טיפוח גברי

 

הרגלי הטיפוח של גברים השתנו בעשור האחרון ללא הכר. שוק תכשירי הטיפוח לגברים בארץ מגלגל מדי שנה עשרות מיליוני שקלים, ובמגוון המוצרים המותאמים לעור הגברי חלה עלייה מטאורית. התוצאה: אם בעבר הסתכם הטיפוח הגברי בעיקר במריחת אפטר-שייב או לכל היותר גם בשימוש בדיאודורנט, הרי כיום, לא צריך להיות מטרוסקסואל כדי להקפיד למרוח קרם לחות וסרום, להשתמש בפילינג או במסכת פנים, או לעבור טיפול פנים במכון הקוסמטי. את המגמה הזו מחזקת ללא ספק החשיפה שלנו לשפע המידע הזורם – על הגורמים הסביבתיים המזיקים לעור, על ההשפעה של קרינת השמש, על החשיבות של הקפדה על אורח חיים בריא ועל תזונה נכונה למראה העור, ועל חשיבות הטיפוח היומיומי.

בדיוק כמו העור הנשי, גם עורם של גברים חשוף להשפעות סביבתיות מזיקות, הגורמות להזדקנות מואצת, בהן בעיקר קרינת השמש, יובש, וזיהום אוויר, ולא פחות מכך, גורמים הקשורים לאורח החיים, כגון עישון, שתיית אלכוהול, מתח ועייפות מתמשכים. מאידך, לצד המשותף, קיימים מספר הבדלים בין עור הגבר לעור האישה, המתבטאים במבנה האנטומי וברקמת העור, ומשפיעים על מראה העור, מהירות הזדקנותו ועל תופעות שונות בעור.

בראש ובראשונה, שכבת הדרמיס בעורם של גברים עבה יותר, והיא מכילה יותר קולגן ופחות אלסטין. בנוסף, העור הגברי עשיר יותר בזקיקי שיער מהעור הנשי, ובלוטות החלב בו גדולות בהרבה, וגם שרירי הפנים עבים ומסיביים יותר מאלו של הנשים. כתוצאה מכל אלה, מזדקן עור הגבר לאט יותר, אך לעומת זאת, הוא נוטה יותר לנקבוביות מורחבות, עודף הפרשת שומן וחטטים. 
גם פעולת הגילוח היומיומית משפיעה על העור הגברי, שכן היא גורמת להסרת שכבת השומן הטבעית המופרשת על ידי העור ולקילוף שכבת התאים העליונה, המהוות את ההגנה הטבעית של העור. כתוצאה מכך, גברים רבים חווים תופעות של רגישות יתר, אדמומיות ופריחה בעור הפנים.


הבדלים אלה משפיעים גם על אופי הטיפול הקוסמטי והאסתטי בגברים. לדוגמה, בעוד שחשוב מאוד להעלות את רמת הלחות בעור הגברי ולדאוג לחיטוי ולכיווץ העור לאחר הגילוח, הרי רצוי שהתכשירים שבהם משתמשים יהיו קלים במרקמם, כך שלא יותירו תחושה שמנונית, ובמקביל יפעלו להפחתת גירויים, להרגעת העור ולחידושו ויעניקו לו תחושת נוחות ומראה מטופח. כמו כל טיפול קוסמטי, הטיפול בגבר צריך לכלול בראש ובראשונה אבחנה מדוקדקת של העור. הטיפול במכון יבוצע בהתאם לסוג הבעיה ויכלול גם המלצות על תכשירים לשימוש ביתי יום יומי.

לטיפוח יומיומי של העור הגברי ולהאטת הזדקנותו פותחה במעבדות HL סדרת Be First– סדרת תכשירים חדשנית בפורמולה משופרת ומתקדמת. תכשירי הסדרה מבוססים על תמציות צמחי מרפא ייחודיות, בעלות תכונות ריפוי, חיטוי וכיווץ העור – תכונות שלהן חשיבות רבה במיוחד בעורם של גברים, המאופיין בנקבוביות גדולות יחסית וברגישות מוגברת לאחר הגילוח. כמו כן, מכילים התכשירים בפורמולה המשופרת רכיבים טבעיים ייחודיים הפועלים להרגעת העור, להעלאת רמת הלחות ולחידוש רקמת העור.
הסדרה כוללת
Be First After-Shave Balm – אפטר-שייב באלם מרגיע, מעניק לחות ומונע גירויים והופעת אדמומיות בעור, וכן Be First Anti-Age Seum– סרום לגבר, המעכב הופעתם של קמטים הנובעים מנזקי סביבה, מעדן את העור ומעניק לו לחות, רכות וגמישות. מותיר את העור חלק ומוצק.
התכשירים הינם בעלי מרקם קליל, נספגים בקלות בעור מבלי להותיר תחושה או ברק שומני.

limonzest101000202