שילוב שמנים בטיפוח העור

שילוב שמנים בטיפוח העור - מידע מקצועי לקוסמטיאיות

שילוב שמנים בטיפוח העור

סגולותיהם של השמנים הצמחיים לטיפוח העור מוכרות היטב מזה אלפי שנים. הם עשירים בחומצות שומן חיוניות, ויטמינים, מינרלים ונוגדי חמצון, ולהם תכונות ריפוי חשובות ויכולת לשפר את רמת הלחות בעור, לשמור על גמישותו, מוצקותו ולעכב את הזדקנות העור. אובליפיחה, אבוקדו, חוחובה, מנטה, שקדים ואגוז ברזילאי הם רק חלק קטן ממגוון השמנים המככבים בתכשירי הטיפוח והקוסמטיקה המובילים כיום. שמנים אלו מופקים מצמחים, זרעים, גלעינים, פירות וירקות שונים. זאת, בתהליך כבישה קרה, באמצעות מעיכת הזרעים והוצאת השמן מהם ללא חימום – שיטה השומרת על איכות השמן ועל ערכם של הוויטמינים והמינרלים.

איך תבחרו את השמנים המתאימים למצב העור שלכם?

אנטי אייג'ינג ופוטו אייג'ינג

השמנים היעילים ביותר לטיפול בנזקי קרינת השמש ולעיכוב וטיפול בסימני ההזדקנות הם שמן האסאי, שמן אבוקדו, שמן בוראז', שמן אובליפיחה, שמני תפוז ומנדרינה ושמן אגוז ברזילאי.

שמן האסאי המופק מפירות דקל האסאי, עשיר בפוליפנולים, כימיקלים צמחיים נוגדי חמצון, פיטוסטרולים, חומצות שומן חיוניות מסוג אומגה 3, 6 ו-9 וויטמין C.  הוא פועל לאגירת לחות בעור, מזרז את התחדשות התאים ומשווה לעור מראה בריא ומשיי.

שמן הבוראז' (זִיפָן רפואי) הינו המקור העשיר ביותר לחומצת השומן GLA. שמן הבוראז' משפר את גמישות קרומי התאים ומאריך את חייהם.

שמן האובליפיחה מכיל ריכוז גבוה של ויטמינים נוגדי חמצון, מינרלים, חומצות שומן חיוניות, חומצות אמינו ורכיבים נוגדי דלקת. לכן, אין זה מפתיע שהוא יעיל במיוחד בטיפול בקמטים וכתמים ובעיכוב הזדקנות העור. הוא מאיץ את התחדשות תאי העור ופועל לאיחוי ולשיקום רקמות שנפגעו.

שמן האבוקדו עשיר בוויטמיני A, B ו-D, לציטין וחומצות שומן חיוניות. הוא נספג בקלות בעור, מזין את העור ופועל להרגעת עור מגורה ולטיפול במצבי אקזמה. כמו כן, השמן משמש כנוגד חמצון ומסייע לחידוש רקמות, לטיפול בסדקים ופיצוצים בעור ולאיחוי פצעים.

שמני התפוז והמנדרינה עשירים בוויטמין C ופועלים להגברת ייצור הקולגן והאלסטין בעור ולהרגעת העור.

שמן האגוז הברזילאי עשיר בחומצות השומן אומגה 6 ו-9, בוויטמיני A ו-E ובסלניום, וכן בחומצה פלמיטית. הוא מסייע פועל למיצוק ומתיחת העור ושומר על רכותו ועל מראה עור צעיר. 

שמנים ללחות והזנת העור

תחושת יובש בעור הנובעת מחוסר בלחות היא אחת התלונות המוכרות והשכיחות, והיא קיימת בכל סוגי העור, כולל עור שמן. אם העור שלכם זקוק ללחות, מומלץ להשתמש בשמני אגוז ברזילאי, שמן בוראז', שמן קוקואי ושמן מקדמיה.

בנוסף לתכונות האנטי-אייג'ינג החשובות שלהם, שמני הבוראז' והאגוז הברזילאי תורמים רבות לשימור הלחות בעור ומביאים לשיפור ניכר בעור חסר לחות.

שמן הקוקואי המופק מאגוז הקוקואי, נחשב לחומר ליחוח מעולה, ולו יכולת לחדור במהירות לשכבות העמוקות של העור, שם הוא יוצר שכבת הגנה הנועלת את הלחות בעור. בעור יבש או פגוע הוא מספק הקלה מיידית ומותיר אפילו את העור היבש והסדוק ביותר עם תחושה רכה, חלקה ורוויה.

שמן מקדמיה הינו אחד השמנים הקלילים והעדינים, ואף הוא בעל תכונות ליחוח המסייעות לשמירת הלחות בעור ומונעות את התייבשותו.

שמנים לשיקום וחידוש העור

שמנים מבוססי צמחים הם אחד הכלים היעילים שמסייעים לשיקום העור ולחידושו, והם משמשים כאמצעי עזר, לצד אמצעים נוספים, כגון פילינגים מבוססי חומצות אלפא ובטא הידרוקסיות. כמה מהשמנים היעילים למטרה זו הם שמן זית, שמן שקדים, שמן חוחובה  ושמן הקוקואי.

שמן החוחובה המופק מצמח החוחובה, מכיל חומצות שומן חיוניות, ריכוז גבוה של ויטמין E, וכן ויטמינים ומינרלים המסייעים לשיקום העור ולחידושו, לטיפול בכתמים, צלקות, סימני מתיחה וסבוריאה. הוא גם מסייע לשיפור גמישות העור, לצמצום עומק הקמטים ולעיכוב הופעת קמטים. מאחר שהרכב השמן דומה מאוד להרכב עורנו, הוא חודר לשכבות העמוקות של העור ואינו מותיר הרגשת שמנוניות.

שמן הזית העשיר בחומצות השומן מסוג אומגה 9, בפוליפנולים עוצמתיים וויטמין E, פועל אף הוא לשיקום העור ומגן עליו מפני הרדיקלים החופשיים הפוגעים בו.

שמן השקדים עשיר בחומצות שומן חיוניות ובוויטמינים. הוא נספג היטב בעור, מסייע לשיקומו ולחידושו ומעניק לו לחות והזנה.

לשמן הקוקואי מלבד תכונותיו המלחחות, יש גם ערך בלתי יסולא בפז לשיקום העור במצבים רבים, בהם נזקי קרינת השמש, ריפוי צלקות ועוד.

שמנים לטיפול בעור שמן ואקנתי

גם עור שמן יכול להפיק תועלת רבה ממספר שמנים – בעיקר אלו שהינם בעלי תכונות קוטלות חיידקים ונוגדות דלקת. שניים מהשמנים הללו הם שמן אקליפטוס ושמן מנטה. שמנים אלו יכולים לסייע גם בטיפול באקנה, והם עדינים יותר מכמה מהתכשירים הרפואיים, שגורמים לעור להיות יבש וקשקשי.

שמן אקליפטוס קליפטול, הרכיב הפעיל בשמן המופק מאקליפטוס, הינו נוגד דלקת ובעל תכונות חיטוי ותכונות אנטיבקטריאליות, ולכן יעיל מאוד לטיפול בבעיות עור, כולל פצעים, חתכים, כוויות, עקיצות וטיפול באקנה.

שמן מנטה הרכיב הכימי העיקרי בשמן המנטה הוא מנטול, שהוא בעל יכולת להקל על כאב ועל גירויי עור בשל תחושת הקרירות המתקבלת מהשימוש בו. לכן, נעשה בו שימוש רב במשחות שונות, רפואיות וקוסמטיות.

שמנים לטיפול בעור יבש

בעור יבש הזקוק להזנה, שמנים עשירים בחומצות שומן מסוג אומגה 3, 6 ו-9, בוויטמינים חשובים כגון ויטמין E ובמינרלים, יסייעו משמעותית להעשרתו. עם אלו נמנים שמן הזית, שמן שקדים, שמני קוקואי חוחובה, מקדמיה ובוראז'.

במעבדות HL מהווים שמנים אלו מרכיבי מפתח בסדרות אנטי אייג'ינג ופוטו-אייג'ינג מובילות:

סדרת ג'ובילסט - סדרה יעילה ופעילה במיוחד הפועלת לשיקום והזנת עור יבש, מבוססות על שמן שקדים, חוחובה ואגוז ברזילאי המותאמים במיוחד להזנת עור יבש ופגום.

שמן האקליפטוס ושמן המנטה מהווים מרכיבי מפתח בסדרות דאבל אקשן וא-נוקס לטיפול בעור שמן ואקנתי.

סדרת ביו-ריפאר מבוססת על שמני זית, שקדים וקוקואי, בנוסף לקומפלקס טבעי מתקן, כדי לשקם באופן אקטיבי את פעילותם של מנגנוני התיקון והריפוי העצמיים בעור ולהשיג תוצאות משמעותיות בשיקום העור.

סדרת ויטאלייז מועשרת בשמן קוקואי, שמני בוראז', מקדמיה ושמן אגוז ברזילאי. רכיבים אלו מובילים להשגת תוצאות משמעותיות בהעלאת רמת הלחות ובשיפור מוצקות העור.