תוכנית שלושת קווי ההגנה על העור – קונספט חדש בטיפוח העור

תוכנית "שלושת קווי ההגנה על העור" היא קונספט חדשני בעולם הקוסמטיקה המקצועית, המתמקד בשמירה על העור מפני הזדקנות מואצת הנגרמת כתוצאה מחשיפה יומיומית לגורמים סביבתיים מזיקים. בקו הראשון מצויים תכשירים מסנני קרינה, המיועדים לצמצם את נזקי השמש. מאחוריהם, בקו השני נמצאים התכשירים המבוססים על נוגדי חמצון, שמסייעים להפחית את נזקי הרדיקלים החופשיים. קו ההגנה השלישי כולל חומרים המסייעים למתן ולאזן תהליכים המתחוללים בתא. עיקרון שלושת הקווים מיושם בתכשירי הולילנד קוסמטיקס, שרבים מהם כוללים מרכיבי הגנה אלה

 

עורנו חשוף מדי יום למגוון רחב של השפעות מזיקות, כגון עשן, זיהום אוויר, יובש וקרינה אולטרה-סגולית, שגורמות להצטברותם בגוף של הרדיקלים החופשיים - אותם חלקיקים הגורמים לחמצון השומנים ולפירוק האנזימים והחלבונים, ואף משפיעים על ה-DNA, החומר התורשתי של התא. כתוצאה מכך, הזדקנות העור מואצת. על מנת להילחם בהזדקנות המוקדמת של העור, פותח באחרונה קונספט חדש בעולם הקוסמטיקה המקצועית: "שלושת קווי ההגנה על העור". קונספט זה, שלו שותפה הולילנד קוסמטיקס, מבוסס על הידע וההבנות החדשים ביותר של תהליכי הפוטו-אייג'ינג ושל השימושים במרכיבים קוסמטיים פעילים ומתקדמים, שמסייעים לשמר את בריאות העור ואת המראה הצעיר שלו.
שלושת קווי ההגנה מתמקדים בצמצום הקרינה האולטרה-סגולית הפוגעת באפידרמיס; הפחתת הנזק הנגרם על ידי הרדיקלים החופשיים; וטיפול בתהליכים המתחוללים בתאי העור.

 

הקו הראשון: צמצום נזקי קרינת ה-UV

תהליכי הפוטו-אייג'ינג הנגרמים על ידי קרני ה-UV הם הגורם העיקרי לנזק לעור. קרני ה-UVA חודרות לרקמת החיבור התת עורית וגורמות לפגיעה ארוכת טווח, שלה תפקיד מכריע בהרס הסיבים האלסטיים, בהתעבות סיבי הקולגן, בהופעת כתמים וקמטים ובהתפתחות סרטן העור. קרני UVB הן האחראיות לשיזוף, לכוויות השמש ולהתפתחות סרטן העור. הפחתת הנזק צריכה להיעשות על ידי שילוב של מסנני קרינה מסוג UVA ו-UVB הן בתכשירים ייעודיים להגנה מפני השמש והן בתכשירים שנועדו לטיפוח יומיומי של העור.
סנברלה, סדרת מסנני הקרינה הייחודית שפיתחה חברת הולילנד קוסמטיקס, כוללת הגנה כפולה על העור מפני הקרניים המסוכנות, שמורכבת הן ממסנני קרינה (Factor – SPF – מדד המבטא את יכולת ההגנה על העור באמצעות סינון הקרינה), והן מחוסם שמש – פורמולה הפועלת לחסום את קרני השמש, ולמעשה, "מקרינה אותן" חזרה מפני העור.
תכשירי הסדרה עומדים הן בתקן הישראלי והן בתקן האוסטרלי, שהינו המחמיר ביותר בעולם.

 

הקו השני: הפחתת נזקי הרדיקלים החופשיים

חמצון היתר שגורמים הרדיקלים החופשיים עלול לגרום לנזק ניכר לרקמת העור ולשינוי במבנה העור ובמידת גמישותו. תכשירים המכילים נוגדי חמצון מפחיתים את יכולתם של חלקיקים אלה לפעול, ועל ידי כך מצמצמים את הנזק שהם מחוללים בעור. שימוש בשילוב של תכשירים המבוססים על נוגדי חמצון מסיסי מים יחד עם תכשירים המכילים נוגדי חמצון מסיסי שומן מספק לתאי העור הגנה סינרגתית ויעילה פי כמה כנגד הנזקים.
אחד מנוגדי החמצון היעילים ביותר הוא החומצה האסקורבית – ויטמין C. במחקרים מדעיים הוכח כי על ידי מריחה של ויטמין מסיס מים זה על העור ניתן להביא ל"שזירה מחדש" של סיבי הקולגן בעור, וכן במניעה ובתיקון נזקי שמש.
סרום ויטמין C מסדרת C the Success של הולילנד קוסמטיקס מכיל את ריכוז פעיל גבוה ביותר של ויטמין C טהור. המשמעות היא שמדובר בתכשיר פעיל, המעניק פעילות אמיתית של הוויטמין ותוצאות משמעותיות.
נוגד חמצון חשוב נוסף, המסיס בשומן, הוא ויטמין E. שילובו יחד עם ויטמין C מגביר את יעילות הפעולה. להולילנד קוסמטיקס מספר תכשירים המכילים ויטמין E מרוכז, בהם המולטי-ויטמין סרום, סדרת ביו-ריפייר וסדרת רה-ניו-פורמולה.

 

הקו השלישי: טיפול בתהליכים המתחוללים בתא

 

הקרינה האולטרא סגולית גורמת לשינויים ישירים ועקיפים בחילוף החומרים בעור. בין היתר, היא מביאה לפירוק מוגבר של החלבונים הבונים את העור, ובעיקר של סיבי הקולגן והאלסטין, ולהפרשת חומרים מחוללי דלקת, המסבים נזק לרקמות. על פי ממצאים מדעיים עדכניים, תהליך הפירוק של הקולגן והאלסטין נגרם על ידי אנזימים ספציפיים הנמצאים באופן טבעי בגוף. בעור בריא, אנזימים אלה נמצאים תחת פיקוח הדוק של מנגנוני הבקרה של העור, אולם חשיפה לקרני UV מפחיתה את יעילות פעילותם של מנגנונים אלה, מה שגורם לפעילות הרס מוגברת של האנזימים. לכן, קו ההגנה השלישי מתמקד במיתון התהליכים התאיים הללו ובנרמולם. רטינול, שהוא הנגזרת הפעילה ביותר של ויטמין A, הוכח כבעל יעילות רבה בבלימת פעילות האנזימים, ועל ידי כך בנרמול ובמיתון פעילות תאי העור. הוא נספג היטב בעור, חודר עמוק אל תוך האפידרמיס, מגביר את האלסטיות של העור ומחזק אותו. סדרת הטיפול אלפא בטא פלוס רטינול של הולילנד קוסמטיקס פותחה במיוחד לצורך שחזור וחידוש מראה עור הפנים. סדרה נוספת המכילה רטינול היא א-נוקס פלוס רטינול.

על מנת לקבל הגנה אופטימלית מפני הזדקנות מואצת של העור, חשוב לשלב בין שלושת קווי ההגנה במהלך משטר טיפוח העור היומיומי. את עיקרון שלושת הקווים יישמה הולילנד קוסמטיקס מזה זמן, ובתכשירים רבים שלה נמצאים שילובים פעילים של מרכיבי הגנה אלה.