אימון מחזורי לעור הפנים

קרוספיט לעור הפנים?
images

אימון מחזורי לעור

הרעיון של אימון מחזורי מוכר היטב מתחום הכושר הגופני – אבל מה זה אימון מחזורי לעור? טרנד חדש שכובש את הוליווד משדרג את שגרת הטיפוח הביתית ומעצים את תוצאותיה.
כך תיישמי אותו גם את!

בתחילת השנה תיאר מגזין "ווג" את הטרנדים החמים בקוסמטיקה לשנת 2023. אחד הטרנדים המעניינים והמבטיחים ביותר שתופסים תאוצה בהוליווד נקרא "אימון מחזורי לעור". מה שמיוחד בטרנד החדש הזה הוא העובדה שהוא לא מתמקד במרכיב קוסמטי חדש או בסוג מסוים של תכשירים, אלא בשיטת טיפול חדשה, שמיועדת לשדרג את שגרת הטיפוח הביתית ולהעצים את תוצאותיה.

 

מהי בדיוק שיטת האימון המחזורי לעור?

למעשה, השיטה הזו מבוססת על רעיון שלקוח מתחום האימון הגופני – שיטת האימון המחזורי. בספורט, השיטה הזו מוכרת היטב כבר לא מעט שנים. היא משלבת עבודה לסירוגין על מספר מרכיבי כושר.

למשל – כוח, חוזק, סיבולת שרירית, סיבולת לב ריאה, קואורדינציה ושיווי משקל, כאשר בכל פעם מבוצע תרגיל אחר לקבוצות שרירים שונות. לשיטת האימון המחזורי יש כמה יתרונות משמעותיים, כאשר העיקריים מבניהם הם העובדה שהיא מאפשרת התאוששות ושיקום של השרירים, ובו בזמן מקדמת ומעצימה את התוצאות.

זה בדיוק גם הרעיון מאחורי שיטת האימון המחזורי לעור. בשיטה זו, במקום שגרת הטיפוח הרגילה, שבה מדי יום מנקים את העור בערב ולאחר מכן מורחים עליו קרם לילה, כשפעם-פעמיים בשבוע מבצעים פילינג ומניחים מסכה – השגרה היא מחזורית. מה זה אומר?

השיטה מתפרשת על פני ארבעה ימים, כאשר בכל יום מתמקדים במטרה אחרת:

  • בלילה הראשון מתמקדים בחידוש העור באמצעות פילינג.
  • בלילה השני מחזקים את פעילות חידוש העור, באמצעות קרם מחדש אך ללא פילינג.
  • בלילה השלישי מתמקדים בשיקום העור.
  • בלילה הרביעי המיקוד הוא בהענקת לחות והזנה לעור.

לאחר מכן, בלילה החמישי, חוזרים על המחזור מחדש, וכך, חוזר חלילה, בכל מחזור "אימון".

מהם יתרונות האימון המחזורי לעור?

לשיטה הזו יש מספר יתרונות חשובים:

  1. היא מאפשרת חידוש יעיל יותר של העור ומעצימה את תוצאות הפילינג, כך שבתוך זמן קצר תוכלי לראות תוצאות מרשימות.
  2. היא מאפשרת לשקם את המטריקס הדרמלי (תשתית העור) בשכבת הדרמיס.
  3. היא מאפשרת להעצים גם את ליחוח העור והזנתו.
  4. היא מפשטת את שגרת הטיפוח בבית. במקום שורה של שלבים בחלק מהימים – בכל יום מתמקדים בטיפול מסוים ומבצעים שלב אחד או לכל היותר שניים. לכן, אם את רוצה לראות תוצאות טובות יותר משגרת הטיפוח שלך, אבל גם מתקשה להתמודד עם משטר טיפול מורכב – זו השיטה עבורך.

איך ניתן ליישם את השיטה הלכה למעשה?

כדי ליישם את השיטה באופן מיטבי, חשוב לפנות לקוסמטיקאית מקצועית כדי שתתאים את תוכנית האימון המחזורי בהתאם לסוג ולמצב העור האינדיבידואלי שלך.
הנה דוגמה שתאפשר להבהיר את השיטה הלכה למעשה:

לילה ראשון – חידוש העור

שלב 1: פילינג סופר ליפט

לקבלת תוצאות מרשימות ומהירות במיוחד, מומלץ להשתמש בפילינג סופר ליפט, מסדרת הפילינגים הביתיים. זהו פילינג כימי המבוסס על חומצות אלפא הידרוקסיות המופקות מפירות, חומצה בטא הידרוקסית (סליצילית) ורטינול, בשילוב עם תמציות ענבים ותאנים. החומצות האלפא והבטא הידרוקסיות גורמות לקילוף עדין של העור, מסירות תאי עור מתים ומחדשות את העור. הרטינול מזרז את התחדשות תאי העור ומשפר את זרימת הדם ואת אספקת החמצן לעור. תמצית התאנים מסייעת אף היא בהסרת תאי עור מתים ובבניית תאים חדשים, ואילו תמצית הענבים, הנחשבת לנוגד חמצון עוצמתי, מגנה על סיבי הקולגן ופועלת להאטת הזדקנות העור.

שלב 2: קרם מחדש מסדרת ABR

להשלמת טיפול החידוש – לאחר הסרת הפילינג, מרחי על העור את הקרם המחדש מסדרת ABR. זהו קרם לילה מחדש פעיל במיוחד, המבוסס על חומצות אלפא ובטא הידרוקסי ועל רטינול, בשילוב עם תה ירוק ותמצית משי. הוא ממריץ את תהליך חידוש העור ופועל לצמצום קמטים ולשיפור מראה העור, מוצקותו וגמישותו.

לילה שני – חיזוק תהליך חידוש העור

הלילה השני מוקדש כאמור, לחיזוק ולהעצמה של תהליך חידוש העור.

שלב 1: סרום מחדש מסדרת ABR

סרום עוצמתי זה מבוסס על ריכוז גבוה של חומצות אלפא ובטא הידרוקסיות ורטינול המאוחסן במיליקפסולות, ובכך ייחודו. הוא עוזר להסיר את תאי העור המתים, והוא מאיץ ומגביר את תהליך התחדשות העור שבו התחלנו בלילה הראשון. כך, הוא פועל לשיפור מרקם העור ולחידושו, לצמצום הקמטים ולשיפור מרקם וגוון העור.

שלב 2: קרם מחדש מסדרת ABR

להשלמת הטיפול מרחי מעל הסרום שוב את הקרם המחדש מסדרת ABR.

לילה שלישי: שיקום העור

לאחר שהעור עבר תהליך חידוש, הלילה השלישי מוקדש להתאוששות ולשיקום. התכשירים מסדרת ביו-ריפאר יעזרו להשיג מטרה זו.

קרם לילה עשיר מסדרת ביו-ריפאר

קרם הלילה העשיר מסדרה זו מסייע אף הוא לשיקום העור ולבנייה מחודשת של העור, ובו בזמן עוזר להעלות את רמת הלחות. הוא מבוסס על קומפלקס מתקן, בשילוב עם ויטמין E וקולגן ואלסטין.

כדי להעצים עוד יותר את תהליך שיקום העור מומלץ להשתמש גם בתמצית שמן עם ויטמין E מסדרת ביו-ריפאר. תמצית ייחודית זו מעודדת את פעילות מנגנוני השיקום העצמי של תאי העור ומסייעת לבנייה מחודשת של מרקם העור ולהאטת תהליך הזדקנותו. היא מבוססת על קומפלקס מתקן וויטמין E, בשילוב עם שמני זית, שקדים וחוחובה.

לילה רביעי: בוסט של לחות והזנה

אחרי חידוש העור ושיקומו, השלב הרביעי והאחרון הוא להעניק לעור בוסט של לחות כדי להרוות אותו.

קרם לילה לחותי מסדרת ויטאלייז

המטרה העיקרית של קרם לילה אינטנסיבי זה היא להעניק לעור בוסט של לחות ולהחזיר לו את מרכיבי הלחות וההזנה. הוא מבוסס על חומצה היאלורונית בשילוב עם שמן בוראז' ועם ויטמיני E ו-H, ופועל להזנה ולהענקת לחות מירבית לעור, ממצק ומחייה את העור.

כאמור, הדוגמה שהוצגה כאן היא לצורך המחשת השיטה, וחשוב שתתייעצי עם הקוסמטיקאית שלך, כדי שתתאים לך את התוכנית המתאימה בדיוק לסוג ולמצב העור שלך. למשל, אם העור שלך רגיש, ייתכן שהקוסמטיקאית תמליץ לך להחליף את תכשיר הפילינג סופר ליפט בלילה הראשון בקרם המחדש מסדרת קאלם דרם. תכשיר חדשני זה מבוסס על המרכיב בקוצ'יאול, שמופק מצמח השרעול. הוא פועל לחידוש העור, להגברת קצב תחלופת התאים ולהאטת ההזדקנות, ובמקביל מספק לעור הרגיש הגנה ומונע גירויים. בנוסף, הוא מכיל נוגדי דלקת ונוגדי חמצון, ולכן עוזר לטפל בעור הרגיש ובמצבי דלקת.

ייתכן גם שהקוסמטיקאית תמליץ לך על תכשירים אחרים עבור הלילה השלישי לשיקום העור, כמו למשל, הסרום והקרם מסדרת קאלם דרם, או על תכשיר לחות והזנה אחר ללילה הרביעי, כמו למשל הקרם מסדרת סי דה סקסס, שמבוסס על ויטמין  C ועל למון גראס, או על קרם הלילה מסדרת פרפקט טיים.  

 

לאבחון עור ורכישת מוצרים דרך קוסמטיקאיות מורשות בפריסה ארצית לחצי כאן

לכתבות נוספות לחצי כאן

כתבות נוספות

האם שוקולד עושה פצעונים?

האם שוקולד עושה פצעונים ומה כדאי לעשות כדי לראות תוצאות? כל התשובות והעובדות המעניינות מחכות לכם אצלנו באתר, היכנסו >>

כרטיס הכניסה לעולם הקוסמטיקה המקצועית

קוסמטיקה מקצועית: מתי כדאי להתחיל להשתמש בתכשירי קוסמטיקה מקצועיים? ואיך אפשר לטפל בנזקים ושינויים עתידיים בעור הפנים? כל הפרטים בכתבה >>

חומצה גליקולית

החומצה הגליקולית היא אחד המרכיבים הקוסמטיים הכי בולטים בשנה האחרונה ברשתות החברתיות. הנה כל התשובות לשאלות הכי מעניינות על החומצה >>