הזוגות הכי טובים בעולם הקוסמטיקה

השילובים הכי טובים של חומרים קוסמטיים פעילים
images

השילובים הכי טובים של חומרים קוסמטיים פעילים

זה לא סוד שאת יכולה להעצים את ההשפעה של שגרת הטיפוח שלך על ידי שילוב חומרים פעילים שונים. אבל אילו שילובים משלימים זה את זה והולכים הכי טוב ביחד? הנה ארבעה השילובים הכי טובים של רכיבים קוסמטיים

 

קולגן, חומצה היאלורונית, ויטמין C, רטינול, חומצות אלפא ובטא הידרוקסיות… כל אלה ועוד כמה חומרים אחרים, הם מרכיבים פעילים עוצמתיים ושכיחים המשמשים בתכשירים קוסמטיים. אבל בשנים האחרונות מצביעים לא מעט מחקרים על כך ששילוב של מרכיבים מסוימים יכול ליצור אפקט משמעותי הרבה יותר מאשר כל אחד מהם בנפרד. מילת המפתח היא סינרגיה (פעולה הדדית), כאשר המרכיבים השונים משלימים זה את זה במנגנוני פעולתם, או לחילופין מבצעים פעולה דומה, כך שההשפעה המשולבת גדולה מסך מרכיביה. אז אילו שילובים עובדים הכי טוב ביחד? כדי לעזור לך להפיק את המירב משגרת הטיפוח שלך, הנה ארבעה השילובים המנצחים של חומרים קוסמטיים פעילים.

ויטמין C וויטמין E

שני הוויטמינים האלה הם אולי הדוגמה הטובה ביותר לפאוור קאפל לטיפוח העור. שניהם גם ידועים כנוגדי חמצון עוצמתיים מול הנזקים של הרדיקלים החופשיים – המולקולות ההרסניות שעם השנים פוגעות במבני העור ומובילים להזדקנות מואצת שלו. אך מה שפחות ידוע הוא העובדה שהם משלימים זה את זה ופועלים בסינרגיה לעיכוב הזדקנות העור, למניעה ולטיפול בנזקי אייג'ינג ופוטו אייג'ינג.

מה הם עושים?

 • ויטמין C הוא כידוע נוגד החמצון העוצמתי ביותר בטבע, וגם זה הקיים בכמויות הגדולות ביותר בעורנו. הוא מסיס במים, ולכן הפעילות שלו חשובה במיוחד בסביבה המימית שקיימת בתוך תאי העור וביניהם. הוא מגן על העור מפני סטרס חמצוני – מצב שבו התאים אינם מסוגלים להתמודד עם כמות הרדיקלים החופשיים, ומגן על העור מפני נזקי הקרינה ואף מסוגל לתקן נזקים בדנ"א של תאי העור. במקביל, הוא גם מעודד את ייצור הקולגן בשכבת הדרמיס ואף פועל כנוגד דלקת. מחקרים הראו שבשימוש בתכשיר למריחה על העור יעילותו לעור גבוהה אף יותר מאשר בבליעה.
 • ויטמין E לעומת זאת הוא נוגד חמצון המסיס בשומן, וככזה, הוא פעיל במיוחד בסביבה השומנית שקיימת בקרום התא. הוא נמצא בכמות גדולה במיוחד בשכבה הקרנית (השכבה החיצונית ביותר של העור) – שם הוא גם נחוץ במיוחד, שכן שכבה זו היא הראשונה לספוג את הסטרס החמצוני מהרדיקלים החופשיים המיוצרים על ידי קרינת השמש. הוא מגן על השומנים הטבעיים בעור, שהם חלק חיוני ממחסום העור, וגם עוזר לעור לאצור מים ולמנוע את התאדותם. במקביל, הוא גם אנטי דלקתי ויכול לעזור בריפוי ובשיקום העור.

מדוע השילוב ביניהם כה יעיל?
אף שכל אחד משני הוויטמינים בנפרד נחשב לנוגד חמצון עוצמתי, מכון Linus Pauling קבע שהשילוב יעיל יותר במניעת נזקי פוטו-אייג'ינג מאשר כל ויטמין לבדו":

 • מאפייני המסיסות – כאמור, ויטמין C הוא מסיס מים ואילו ויטמין E הינו מסיס שומן. ביחד, הם משלימים זה את זה ופועלים הן בתוך התאים וביניהם, והן על קרומי התאים.
 • באופן כללי, נוגדי החמצון "אוהבים חברה". כשמשלבים מספר נוגדי חמצון יחד, נוצרת סינרגיה ביניהם, שמעצימה עוד יותר את היעילות של כל אחד מהם בנפרד.

אילו תכשירים מכילים ויטמין C וויטמין E וכדאי לשלב ביניהם?

כדי לטפל ביעילות בבעיות אייג'ינג ופוטואייג'ינג מומלץ לשלב בשגרת הטיפוח היומיומי בין תכשירים מסדרת סי דה סקסס עם אחת מהסדרות הבאות:

 • סדרת סי דה סקסס פותחה במיוחד כדי לענות על האתגרים האלה. היא מבוססת על ריכוז גבוה של ויטמין C פעיל, בשילוב עם רכיבים צמחיים אחרים העשירים אף הם בוויטמין זה, כמו שמן תפוזים, למון גראס ותמצית אשכולית. הסדרה, שמיועדת למגוון רחב של קהלי יעד ובמיוחד לעור המאופיין בסימני גיל התחלתיים ומתקדמים, פועלת להאטת תהליך ההזדקנות, לצמצום ולהחלקת קמטים, לשיפור גמישות העור, להרגעתו ולהזנתו. ריכוז גבוה במיוחד של הוויטמין מכיל סרום ויטמין C מסדרה זו, שמבוסס על מיליקפסולות המכילות את הוויטמין, וכן שמן מנדרינות והממליס. פטנט זה מאפשר לשמר את הוויטמין הרגיש עד לשימוש בו, מבלי שהוא יאבד מיעילותו. הסרום מכיל 17% חומצה אסקורבית(!) מתוכן 12% בפאזה המימית של התכשיר ו-5% האגורים בתוך המיליקפסולות.
 • סדרת ביו ריפאר, שפותחה במיוחד לצורך שיקום העור, מבוססת על שילוב של ויטמין E עם קולגן, אלסטין, וקומפלקס אנזימי ייחודי, הממריץ את התחדשות תאי העור, מבהיר כתמים ומסייע בהעלמת כתמי שמש. תרכיז שמן עם ויטמין E מסדרה זו, כשמו כן הוא, מכיל ריכוז גבוה מאוד של הוויטמין, שנועד לעודד את מנגנון הריפוי והשיקום העצמי של תאי העור, לעזור לבנייה מחודשת של מרקם העור, ולהאט את הזדקנותו.
 • סדרת רניו פורמולה מכילה את שני הוויטמינים גם יחד – C ו-E, ולצידם גם חומצה אלפא ליפואית בריכוז גבוה, רטינול, חומצה בטא הידרוקסית, חומצה אזלאית ותמצית פרוביוטית. השילוב בין כל המרכיבים הללו יוצר סינרגיה עוצמתית וטיפול בעל יעילות יוצאת דופן בחידוש העור שנפגע מנזקי הסביבה ובתיקונו. הוא מאפשר למנוע את הופעת הנזקים, ובמקביל לאזן את רמת הלחות של העור ולשפר את הגוון והמרקם שלו.
 • סדרת ויטאלייז, הפועלת להעלאת רמת הלחות בעור ולשיפור מוצקותו ומראהו הצעיר, מבוססת אף היא על שילוב של ויטמיני C ו-E, לצד ויטמין A שאף הוא נוגד חמצון ידוע, וכן חומצה היאלורונית, חומצה לקטית, פפטידים, תה ירוק ושמני בוראג', קוקואי, מקדמיה ואגוז ברזיל.

 

קולגן וחומצה היאלורונית


קולגן וחומצה היאלורונית הם שני חומרים פעילים מוכרים היטב, שכל אחד מהם ממלא כבר שנים רבות תפקיד מרכזי בטיפול הקוסמטי. אבל מעטים מודעים לעוצמה וליעילות הרבה הטמונה בשילוב בין שני החומרים הללו.

מה הם עושים?

 • קולגן הוא החלבון שמעניק לעור חוזק מבני וקשיחות. הוא תומך ברקמות העור – ואחראי לתמיכה ולנפח העור, ולמראה המוצק, הרענן והבריא שלו.
 • החומצה ההיאלורונית היא חלבון סוכרי שלו יכולת ספיחת נוזלים מופלאה, ולכן היא תורמת להעלאת רמת הלחות בעור ולהגברת הגמישות והרכות שלו. בנוסף, יש לה גם פעילות אנטי דלקתית, יכולת לחידוש רקמות ולריפוי פצעים ופעילות אנטי-אייג'ינג.

מדוע השילוב ביניהם כה יעיל?
הסיבה נעוצה בעובדה שהקולגן והחומצה ההיאלורונית משלימים זה את זה במספר תפקידים חשובים:

 • הגנה על מחסום העור – שני החומרים הללו מגינים על המחסום האפידרמלי, כל אחד מהם במנגנון הייחודי לו. בעוד שהחומצה ההיאלורונית מהווה את מאגר המים של העור – הקולגן עוזר לנעול ולהחזיק את המאגר הזה בעור. כך, הם יוצרים למעשה פעולה משלימה המגבירה משמעותית את רמת הלחות בעור ומעצימה את יכולת העור לשמר את הלחות.
 • מניעת קמטים ולתמיכה בעור – מצד אחד, הקולגן עצמו הוא החלבון המבני האחראי למוצקות העור. מצד שני, החומצה ההיאלורונית מגרה ומעודדת את יצירת הקולגן והאלסטין.
 • ריפוי ושיקום פציעות – הקולגן פועל לריפוי על ידי כך שהוא מושך אל הפצע תאים הפועלים לריפוי, ואילו החומצה ההיאלורונית על ידי נטרול התגובות החמצוניות הכרוכות בתגובת הגוף לפציעה.

אילו תכשירים מכילים קולגן וחומצה היאלורונית וכדאי לשלב ביניהם?

מומלץ לשלב בשגרת הטיפוח היומיומי בין תכשירים מסדרת ויטאלייז וסדרת ביו ריפאר.

 • סדרת ויטאלייז פותחה במיוחד כדי להעלות את רמת הלחות בעור ולשפר את מוצקותו ואת מראהו הצעיר, וחומצה היאלורונית היא המרכיב המרכזי בו. בנוסף, משלבת הסדרה רכיבים נוספים שנמצאו במחקרים כבעלי יכולת לעודד את הייצור הטבעי של החומצה ההיאלורונית בעור, בהם חומצה לקטית, ויטמיני A, C ו-E, פפטידים, תה ירוק ושמני בוראג', קוקואי, מקדמיה ואגוז ברזיל.
 • סדרת ביו ריפאר פותחה לשיקום עור עייף, פגוע וחסר חיות, והמרכיב העיקרי בה הוא קולגן. במקביל, משלבת הסדרה קומפלקס טבעי מתקן, אלסטין ורכיבים נוספים כמו ויטמין E. שימוש בתכשירי הסדרה ממריץ את תהליך השיקום הטבעי של תאי עור פגועים ומזרז את התחדשותם. התוצאה: צמצום עומק הקמטים, עידון וחיזוק מרקם העור, הרגעת העור ושיפור בגמישות וברעננות העור.

 

ארבוטין, חומצה קוג'ית וויטמין C

ארבוטין, חומצה קוג'ית וויטמין C נמנים על קבוצה של חומרים המכונים "מדכאי מלנין". חומרים אלה הוכחו מחקרית כבעלי אפקט המעכב את ייצור המלנין בעור, ועל ידי כך הם מעכבים את תופעת הפיגמנטציה ותורמים להבהרת העור.

מה הם עושים?

 • ארבוטין הוא מרכיב המופק ממקורות צמחיים שונים, כגון עלי תות יער, חמוציות, אוכמניות וצמחים דומים. הוא מדכא ביעילות את ייצור המלנין על ידי עיכוב אנזים הטירוזינאז – האנזים האחראי ליצירת המלנין, והוכח כבטוח לשימוש, כולל שימוש ממושך ורציף.
 • החומצה הקוג'ית מעכבת ומפחיתה את הייצור העודף של פיגמנט המלנין על ידי הפחתת יעילותו של האנזים טירוזינאז. חומר זה הוא למעשה תוצר לוואי שנוצר בתהליך התסיסה של סאקי – יין האורז היפני, ושל לתת אורז. במהלך התסיסה נוצרות פטריות, כגון פניציליום או אספריגילוס, שהן המקור לחומצה זו.
 • ויטמין C הוא נוגד חמצון עוצמתי. במקביל, יש לו גם תפקיד חשוב בהבהרת כתמים ופיגמנטציה, ואף הוא פועל לעיכוב פעילותו של אנזים הטירוזינאז ולדיכוי המלנין.

מדוע השילוב ביניהם כה יעיל?
במקרה זה, הסיבה נעוצה בעיקר בעובדה ששלושת החומרים פועלים באותו מנגנון לדיכוי המלנין, אך בנוסף גם במנגנונים משלימים.

 • עיכוב הטירוזינאז – מאחר שכל אחד מהשלושה פועל בנפרד כמעכב טירוזינאז, השילוב ביניהם יוצר סינרגיה המעצימה פי כמה את הפעילות ואת האפקט שלהם כמדכאי מלנין.
 • נטרול רדיקלים חופשיים – הן לארבוטין והן לוויטמין C יש פעילות נוגדת חמצון, אך לוויטמין C אפקט משמעותי במיוחד בנטרול הרדיקלים החופשיים ובהגנה על העור מקרינת ה-UV, ואף בתיקון נזקי השמש ובהפחתת אדמומיות וכוויות. פעילות זו משלימה את האפקט של דיכוי המלנין,

אילו תכשירים מכילים ארבוטין, חומצה קוג'ית וויטמין C וכדאי לשלב ביניהם?

כדי לטפל ביעילות בבעיות פיגמנטציה ולהבהיר את העור מומלץ לשלב בשגרת הטיפוח היומיומי בין סדרת דרמה לייט לבין סרום ויטמין C מסדרת סי דה סקסס.

 • סדרה דרמה לייט – פועלת להבהרת העור ומבוססת על קומפלקס תמציות צמחים, שמשלב חומצה קוג'ית, ארבוטין, חומצה אזלאית, חומצה מנדלית וניאצינאמיד – שלכולם פעילות המעכבת את אנזים הטירוזינאז, לצד ויטמין C וויטמין E, שהם נוגדי חמצון המנטרלים את נזקי הרדיקלים החופשיים. כמו כן מכילה הסדרה חומצות אלפא ובטא הידרוקסיות, המאפשרות לטפל גם בהצטברויות של פיגמנט הנמצאות בעומק העור. שילוב רב עוצמה זה יוצר טיפול יעיל ביותר, המביא לתוצאות ניכרות לעין בהבהרת כתמי פיגמנטציה, בהפחתת כתמי גיל וביצירת מראה עור זוהר, בריא ובעל גוון אחיד.
 • סרום ויטמין C מסדרת סי דה סקסס – סרום ייחודי זה מכיל ריכוז גבוה במיוחד של ויטמין C – 17% חומצה אסקורבית (!) מתוכן 12% בפאזה המימית של התכשיר ו-5% האגורים בתוך המיליקפסולות. בנוסף לריכוז הגבוה הזה, הסרום גם מכיל שמן מנדרינות והממליס, שאף הם מספקים השפעה נוגדת חמצון.
  על מנת לשמר את אפקטיביות הוויטמין הסרום מכיל מיליקפסולות האוצרות בתוכן את הוויטמין הפעיל ושומרות על טריותו עד לשימוש בו. בשימוש קבוע נוכל לראות שיפור דרמטי במראה העור, המתבטא בצמצום עומק הקמטים, הבהרת כתמי פיגמנטציה ושיפור במוצקות העור.

 


חומצות אלפא ובטא הידרוקסיות ורטינול

 

החומצות האלפא והבטא הידרוקסיות הפכו בעשורים האחרונים לכוכבים הבלתי מעורערים של עולם הקוסמטיקה, וכמעט כל טיפול פילינג לחידוש העור מכיל אותן בהרכב כזה או אחר. זאת, בזכות העובדה שהן מאפשרות להשיג תוצאות מרשימות בטיפול במגוון מצבי עור, לטווח הקצר והארוך – בהם חידוש העור והפחתת קמטים וקמטוטים, שיפור גוון העור, טיפול בכתמי גיל ובפיגמנטציה, וטיפול באקנה. הרטינול פופולרי לא פחות, ואף הוא משמש בתכשירים ובטיפולי קוסמטיקה רבים לחידוש העור. אבל השילוב בין החומצות לבין הרטינול, כך מתברר, יכול להפוך את הטיפול לעוצמתי ואפקטיבי במיוחד.

 מה הם עושים?

 • החומצות האלפא והבטא הידרוקסיות פועלות לחידוש העור על ידי קילוף תאי האפידרמיס, וכך מאפשרות לחשוף תאי עור חדשים ובריאים. בנוסף, הן מגבירות את ייצור הקולגן והאלסטין ומרכיבי עור נוספים כמו חומצה היאלורונית בעומק העור. החומצות האלפא הידרוקסיות גם מעודדות את הייצור של מרכיבים חשובים, כמו קולגן ואלסטין. לכן, יש להן תפקיד חשוב מאוד בטיפולים לחידוש העור ולשיקומו מנזקי שמש וגיל, והן משמשות כמרכיבים מרכזיים בטיפולי אנטי אייג'ינג.
  החומצה הבטא הידרוקסית יעילה מאוד לטיפול בעור שמן ואקנתי, ובמניעת התפרצות אקנה, פצעים וקומדונים. מאחר שהיא מסיסת שומן, היא יכולה לחדור לנקבוביות ולבלוטות החלב ולקלף מתוכן את התאים המתים המצטברים בהם. בנוסף, יש לה גם תכונות נוגדות דלקת, והיא יכולה לדכא הפרשה של חומרים בעור שמעודדים התרבות חיידקים הגורמים לדלקת.
 • רטינול הוא נגזרת של ויטמין A, הידוע בהשפעות האנטי אייג'ינג שלו וביכולתו לשקם ולחדש את העור. זאת, בזכות יכולתו להגביר את תחלופת התאים ולהאיץ את התחדשות העור. בזכות המבנה המולקולרי הקטן שלו, הרטינול גם יכול לחדור בקלות לא רק לשכבות העליונות של העור, אלא גם לשכבת הדרמיס (השכבה האמצעית) – שם הוא מזרז תהליכי תיקון ושיקום. למרכיב ייחודי זה יש יתרונות הנוגעים למעשה בכל היבט של פעילות אנטי-אייג'ינג ופוטו-אייג'ינג. הוא משפר את מרקם העור ומפחית קמטים וקמטוטים, הוא משפר נזקי שמש, מסייע בליחוח העור ואף עוזר לטפל באקנה ולמנוע חסימה של הנקבוביות, שמובילה להתפתחות קומודונים ופצעים.

 

מדוע השילוב ביניהם כה יעיל?
השילוב בין חומצות אלפא ובטא הידרוקסיות לבין רטינול מאפשר להשיג תוצאות מרשימות במיוחד בחידוש העור ובהשגת מראה עור זוהר ובריא.

 • פעילות סינרגטית – הרטינול משלים את פעילות החומצות, כאשר בעוד שהחומצות מקלפות את העור ויוצרות פילינג, הרטינול מאיץ את תחלופת התאים ואת התחדשות העור.

 

אילו תכשירים מכילים חומצות אלפא/בטא הידרוקסיות ורטינול?

סדרת ABR קומפלקס מכילה שילוב של חומצות אלפא ובטא הידרוקסיות עם רטינול, ובנוסף מכילה גם וויטמין C – מה שיוצר סינרגיה המגבירה את תהליך התחדשות העור .  שילוב רב עוצמה זה יוצר טיפול יעיל ביותר, המביא לתוצאות ניכרות לעין בטווח הקצר והארוך, בהבהרת כתמי שמש ופיגמנטציה, בצמצום עומק הקמטים והקמטוטים, וביצירת מראה עור זוהר ובריא.
הסדרה כוללת סבון מחדש, נוזל ייחודי לחידוש אקטיבי של העור, סרום מחדש, קרם יום וקרם לילה , מסכה מבהירה ורטיות פילינג לחידוש העור, המיועדות לטיפול יומיומי נוח ומהיר.

 

ולסיכום, מה כדאי לזכור? 

 • בשנים האחרונות מצביעים לא מעט מחקרים על כך ששילוב של מרכיבים מסוימים יכול ליצור אפקט משמעותי הרבה יותר מאשר כל אחד מהם בנפרד. מילת המפתח היא סינרגיה, כאשר המרכיבים השונים משלימים זה את זה במנגנוני פעולתם, או לחילופין מבצעים פעולה דומה, כך שההשפעה המשולבת גדולה מסך מרכיביה.
 • ויטמין C וויטמין E – אף שכל אחד משני הוויטמינים בנפרד נחשב לנוגד חמצון עוצמתי, השילוב ביניהם נמצא יעיל יותר במניעת נזקי פוטו-אייג'ינג מאשר כל ויטמין לבדו. זאת, בזכות מאפייני המסיסות המשלימים שלהם, וההשפעה ההדדית ביניהם.
 • קולגן וחומצה היאלורונית – שני מרכיבים אלה משלימים זה את זה במספר תפקידים חשובים, בהם הגנה על מחסום העור, מניעת קמטים ותמיכה בעור, וריפוי ושיקום פציעות.
 • ארבוטין, חומצה קוג'ית וויטמין C – שלושת החומרים פועלים לעיכוב הטירוזינאז, מה שמעצים את פעילותם כמדכאי מלנין.
 • חומצות אלפא ובטא הידרוקסיות ורטינול – השילוב בין רכיבים אלה מאפשר להשיג תוצאות מרשימות במיוחד בחידוש העור ובהשגת מראה עור זוהר ובריא. זאת, תודות לפעילות הסינרגטית, כאשר הרטינול משלים את פעילות החומצות.

 

לאבחון עור ורכישת מוצרים דרך קוסמטיקאיות מורשות בפריסה ארצית לחצי כאן

לכתבות נוספות לחצי כאן

כתבות נוספות

מהו בדיוק קולגן?

למרות שמדובר באחד המרכיבים הוותיקים, השימוש בקולגן רק הולך וגובר עם השנים. אז מה הוא בכלל עושה לעור הפנים? ובאילו תכשירים ניתן למצוא אותו? התשובות הכתבה הבאה >>

אתן בחרתן – TOP 11

מה מייחד את סרום האנטי אייג'ינג מסדרת רניו פורמולה? ואיך הפדים מסדרת אקנוקס פלוס משפיעים על עור הפנים? הנה רשימת המוצרים שעשו לנו (וגם לכן!) את השנה >>

חומצה אלפא ליפואית

על החומצה האלפא ליפואית שמעת? החומר הפעיל הזה נחשב לאחד ממרכיבי האנטי אייג'ינג היעילים ביותר, אבל מה מייחד אותו? ומהן התועלות של החומצה? כל התשובות בכתבה הבאה >>