סויה בשירות העור

סויה - אנטי אייג'ינג

 

הסויה מככבת בשנים האחרונות בתחום האנטי-אייג'ינג, לא רק כמזון בריאות אלא גם כמרכיב חשוב בתכשירים קוסמטיים.

זאת, לאחר שמחקרים חדשים מצאו שהחלבונים וההורמונים הצמחיים המופקים מפולי הסויה יכולים לסייע בשיקום העור ובהצערת מראהו. החלבונים שבסויה פועלים נגד האלסטז – האנזים האחראי לפירוק האלסטין (אחד החלבונים החשובים השומרים על גמישות העור). עם השנים עולה פעילותו של האלסטז וגובר פירוק האלסטין.

כתוצאה מכך, העור מאבד את יכולתו לשמור על לחות העור בשכבות העמוקות. שימוש בחלבוני הסויה מנטרל את פעילות האנזים ומביא לעיכוב ההתבלות. בנוסף, מחקרים מראים שחלבוני הסויה פועלים להפחתת כתמים ולהשגת גוון ומרקם עור אחידים. מנגזרת הסויה מפיקים גם את הפיטו-אסטרוגנים – אסטרוגנים צמחיים המשמשים כתחליפי הורמונים נשיים בגיל המעבר. הירידה הטבעית בהורמון האסטרוגן משפיעה משמעותית על עור הפנים. חילוף החומרים וחידוש התאים הופכים איטיים יותר והעור נעשה דק. השימוש באסטרוגנים הצמחיים הנגזרים מן הסויה מסייע בחידוש התאים, מגדיל את קיבולת הלחות של העור ומסייע להסיר את התאים המתים. כתוצאה מכך, העור נעשה עבה יותר, לח וחלק עם פחות קמטים.
לחברת הולילנד קוסמטיקס סדרת תכשירים המבוססת על פולי הסויה. סדרת אייג' קונטרול שכוללת בנוסף לסויה גם את צמחי שורש בטטת הבר ותמצית אצות ים אדומות.