חכמות בשמש

פורסם ב: 05/06/2020

8 הדיברות להגנה מהשמש

הטיפים שאת חייבת להכיר להתמודדות עם הקיץ הישראלי

 

נזקי קרינת השמש לעור הפנים הם בין הגורמים השכיחים ביותר להזדקנות מהירה של העור והופעת כתמים קמטים. על מנת להגן על העור מפניהם חשוב להשתמש במקדם הגנה. הנה כל הטיפים לשימוש נכון ויעיל במסנני הקרינה: 

 

1. כמות מספקת – מומלץ למרוח כמות נדיבה, בערך כפית מסנן קרינה לכל אזור הפנים, האוזניים והצוואר.

 

2. לא רק בקיץ – בעונת הקיץ, המודעות למריחת מסנני קרינה גבוהה יחסית. אך ביתר העונות ובפרט בימים מעוננים, רוב האנשים נוטים לוותר על השימוש בתכשירים אלה. גם בחורף אנו נחשפים לקרינת UVA.

3. תכשיר איכותי – חשוב לוודא שהתכשיר שבוחרים מספק הגנה הן מפני קרינת ה-UVA והן מפני קרינת ה-UVB, ובנוסף שהתכשיר בעל מקדם הגנה (SPF) של 15 לפחות. במקרים של שהייה ממושכת בשמש, יש להשתמש בתכשיר בעל מקדם הגנה (SPF) של 30 לפחות. למוצר בעל מקדם הגנה מתאים לחץ כאן 

 

4. שימוש מוקדם – יש להימרח מריחה ראשונה חצי שעה לפני החשיפה לשמש. כמו כן, מומלץ למרוח פעמיים ברציפות כדי ליצור שיכבה נדיבה ואחידה של מקדם הגנה לכיסוי כל חלקי העור החשופים לשמש.

 

5. הגנה לכל היום – בחשיפה ממושכת לשמש מומלץ לחדש את מריחת מקדם ההגנה כל שעתיים לטובת הגנה מהשמש. במקרים של הזעה, כניסה למים ו/או ניגוב העור במגבת, מומלץ לחדש את המריחה.

6. נהיגה בטוחה שמשות המכונית חוסמות אומנם את מרבית קרינת ה-UVB, אך לא מצליחות לחסום את קרינת ה-UVA. לפיכך, מומלץ להשתמש במסנני קרינה גם בזמן נהיגה.

 

7. קרם לחות עם מסנן קרינה לא מספיק! – חשוב למרוח מקדם הגנה ולא להסתפק בקרם לחות המכיל מסנני קרינה.

 

8. ומה עם האוזניים והעורף? – חשוב להקפיד למרוח מסנן קרינה על כל האזורים החשופים לשמש. למשתמשים רבים יש נטיה להזניח אזורים מסוימים בגוף, כמו האוזניים והעורף.

 

לאבחון עור ורכישת מוצרים דרך קוסמטיקאיות מורשות בפריסה ארצית לחצי כאן

לכתבות נוספות לחצי כאן