מהן טעויות הטיפוח שאת חייבת להכיר?

פורסם ב: 01/01/2023

8 טעויות הטיפוח שאתן חייבות להכיר

טעויות בטיפוח העור הן שכיחות מאוד. למעשה, רובנו עושים אותן. הבעיה היא שטעויות כאלה עלולות להזיק לעור שלנו ולגרום לרגישות, דלקות וזיהומים בעור, ואף להזדקנות מוקדמת שלו. אילו הרגלי טיפוח כדאי לנו לשנות בהקדם, מדוע הם שגויים ומה מומלץ לעשות?

הקפדה על שגרת טיפוח יומיומית בבית היא המפתח לשמירה על עור פנים בריא וקורן, אבל למרות הרצון הטוב, רובנו עושים טעויות שמזיקות לעור שלנו, ואשר עלולות לגרום לרגישות, דלקות וזיהומים בעור, ואף להופעה מוקדמת של קמטים וסימני גיל. אז אילו הרגלי טיפוח כדאי לנו לשנות בהקדם, מדוע הם שגויים ומה מומלץ לעשות?

 

הולכים לישון בלי להסיר איפור ובלי לנקות את עור הפנים


למה זה שגוי: הסרת האיפור וניקוי העור לפני השינה היא אחת הפעולות החשובות בשגרת הטיפוח, במיוחד לאור העובדה ששעות הלילה הן הזמן שבו התהליך של חידוש תאי העור נמצא בעיצומו. כמו כן, שאריות החומרים הקוסמטיים ותכשירי האיפור, החלב המופרש מהעור, הזיעה, וחלקיקי האבק והפיח מהזיהום הסביבתי עלולים לסתום את הנקבוביות ולגרום לגירויים ולדלקת בעור.

ההמלצה: גם אם אתן מתות מעייפות, אל תוותרו לעצמכן. הקפידו לנקות את האיפור לפני השינה. בהתאם לסוג עורכן, השתמשו בחלב פנים, בסבון או בג'ל ניקוי שימיסו את הלכלוך והשומנים, והשלימו בעזרת מי פנים.

מנגבים את הפנים באותה מגבת פנים כל יום

למה זה שגוי: חיידקים ובקטריות מצטברים על המגבת, ובכך מזהמים את העור.

ההמלצה: החליפו מדי יום את מגבות הפנים, או לחילופין, השתמשו במגבת נייר מיוחדת להסרת האיפור.

משתמשים באותו קרם לבוקר ולערב

למה זה שגוי: בשעות היום העור זקוק בעיקר ללחות והגנה, ואילו בלילה, כאשר תהליך התחדשות התאים נמצא בעיצומו, העור זקוק לחומרים פעילים יותר. לכן, קרם הלילה הוא לרוב בעל מרקם עשיר יותר.

ההמלצה: השתמשו בתכשירים ייעודיים לבוקר ולערב. כך לדוגמה, בבוקר ניתן לבחור בקרם יום אינטנסיבי מסדרת סי דה סקסס, הפועל להעלאת רמת הלחות ולהאטת תהליך ההזדקנות של העור, ואילו בלילה, בקרם ההזנה ללילה מהסדרה, אשר מסייע להפחית את נזקי הרדיקלים החופשיים, מזין את העור ומעניק לו מראה בהיר וזוהר.

 

מוותרים על קרם עיניים ייעודי ומסתפקים במריחת קרם היום/לילה הרגיל גם מתחת לעיניים

למה זה שגוי: העור באזור העיניים אינו דומה לעור ביתר הפנים. הוא מאופיין ברגישות מוגברת, הנובעת ממבנהו הדק והעדין, שכבת השומן התת-עורי בו דקה מאוד ואין בו בלוטות חלב.

ההמלצה: הקפידו על שימוש בקרם עיניים איכותי, המבוסס על רכיבים ייעודיים שיעזרו לשקם את הנזקים ולהילחם בנפיחות, בעיגולים הכהים ובקמטוטים. אם העור באזור העיניים שלכם נראה עמום וחסר חיות, מומלץ להשתמש בקרם העיניים האינטנסיבי מסדרת סי דה סקסס, המבוסס על ויטמין C, חמאת שיאה, תמצית תפוח, פפטידים וחומצה היאלורונית, פעמיים ביום, בבוקר ובערב, הניחו כמות קטנה של קרם העיניים על מספר נקודות מתחת לעין, החל מהאזור של אמצע העין ועד לעצם הגבה, ותוך תיפוף עדין מרחו את הקרם עד לספיגתו. הקרם המזין פועל לטשטוש קמטי ההבעה ומעניק בוסט של לחות לאזור מתאר העין.

שוכחים את אזור הצוואר והמחשוף

למה זה שגוי: אזור הצוואר והמחשוף הוא אחד האזורים הראשונים שהעור בו נוטה להתקמט מוקדם יותר ולשקף את הגיל. זאת, מאחר שהוא מכיל שכבה דקה של שומן תת-עורי לעומת עור הפנים, והרבה פחות בלוטות חלב.

ההמלצה: כדי לשמור על העור באזור זה צעיר ובריא, הקפידו להשתמש בקרם צוואר ייעודי. נסו את קרם הצוואר והמחשוף מסדרת פרפקט טיים, המבוסס על שילוב של ליפו-פפטידים, קומפלקס ממצק וחומצות אמינו, ובנוסף חמאות מורו-מורו, קפואסו ושיאה, המסייעות להחזרת השומן שאבד. שימוש קבוע בקרם מטפח את עור הצוואר ופועל למיצוק ולשיקום מבנה העור, לטשטוש קמטוטים ולעיכוב היווצרות קמטים חדשים, תורם לעיצוב ולהידוק קו הלסת, הצוואר והמחשוף.

נמנעים מתכשירים מחדשים כי העור שלכם רגיש

למה זה שגוי: זה נכון אומנם שמרבית התכשירים לחידוש העור מכילים רטינול, ושלצד יעילותו הרבה, הרטינול עלול לגרות את העור הרגיש. ואולם, מרכיב טבעי המופק ממקור צמחי – בקצ'יאול – מאפשר לחדש את העור מבלי לגרום לגירוי ולאדמומית גם בעור רגיש.

ההמלצה: השתמשו בקרם המחדש מסדרת קאלם דרם. תכשיר חדשני זה מבוסס על בקוצ'יאול, והוא פועל לחידוש העור, להגברת קצב תחלופת התאים ולהאטת ההזדקנות, ובמקביל מספק לעור הרגיש הגנה ומונע גירויים. הבקוצ'יאול, שמופק מצמח השרעול, פועל באמצעות אותם קולטנים בתאי העור שבהם משתמש הרטינול ומגרה את ייצור הקולגן. עם זאת, הוא הרבה יותר עדין ואינו גורם לגירוי, אדמומיות, יובש או רגישות לשמש. יתר על כן, הוא מכיל נוגדי דלקת ונוגדי חמצון, ולכן יכול לעזור בטיפול בעור הרגיש ובמצבי דלקת.

מורחים קרם הגנה רק כשהולכים לים ולבריכה

למה זה שגוי: ברוב המקרים, מקדמי ההגנה בקרמי הלחות אינם מספיקים, וגם הכמות הקטנה יחסית של קרם הלחות שאנו מורחים לא מספיקה כדי להעניק לעור הגנה נאותה.

ההמלצה: הקפידו למרוח קרם הגנה ייעודי בכל יציאה לשמש. כיום, מרבית רופאי העור ורשויות הבריאות מציעים להשתמש בתכשיר עם SPF של 30 ומעלה, ולבעלי גוון עור בהיר, בתכשיר SPF של 50. סדרת תכשירי ההגנה סנברלה מעניקה לעור הגנה מקסימלית מפני קרני UVA ו-UVB המזיקות. הסדרה כוללת מסנני קרינה עם מקדמי הגנה בשתי רמות – 30 SPF ו-+50 SPF, ובנוסף משלבת גם מגן שמש הפועל לחסימת הקרינה בדרך פיסיקלית.


מוותרים על ביקור אצל הקוסמטיקאית

למה זה שגוי: רכישת תכשירים קוסמטיים ממדפי הפארמים ללא אבחנה מקצועית מתאימה עלולה להוביל לבחירה שגויה ולבעיות עור. לעומת זאת, קוסמטיקאית מוסמכת תוכל לאבחן את העור שלכם ולטפל בו ביסודיות ובתכשירים המותאמים למצב עורכם, כך שתוכלו להגיע לתוצאות מיטביות.

ההמלצה: הקפידו על ביקור קבוע אצל הקוסמטיקאית – שגרת טיפוח ביתית קבועה היא הבסיס לשמירה על עור צעיר ובריא. אך חשוב לשלבה, בהתאם למצב העור ולפחות אחת לחודשיים-שלושה, עם טיפול מקצועי במכון הקוסמטי.

 


טעויות שכיחות בטיפוח שמרביתנו עושים עלולות להזיק לעור, ובמקום לטפח אותו – לגרום לרגישות, דלקות וזיהומים בעור, ואף להופעה מוקדמת של קמטים וסימני גיל. מהם ההרגלים שכדאי לנו לשנות? כמה מהמרכזיים שבהם: הולכים לישון מבלי להסיר איפור או לנקות את העור; מנגבים את הפנים באותה מגבת פנים כל יום; משתמשים באותו קרם לבוקר ולערב; לא משתמשים בקרם עיניים ייעודי; שוכחים את אזור הצוואר והמחשוף; נמנעים מתכשירים מחדשים משום שהעור רגיש; שוכחים למרוח קרם הגנה; ומוותרים על הביקור אצל הקוסמטיקאית.

 

לאבחון עור ורכישת מוצרים דרך קוסמטיקאיות מורשות בפריסה ארצית לחצי כאן

לכתבות נוספות לחצי כאן