מתי ואיך כדאי להתחיל את הדרך בעולם הקוסמטיקה המקצועית ?

כרטיס הכניסה לעולם הקוסמטיקה המקצועית: מתי ואיך כדאי להתחיל?

השינויים המופיעים בעור הפנים שלנו לא מגיעים ביום אחד. הם מתרחשים בהדרגה ובאיטיות לאורך השנים. מהם השינויים האלו, מה אפשר לעשות כדי למנוע את הבעיות כבר בשלב מוקדם, ומתי כדאי להתחיל להשתמש בתכשירי קוסמטיקה מקצועיים?

 

זה קורה לכולנו. בוקר אחד אנחנו מתבוננים במראה ורואים לפתע קמט שלא היה שם קודם, ושגורם לפנים שלנו להיראות מבוגרות ועייפות יותר. אבל השינויים המופיעים בעור הפנים שלנו אינם מגיעים בבוקר בהיר אחד. הם מתרחשים בהדרגה לאורך השנים ונובעים הן מתהליכים הקשורים לגיל והן כתוצאה מחשיפה לגורמים סביבתיים שונים. בתחילה, אלו הם קמטי הבעה קלים, שנעלמים כשאנחנו ישנים טוב ולא מודאגים, או כתם קטן ובהיר שניתן להסתירו בעזרת מייק-אפ. ואולם, במרוצת השנים הם הופכים לבולטים, משמעותיים וקבועים. מהם השינויים שמתרחשים בעור לאורך השנים ובאיזה שלב כדאי להתחיל בתכשירי קוסמטיקה מקצועיים?

למעשה, כבר באמצע שנות ה-20-30, כשהעור נמצא בשיא בריאותו וזוהרו, מתחילים להופיע הסימנים הראשונים לשינוי. לרוב, אלו הם שינויים קלים, שלא תמיד אנחנו ערים להם, כמו קמטוטים קלים ראשונים בצדי העיניים או במצח, שנעלמים כשהפנים שלנו במנוחה, או כתמים חומים שנותרים על העור אחרי הריון. לעתים, גם העור עצמו מתחיל להיראות פחות גמיש, חי וקורן. הגורמים העיקריים שתורמים לכך הם חשיפה לשמש, הריונות, מתח וסטרס הקשורים ללחץ הכרוך בתקופה אינטנסיבית זו בחיים.

בשנות ה-40 וה-50, נוספים בהדרגה גם תהליכים הקשורים לגיל. עם תחילת גיל המעבר, הירידה ברמות ההורמונים הנשיים אסטרוגן ופרוגסטרון, מובילה ישירות לייצור מופחת של קולגן ואלסטין – החלבונים החיוניים למבנה, לחוזק ולגמישות של העור. במקביל, היא פוגעת גם במחסום האפידרמלי של העור (המחסום הבררני החוצץ בין גופנו לבין הסביבה החיצונית), וביכולתו לשמר את הלחות בתאי העור. התוצאה היא ירידה הדרגתית בגמישות העור וברמת הלחות שלו, הופעת קמטים, קמטוטים וכתמי פיגמנטציה, ומראה עייף ודהוי יותר. שינויים אלו הולכים ומחמירים עם השנים, ככל שתהליכי הגיל מתקדמים והתוצאות של החשיפה לנזקי הסביבה מצטברות.


הטיפול הטוב ביותר הוא המניעה
מתי ואיך כדאי להתחיל להשתמש בתכשירי קוסמטיקה מקצועיים? השאלה הזו מעסיקה נשים רבות. אחד המיתוסים הרווחים הוא שבגיל צעיר ניתן להסתפק בתכשירי מדף, ואילו תכשירים מקצועיים מתאימים בעיקר לגילאים מבוגרים יותר. ואולם, כמו בכל תחום – הדרך הטובה ביותר לטפל בבעיות היא בראש ובראשונה המניעה. מחקרים מראים שתכשירים מקצועיים הם בעלי יעילות גבוהה בהרבה מזו של תכשירי המדף. הם מכילים ריכוז גבוה יותר של המרכיבים הפעילים, הם רב-גוניים ומשלבים מספר רכיבים הפועלים בסינרגיה ביניהם, וכך מאפשרים יעילות רבה יותר. יתירה מכך, ההתאמה שלהם על ידי קוסמטיקאית מקצועית באופן אינדיבידואלי לעור הפנים, למצב ולבעיות הספציפיות הופכת את התוצאות למדויקות ויעילות בהרבה. לכן, חשוב להתחיל להשתמש בתכשירים מקצועיים כבר בגילאי ה-20-30, ולא להמתין עד שסימני הגיל יהפכו לבולטים וקבועים.

 

אם זהו השלב שבו אתן נמצאות, סדרת רה-ניו-פורמולה היא כרטיס הכניסה שלכן לקוסמטיקה המקצועית. הסדרה מיועדת לטיפול בסימני גיל התחלתיים ולמניעה של הופעתם, לחידוש ולתיקון העור שנפגע מנזקי הסביבה, לאיזון רמת הלחות והמצב המיקרוביאלי בעור ולשיפור גוון העור ומרקמו. מה שהופך את סדרת רה-ניו-פורמולה לאידיאלית לטיפול בסימני הגיל הראשונים היא השילוב יוצא הדופן של מגוון חומרים פעילים בריכוז גבוה במיוחד – חומרים שהוכח מדעית כי הם פועלים לעיכוב הזדקנות העור ולטיפול בסימני גיל. למעשה, זהו טיפול אנטי-אייג'ינג רב-פעילות בסדרה אחת. מה הופך אותה לכה יעילה?

 

 • בראש ובראשונה – שילוב מנצח של נוגדי חמצון עוצמתיים בריכוז גבוה במיוחד
  הסדרה מבוססת על ריכוז גבוה של שלושה מנוגדי החמצון הבולטים והחשובים ביותר שבהם נעשה שימוש בעולם הקוסמטיקה והרפואה האסתטית כיום – ויטמין C, ויטמין E וחומצה אלפא ליפואית. כל אחד מהשלושה נחשב לנוגד חמצון עוצמתי, הפועל לנטרול הרדיקלים החופשיים שמזיקים לתאי העור ומהווים גורם מרכזי להזדקנותו – והשילוב של שלושתם יחד, בריכוז גבוה, יוצר סינרגיה עוצמתית במיוחד. שלושת המרכיבים האלו גם פועלים, כל אחד בנפרד, ועוד יותר מכך ביחד, כנוגדי דלקת חשובים בגוף. לכן, פעילותם ההדדית חשובה במיוחד, שכן כיום ידוע שתהליכי דלקת כרוניים בעור מאיצים את הזדקנותו. נוסף על כך, ויטמין C והחומצה האלפא ליפואית פועלים – בנפרד וביחד – להבהרת העור; ויטמין E פועל להעלאת רמת הלחות בעור; ושלושתם ביחד מחזקים את פעילות מנגנוני השיקום הטבעיים של העור. כך, מתקבל שילוב מנצח הפועל לעיכוב הזדקנות העור ולטיפול בסימני הגיל הראשונים כבר עם הופעתם.
 • רטינול, חומצה סליצילית וחומצה אזלאית: התחדשות, איזון והבהרה
  בנוסף על נוגדי החמצון העוצמתיים הללו מכילים תכשירי הסדרה שילוב פעיל במיוחד של רטינול, חומצה סליצילית וחומצה אזלאית. שלושה רכיבים אלו הם המפתח להשגת התחדשות, איזון והבהרה של העור. רטינול הוא נגזרת של ויטמין A, והוא ידוע ביכולתו לחדש את העור, בזכות יכולתו להגביר את תחלופת התאים ולהאיץ את התחדשות האפידרמיס (שכבת העור העליונה). כך, הוא עוזר ליצירת תאי עור חדשים ובריאים, מפחית קמטים וכתמי פיגמנטציה ומשפר את גוון העור. החומצה הסליצילית פועלת בשכבות העמוקות של האפידרמיס, ממיסה תאים מתים שסותמים את הנקבוביות, משמשת כנוגדת דלקת ומזרזת את חידוש התאים.  החומצה האזלאית היא בעלת תכונות רב-גוניות ויתרונות רבים. היא הוכחה מחקרית כיעילה מאוד בהבהרת כתמי עור, ולא פחות חשוב מכך, היא מעודדת את התחדשות תאי העור ומשפרת את מרקם העור. כתוצאה מיעילותה הרבה, בשילוב עם מרכיבים נוספים בתכשיר – היא מובילה לשיפור משמעותי ומרשים במראה העור. בנוסף, יש לה תכונות נוגדות דלקת וחיידקים, ולכן היא יעילה בטיפול ובמניעה של סימני אקנה, כמו גם בטיפול במצבים דלקתיים אחרים בעור כגון רוזציאה.
 • תמצית פרוביוטיקה: שמירה על מיקרוביום תקין של העור
  תכשירי הסדרה מכילים גם תמצית פרוביוטית, המבוססת על חיידקי ביפידו. כיום ידוע שחיידקים ידידותיים אלו חיוניים כדי לשמור על המיקרוביום התקין של העור, לחזק את מערכת החיסון של העור, לתקן נזקים בתאי העור ולעזור לתפקודם התקין, ולתמוך בתהליכים מטבוליים ותהליכי ניקוי רעלים.
 • פיתוח מוצרים חדשים ושדרוג הפורמולות במוצרים הקיימים
  סדרת רה-ניו-פורמולה כוללת קלינזר, קרם יום הידרו-סופט, קרם לילה מזין, מסכה מחדשת, וכן קרם טיפולי הפועל לחידוש ושיקום העור, להבהרתו ולאיזון רמת הסבום. בימים אלו הורחבה הסדרה והושק סרום חדש – אנטי אייג'ינג סרום – סרום ייחודי בעל מרקם קטיפתי המכיל שילוב של ויטמין C, ויטמין E וחומצה אלפא ליפואית בריכוז גבוה. הסרום נספג בשכבות העמוקות של העור, פועל לנטרול רדיקלים חופשיים ולהאטת קצב הזדקנות העור, ומסייע בחידוש ובתיקון של נזקי הסביבה לעור.
  במקביל לפיתוח מוצרים חדשים שודרגו הפורמולות של קרם היום הידרו-סופט וקרם הלילה המזין. השדרוג מתבטא בהוספה של תמצית פרוביוטית וחומצה אזלאית לשני התכשירים.

 

לאבחון עור ורכישת מוצרים דרך קוסמטיקאיות מורשות בפריסה ארצית לחצי כאן


לכתבות נוספות לחצי כאן