מהו אנטי אייג'ינג ואיך ניתן לעכב את הזדקנות העור?

פורסם ב: 10/08/2021

אין גיל ליופי: מהו אנטי-אייג'ינג ואיך אפשר לעכב את הזדקנות העור?

 

צירוף הקסם "אנטי-אייג'ינג" כבש בעשורים האחרונים את שוק הקוסמטיקה והפך לתחום מרכזי בטיפוח העור. רבים מהטיפולים נחקרו מדעית, והוכח שהם יכולים לעכב את סימני הגיל ולשמור על עור חיוני וצעיר בכל גיל.
תהליכי הזדקנות העור מתחילים להיות בולטים ומואצים בגיל המעבר, עם הירידה ברמות הורמוני המין הנשיים, ובעיקר ברמות האסטרוגן, שמובילה לייצור מופחת של קולגן ואלסטין. כתוצאה מכך, העור הופך דק יותר ורפוי יותר, מאבד מגמישותו ומחיוניותו ונוטה לקמטים ולקמטוטים.
אבל הזדקנות העור אינה קשורה רק לגיל הכרונולוגי, אלא מושפעת רבות גם מגורמים סביבתיים, בהם בעיקר הקרינה האולטרה-סגולה של השמש, וכן זיהום אוויר, תזונה לא בריאה ומתח. כל אלו מאיצים תהליכי חמצון ודלקת בעור, מונעים אספקת חומרים חיוניים לבניית הרקמות ומאטים את תהליכי התחדשות העור.

מהו אנטי אייג'ינג,  איך ניתן  לעכב את הזדקנות העור באמצעות טיפולי אנטי אייג'ינג ?

 

כיצד אפשר לעכב הזדקנות מואצת בעור, לחדש ולהצעיר אותו?

טיפולי האנטי אייג'ינג היעילים ביותר מבוססים על שני מרכיבים עיקריים: פילינג, המעודד את חידוש העור, וטיפולים לשיקום העור.

 

טיפולי פילינג

הטיפול בפילינג גורם לכוויה מבוקרת בעור, וכתוצאה מכך להתחדשות רקמת העור ולמראה צעיר, אחיד ורענן יותר. הפילינג העמוק שמבצעים רופאי עור מקלף את העור עד לשכבת הדרמיס העמוקה ומאפשר להגיע לתוצאות מרשימות בטיפול אחד, אך נושא בחובו גם סיכונים וכאב לא מבוטל. הפילינג הבינוני המבוצע על-ידי קוסמטיקאיות במספר טיפולים, מאפשר להשיג תוצאות זהות, ללא הטראומה, הכאבים ותופעות הלוואי. טיפולים אלו מבוססים בעיקר על חומצות אלפא הידרוקסיות, כמו חומצה גליקולית, חומצה לקטית, חומצה מלית, חומצה ציטרית וחומצה טרטרית.


חומצות אלה פועלות לקילוף תאי העור המתים בשכבה הקרנית (השכבה החיצונית ביותר של העור), וכך מאפשרות להם לנשור ולפנות מקום לצמיחת תאים חדשים ובריאים. פורמולות פילינג מקצועיות, כדוגמת סדרת הפילינגים המקצועיים שלנו, כוללים גם רכיבים פעילים נוספים, כמו רטינול וויטמין C, שמגבירים את אפקט הפילינג, ובמקביל מאפשרים לשקם את העור.

 

טיפולים לשיקום העור ולהצערתו


ישנם מספר רכיבים שנמצאו כיעילים במיוחד. שלושת המרכזיים שבהם, שמצויים ברוב תכשירי האנטי-אייג'ינג המתקדמים, הם ויטמין C, רטינואידים ופיטו-אסטרוגנים.

ויטמין C- זהו נוגד חמצון עוצמתי, שלו תפקיד חשוב בהגנה על העור מפני נזקי השמש, בעיכוב יצירה בלתי מבוקרת של מֶלָנִין ובצמצום כתמי פיגמנטציה. כמו כן, הוא מהווה כמרכיב מפתח בייצור הקולגן.


רטינואידים– רטין A, נגזרת של הוויטמין, אושר על ידי ה־FDA כטיפול לקמטים, כשהוכח שמריחתו על העור יכולה להביא לשיפור במצב הקמטים ולשיקום העור. גם הרטינול, נגזרת נוספת, הוכח כבעל יעילות רבה. הוא מזרז ומגביר את קצב חידוש התאים באפידרמיס מאיץ את התחדשותו ופועל לתיקון נזקי עור מצטברים המופיעים לאחר חשיפה לשמש ולהבהרת פיגמנטציה.

 

פיטו-אסטרוגנים– אסטרוגנים צמחיים, המצויים בריכוז גבוה במספר צמחים, בהם קוהוש שחור, שורש בטטת הבר ופולי סויה, מסייעים להעלות את מוצקות העור, להפחית קמטים וקמטוטים ולהאיץ את ייצור החומצה ההיאלורונית, המספקת לעור לחות, רכות ונפח.

 

סדרת סי דה סקסס

פועלת להאטת תהליך הזדקנות, צמצום והחלקת הקמטים והקמטוטים בעור הפנים.
המוצרים בסדרה מכילים ריכוז גבוה של ויטמין C  אשר פועל לשיפור גמישות העור, הרגעה והזנתו.

למוצרי הסדרה לחצי כאן

לכתבות נוספות לחצי כאן