מה כדאי לדעת לפני שקונים תכשירי קוסמטיקה?

פורסם ב: 26/12/2023

כיצד נוודא שמוצרי הקוסמטיקה שלנו בטוחים לשימוש? 

 כולנו כבר למדנו לבדוק היטב את איכות המזון שאנחנו קונים ורובנו קוראים את תוויות מוצרי המזון – אבל מה עם תכשירי הקוסמטיקה? מוצרי קוסמטיקה הם חלק מחיי היומיום של כולנו, וכשהשוק מוצף בהם הסוגיה הזו חשובה במיוחד.  איך בוחרים מוצרי קוסמטיקה, מה כדאי לבדוק לפני שקונים – ובעיקר, כיצד מוודאים שהמוצר שבחרנו בטוח ואינו מסכן אותנו?  התשובות בכתבה שלפניכן

 

בכמה מוצרי קוסמטיקה את משתמשת ביום? כולנו כבר למדנו לבדוק היטב את איכות המזון שאנחנו קונים ורובנו קוראים את תוויות מוצרי המזון – אבל מה עם תכשירי הקוסמטיקה? מוצרי קוסמטיקה הם חלק מחיי היומיום של כולנו. סקר שנערך בארצות הברית על ידי קבוצת  EWG, ארגון ללא מטרות רווח הפועל לחינוך לצרכנות נכונה ומושכלת של מוצרי קוסמטיקה, מצא שנשים משתמשות בממוצע ב-12 מוצרי טיפוח ביום, וגברים בכמחצית מזה.

הסוגיה הזו חשובה במיוחד לאור העובדה שהשוק מוצף במוצרי קוסמטיקה, ובמצב כזה, הפיקוח על המוצרים הקוסמטיים הפך למשימה קשה מאוד עבור הרגולטורים. התוצאה של שימוש בתכשיר לא בטוח עלולה להיות במקרה הטוב לא נעימה, ובמקרה הרע להסתיים בנזק לעור – כמו צלקת או כוויות, או אף חמור מכך, בסיכון בריאותי מערכתי לטווח קצר או ארוך, שכן כידוע, כאשר אנו מורחים תכשיר קוסמטיקה על העור, הוא יכול לחדור גם למערכת הדם וליתר מערכות הגוף. לכן, חובה להקפיד לבחור אך ורק מוצרי קוסמטיקה איכותיים.

 

אז איך בוחרים מוצרי קוסמטיקה, מה כדאי לבדוק לפני שקונים – ובעיקר, כיצד מוודאים שהמוצר שבחרנו בטוח ואינו מסכן אותנו? 

 

  • ודאו שהמוצרים נבדקו על ידי משרד הבריאות, שהם בעלי רישיון משרד הבריאות ובפיקוח המשרד – התרחקו ממוצרים קוסמטיים שאינם בעלי רישיון, שכן במקרה כזה, הם אינם מפוקחים. מעבדות HL פועלות באישור משרד הבריאות הישראלי כבר ארבעה עשורים, מאז היווסדה. איך ניתן לוודא את הבטיחות והאישורים של חברות ומוצרים קוסמטיים? פשוט מאוד: משרד הבריאות מפרסם את מאגר התמרוקים שלהם ניתן רישיון לשיווק במדינת ישראל. במאגר, שמתעדכן באופן שוטף, תוכלו לגלות בקלות האם למוצר שאתם רוצים לרכוש יש רישיון לשיווק במדינת ישראל. ניתן לחפש מוצרים קוסמטיים במאגר לפי שמם המסחרי, שמות יבואנים ויצרנים, מספר רישיון ומס' ברקוד.

  • ודאו שלתכשירי החברה יש את כל התקנים והאישורים הדרושים – תחום הקוסמטיקה מוסדר בתקנים בינלאומיים לבריאות העור ולאיכות המוצר, והחברות האיכותיות והמובילות מקפידות לעמוד לא רק בתנאי רישיון משרד הבריאות, אלא גם לקבל ולשמור על תקנים אלה ולעבוד על פיהם. למשל, תקן ISO 22716 הוא תקן אירופאי מחמיר למוצרי קוסמטיקה, הקובע תנאים נאותים לייצור, בקרה, אחסון ומשלוח של מוצרים קוסמטיים. גם פרטים אלה אמורים להיות מצוינים ומודגשים באתר החברה.
    כדי להבטיח איכות ויעילות מקסימליים, פועלת חברת HL לפי תקנים בינלאומיים מחמירים במיוחד, הן מבחינת החומרים והן מבחינת תהליכי הייצור, שעוברים בקרת איכות קפדנית. המוצרים הקוסמטיים של החברה מיוצרים בהתאם בהתאם לתקן ייצור GMP ותקן איכות ISO 9001, המבוסס על התקן האירופאי 22716 ISO.

 

  • ודאו שמוצרי הקוסמטיקה שאתם קונים הם "מבית טוב" – חשוב להקפיד לקנות מוצרי קוסמטיקה מחברה מהימנה. איך יודעים? היכנסו לאתר החברה. ככל שהחברה ותיקה ובעלת שם, כך קרוב לוודאי היא מהימנה יותר. HL, מותג הקוסמטיקה המקצועית של ישראל, נוסד כבר לפני כארבעה עשורים, ונמנה כיום בין המעבדות המתקדמות והמובילות בעולם לפיתוח ולייצור תכשירי קוסמטיקה מקצועיים, ויצואנית קוסמטיקה מובילה בישראל. החברה מייצאת כבר שנים רבות לשווקים בכל העולם, ושמה הטוב הולך לפניה.

 

  • בידקו היכן החברה מייצרת את מוצריה, ובפיקוחו של מי – חלק גדול ממוצרי הקוסמטיקה מיוצרים במדינות עולם שלישי, ולא ברור כלל מי מפקח על תהליך הייצור. לכן, חשוב במיוחד להקפיד לוודא היכן בדיוק מייצרת החברה את מוצריה ומי מפקח על הייצור. מוצרי HL מיוצרים בישראל, במפעל מתקדם וחדשני שבבעלות המותג. תהליך הייצור מתבצע בהתאם לסטנדרטים הגבוהים והבלתי מתפשרים של החברה, כאשר מפעל החברה פועל כאמור, על תקנים בינלאומיים לבריאות העור ולאיכות. תהליכי הייצור עוברים בקרת איכות מחמירה, כאשר מחלקת בקרת האיכות של החברה מבצעת בדיקות ובקרת איכות קפדניות בכל שלבי הייצור, כאשר על התהליך כולו אמונים כימאים ורוקחים בעלי השכלה וניסיון רב בתחום, אשר פועלים בהתמדה לפיתוח פורמולות מתקדמות ולשיפור מתמיד של הפורמולות הקיימות.

 

  • ודאו שמדובר בחומרי גלם איכותיים – זו נקודה מרכזית, שדווקא קל למדי לבדוק אותה: מה שעליכם לעשות הוא לבדוק את רשימת הרכיבים על גבי התווית ובעלון המוצר. מוצרי HL עושים שימוש בחומרי גלם ממקורות צמחיים וטבעיים, שאינם מנוסים על בעלי חיים.

  • התייעצו עם קוסמטיקאית מקצועית מוסמכת – המוטו שלנו ב-HL הוא: "אצל הקוסמטיקאית את בידיים טובות". המוטו הזה נבחר לא בכדי, שכן קוסמטיקאית מקצועית מוסמכת תדע להבין היטב את תוויות המוצרים, מתוך היכרות עמוקה עם הרכיבים והטכנולוגיות, ולכן תדע להתאים לך את המוצר הנכון ביותר עבור עורך. התאמה אינדיבידואלית של התכשירים הקוסמטיים בהתאם לסוג העור ולמצבו, והדרכה נכונה ומדוקדקת לגבי אופן השימוש גם יובילו בסופו של דבר לתוצאה יעילה, מרשימה ומידית יותר, ולשימור התוצאות למשך זמן ממושך יותר. זו הסיבה שבגללה ב-HL אנו מייחסים חשיבות רבה מאוד להקניית ידע מקצועי לקוסמטיקאיות, להיכרות עם המוצרים ולהתנסות בטיפול בהם בשיטות המתקדמות בעולם. לצורך כך מקיימת החברה סדנאות והדרכות שוטפות לקוסמטיקאיות.

 

לצד ההתפתחות האדירה והמגוון העצום בשוק הקוסמטיקה, עולה שאלת הבטיחות והצריכה הנכונה של מוצרי קוסמטיקה ממקורות איכותיים ומוסמכים. כיצד מוודאים שהמוצר שקנינו בטוח ואינו מסכן אותנו?

התוצאה של שימוש בתכשיר לא בטוח עלולה להיות במקרה הטוב לא נעימה, ובמקרה הרע להסתיים בנזק לעור – כמו צלקת או כוויות, או אף חמור מכך, בסיכון בריאותי מערכתי לטווח קצר או ארוך. לכן, חובה להקפיד לבחור אך ורק מוצרי קוסמטיקה איכותיים.

כיצד עושים זאת ומה כדאי לבדוק כשקונים מוצר קוסמטיקה? ודאו שהמוצרים נבדקו על ידי משרד הבריאות, שהם בעלי רישיון משרד הבריאות ובפיקוח המשרד; ודאו שלתכשירי החברה יש את כל התקנים והאישורים הדרושים; ודאו שמוצרי הקוסמטיקה שאתם קונים הם "מבית טוב"; בידקו היכן החברה מייצרת את מוצריה, ובפיקוחו של מי; ודאו שמדובר בחומרי גלם איכותיים; ואחרון – אך אולי החשוב ביותר: התייעצי עם קוסמטיקאית מקצועית מוסמכת.  

 

לאבחון עור ורכישת מוצרים דרך קוסמטיקאיות מורשות בפריסה ארצית לחצי כאן

לכתבות נוספות לחצי כאן