב להתמיד בטיפולי הפילינג לפנים, מה ההבדל בינם לבין הטיפול במכון, מהי התדירות הרצויה לביצוע פילינג בבית לעור הפנים, איך יודעים איזה פילינג הכי מתאים לסוג העור ולמצבו, ואיך משתמשים בו נכון?

מה ההבדל בין פילינג במכון לבין פילינג ביתי?

טיפולי הפילינג המבוצעים במכון הקוסמטי על ידי קוסמטיקאית מקצועית נחשבים כיום לטיפול האפקטיבי ביותר לחידוש העור ולשיקומו, והם מהווים למעשה את הבסיס המרכזי לטיפול במגוון בעיות ומצבי עור.

במקביל, לטיפול הפילינג הביתי לעור הפנים יש חשיבות גדולה לא פחות. שילוב טיפולי פילינג ביתיים מתקדמים בשגרת הטיפוח היומיומית לצד הטיפול בתכשירים לניקוי העור, לליחוחו ולהזנתו, מאיץ את תהליך התחדשות העור ומביא להשגת מרקם עור רך ורענן, גוון עור אחיד ומראה בריא, חלק וקורן.

 

מהי החשיבות של התמדה בביצוע פילינג לפנים בבית?

תכשירי הפילינג הביתיים פועלים להמסת החומר הבין-תאי, ובדרך זו מסירים את תאי העור המתים בשכבת האפידרמיס, ממריצים את מחזור הדם ומגבירים את קצב תחלופת התאים.

התמדה בביצוע הפילינג הביתי כחלק משגרת הטיפוח היומיומית בבית, לצד טיפולים מקצועיים במכון הקוסמטי, מאפשרת לתחזק את האפקט הטיפולי המושג במכון ולהאיץ את התחדשות העור ואת תהליך השיקום שלו, ומעניקה לעור מראה בריא, חלק וקורן לאורך שנים. 

 

באיזו תדירות מומלץ לבצע טיפול פילינג ביתי?

התשובה תלויה בסוג הפילינג. באופן כללי, הפילינגים הביתיים מתאימים לשימוש 1-2 פעמים בשבוע, אך ישנם גם פילינגים המאפשרים שימוש יומיומי.

לדוגמה, דיילי מיקרו פילינג מסדרת הפילינגים הביתית שלנו מבוסס על פורמולה עדינה, המשלבת בין פילינג אנזימטי, כימי ומכני, כשהמיקרו-גרגרים מבצעים פילינג עדין, המאפשר שימוש יומיומי.

 

איזה פילינג הכי מתאים לסוג העור שלי?

חשוב מאוד להתייעץ עם קוסמטיקאית כדי להתאים את הפילינג הנכון לסוג העור שלכם, בהתאם למצבו ולצרכיו.

סדרת הפילינגים לטיפול ביתי שלנו כוללת 5 תכשירי פילינג – אשר נבדלים זה מזה בשילובים שונים בפורמולות (כימי, אנזימטי ו/או מכני) ובאופן השימוש.

 • פילינג לשימוש יומיומי – אם אתם זקוקים לפילינג שתוכלו להשתמש בו לטיפול יומיומי, דיילי מיקרו-פילינג הוא הפתרון עבורכם. פילינג ייחודי זה מכיל מיקרו-גרגרים עדינים, מיועד לשימוש יומיומי ומתאים למגוון סוגי עור. הוא מבוסס על פורמולה הכוללת חומצה סליצילית, אנזימים וויטמיני B3 ו-C, ובכך יוצר למעשה פעילות משולבת – מכנית, אנזימטית וכימית.
  פעילות עדינה זו מאפשרת הסרה של תאי עור מתים, מעודד התחדשות והבהרה של העור ומעניקה לו מרקם חלק, אחיד וקורן.
 • פילינג לחידוש העור ולאפקט מיצוק ומתיחה – לעור הנוטה לקמטים, חשוב לבחור בפילינג בעל אפקט משמעותי בחידוש העור.
  זה בדיוק מה שעושה פילינג סופר ליפט, ובנוסף, הוא מעניק לעור אפקט מתיחה. הוא מתאים במיוחד לעור הנוטה לקמטים, ומיועד לשימוש אחת לשבוע. פילינג כימי זה מבוסס על חומצות אלפא ובטא הידרוקסיות, רטינול ותמציות ענבים ותאנים.
  הוא ממריץ את ייצור הקולגן, מטשטש קמטוטים, יוצר אפקט מיצוק ומתיחה ומעניק לעור מרקם חלק ומראה צעיר יותר.
 • פילינג עדין לעור רגיש – אם העור שלכם רגיש, הפילינג המומלץ עבורכם הוא אנזימטיק פילינג. זהו פילינג עדין במרקם קרמי, שמבוסס על הפורמולה המכילה קומפלקס אנזימים, חומצות אמינו, פרו-ויטמין B5 וסיבי צלולוז. הוא ממיס ומסיר תאים מתים, תוך שמירה על רמת הלחות הטבעית של העור, מפחית קמטוטים ויוצר גוון אחיד ובריא.
 • פילינג להבהרת העור ולהעלאת רמת הלחות – לעור הזקוק להבהרה ולעור חסר לחות מומלץ מאוד לבחור בוויט פילינג – פילינג ייחודי המבוסס על חומצה לקטית, חומצות אמינו, אנזימים, ויטמינים ומינרלים. הפורמולה הייחודית שלו פועלת להמסת החומר הבין תאי ועל ידי כך להסרת תאים מתים ולחידוש העור.
  במקביל, תודות לחומצה הלקטית שנמנית עם גורמי הלחות הטבעיים בעור – היא גם פועלת להבהרה של העור ולהעלאה משמעותית של רמת הלחות .
 • פילינג למראה זוהר ברגע -רוויל פיל הוא הפתרון המושלם לכל מי שמעוניינת בפילינג "ביוטי" לפני אירוע מיוחד. פילינג בעל מרקם ג'ל זה מתאים למגוון סוגי עור. הוא מבוסס על חומצות אלפא הידרוקסיות ותמצית סנטנלה אסיאטיקה, ומתקלף בשלמותו בזמן ההסרה.
  הוא יוצר פעילות כפולה – מחד, המסה והסרה של התאים המתים, ובמקביל, אפקט מתיחה וזוהר. הוא מרענן את העור ומותיר אותו קורן וחלק.


איך משתמשים נכון בפילינג בבית?

שלב ראשון: ניקוי העור

בכל טיפולי הפילינג, השלב הראשון הוא ניקוי עור הפנים. נקו את עור הפנים בעזרת סבון או קלינזר, בהתאם להמלצת הקוסמטיקאית.

כדאי למשל, לנסות את הסבון המחדש מסדרת ABR קומפלקס, עסו את עור הפנים והסירו בשטיפה.

שלב שני: פילינג

השתמשו בפילינג שעליו המליצה הקוסמטיקאית שלכם, בהתאם למצב העור, לסוג העור ולצרכים הטיפוליים. למשל, סופר ליפט פילינג. הניחו אותו על עור הפנים למשך עשר דקות.

בחמש הדקות הראשונות תיתכן תחושת עקצוץ ואדמומיות קלה. לאחר מכן, מוסר התכשיר בשטיפה במים פושרים.  

שלב שלישי: החדרת חומרים פעילים

העור מוכן כעת לקלוט חומרים פעילים, בהתאם להתוויית הטיפול שנקבעה על ידי הקוסמטיקאית. למשל, ויטמין C או חומרים פעילים שיעניקו לעור מיצוק, מתיחה ומילוי קמטים כמו סדרת פרפקט טיים.

 

מה כדאי/לא כדאי לעשות?

 • התייעצו עם קוסמטיקאית מוסמכת ומקצועית לפני הרכישה – כשזה מגיע לפילינג, זה חשוב במיוחד, גם כדי להבטיח שהוא אפקטיבי, וגם כדי לוודא שהוא לא יגרום לנזק ושהוא מתאים לסוג ולמצב העור.
 • בסיום הפילינג הקפידו לשטוף היטב את הפנים – כדי לעצור את ההשפעה המגרה. מרחו לאחר מכן את תכשיר הלחות או את קרם הלילה שלכם.
 • הקפידו על הגנה יומיומית מהשמש – במהלך הטיפול בתכשירי פילינג חשוב להקפיד על מריחת תכשיר הגנה מהשמש, כדי למנוע גירוי יתר לעור כתוצאה מחשיפה לשמש. מעל קרם הלחות מרחו קרם הגנה איכותי המכיל מסנני קרינה מפני קרני ה-UVA וה-UVB המזיקות.
  סדרת סנברלה פותחה במטרה להעניק לעור הגנה מקסימלית מפני קרניים אלו, ובנוסף למקדמי ההגנה משלבת גם מגן שמש הפועל בדרך פיסיקלית לחסימת הקרינה.

 

מקדם הגנה SPF 50+ עם דמי מייק-אפ מסדרת סנברלה מקדם הגנה SPF50+ מסדרת סנברלה
מקדם הגנה SPF 50+ עם דמי מייק-אפ מסדרת סנברלה מקדם הגנה SPF50+ מסדרת סנברלה

 

טיפול הפילינג הביתי הוא חלק חשוב משגרת הטיפוח היומית, והוא משלים את טיפולי הפילינג במכון הקוסמטי, ומאפשר לתחזק את האפקט הטיפולי המושג במכון ולהאיץ את התחדשות העור, ומעניק לו מראה בריא, חלק וקורן. 

תדירות הטיפול תלויה בסוג הפילינג, כאשר באופן כללי, מומלץ לבצע אותו 1-2 פעמים בשבוע, אך חלק מהפילינגים מאפשרים שימוש יומיומי.

לצורך בחירת הפילינג, חשוב מאוד להתייעץ עם קוסמטיקאית מקצועית, שתדע להתאים את הפילינג הנכון לסוג העור שלכם, בהתאם למצבו ולצרכיו.

 

לאבחון עור ורכישת מוצרים דרך קוסמטיקאיות מורשות בפריסה ארצית לחצי כאן.

לכתבות נוספות לחצי כאן.