טיפים להגנה על העור בחופשת סקי

יוצאים לחופשת סקי? אריזת המגלשיים, ציוד הסקי ומעיל חם היא לא ההכנה היחידה שכדאי לכם לעשות. הגובה הרב, הקור, הרוח והשמש כולם גובים מחיר מעור הפנים והגוף שלכם. הנה 5 דברים שאתם חייבים לעשות כדי לשמור על העור בחופשה חורפית:

 

הקפידו להגן על העור מפני קרינת השמש באמצעות תכשיר הגנה בפסגות הרים גבוהים ומושלגים ההשפעה של קרינת השמש על העור רבה יותר. זאת, בעיקר בשל העובדה שבגובה רב, עוצמתה של קרינת ה-UVA – הקרניים הארוכות ביותר, גדולה במיוחד. קרינה מסוג זה קיימת אומנם בכל גובה באטמוספירה, אולם עוצמתה גבוהה יותר ככל שעולים בגובה. קרני ה-UVA מהוות את הגורם העיקרי להזדקנות מוקדמת של העור, שכן בניגוד לקרני ה-UVB , הן יכולות לחדור לשכבת הדרמיס – שם הן משנות את הביטוי של גנים מסוימים וגורמות לפגיעה בדנ"א של תאי העור וליצירת מרכיבים פרו-דלקתיים המובילים להרס  חלבוני הקולגן והאלסטין. נוסף על כך, השלג הבוהק מחזיר את הקרינה האולטרה סגולה, מה שמכפיל את עוצמת הקרינה.

השתמשו בתכשיר עתיר לחות מומלץ לבחור בתכשיר המכיל רכיבים סופחי מים המחזיקים את המים בעור, כגון חומצה היאלורונית,  חומצות אמינו, חומצות אלפא הידרוקסיות וגליצרין, וכן רכיבים אוטמים כמו סרמידים וחומצות שומן, שעוזרים לתקן את שכבות השומן הטבעיות במחסום ההידרו-ליפידי של העור ולמנוע את התנדפות המים.

ויטמינים ונוגדי חמצון, ובעיקר ויטמיני A, C ו-E נוסף על מניעת נזקי החמצון, ויטמינים אלה פועלים כאמור לשיקום מנגנוני שימור הלחות בעור.
ללא חומרים אלה, מריחת קרם הלחות דומה למריחת מים על העור. המים מתנדפים מהעור ואף מושכים איתם מים נוספים שנמצאים בעור, וכך עלולים לייבש אותו עוד יותר. את קרם הלחות חשוב להקפיד למרוח לפחות פעמיים ביום, בבוקר ובערב, ואם אפשר, למרוח גם פעם נוספת באמצע היום.

תקנו את נזקי הקרינה דאגו להזין את העור בתכשירים המכילים נוגדי חמצון כגון ויטמיני A, C ו-E, אשר מסייעים למנוע את נזקי הרדיקלים החופשיים הפוגעים בדנ"א של תאי העור. רכיבים יעילים נוספים המסייעים לשיקום העור הם אנזימי תיקון, שמסוגלים לתקן את הנזק לדנ"א של תאי העור, ופועלים לנרמול התאים, לשיקום העור ולתת הגנה מהשמש.

זיכרו להגן גם על השפתיים – עור השפתיים, שהוא נטול בלוטות חלב, רגיש ופגיע יותר לפגעי הקור והרוח, שגורמים ליובש, לסדקים ולקילוף. לכן, חשוב להגן עליהם באמצעות סרום עשיר בלחות המכיל חומצות אמינו וצמחי מרפא כגון הממליס וליקוריץ, ורצוי גם פרוביוטיקה, המספקת הגנה לעור העדין ומאזנת אותו. טיפוח העור בחורף בחופשת סקי